Astroloji İstatistik Bilimidir

“Astroloji bir ilimdir. Asla ve asla fal değildir. Maalesef bu yönde genel bir kanı var bu durumun bilgisizlikten ya da az bilmekten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Astroloji bir nevi istatistik bilimidir. Astrolog Ecem Yağmur Huyut

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Tarihin tekerrürden ibaret olması gibi yaşanılan olayların etkilerinin deneysel olarak incelenmesi ve öngörü yapılırken olasılıkların hesaplanarak kullanılmasıdır” diyerek, astrolojiye karşı bakış açılarını netleştiren Astrolog Ecem Yağmur Huyut ile astrolojinin doğru bilinen yanlışlarını ve 2023 yılının son yarısını konuştuk.

Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Ecem Hanım kendisini bize nasıl anlatır?

Merhabalar, 31 yaşındayım, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümü mezunuyum. Ankaralıyım, 6 yıllık evliyim, 5 yaşında çok tatlı bir oğlum var. Oldukça duygusal ve hayata karşı iyimser bir bakış açım, neşeli bir yapım var.

Klasik olacak ama küçük ve manevi olarak iyi hissettiren şeylerle mutlu olabilen, anı değerlendirmeyi, araştırma yapmayı, yazmayı, tasarımlar yapıp dikiş dikmeyi, seyahat etmeyi, yüzmeyi ama en çok da astroloji denizinde yüzmeyi ve her gün yeni bir şey öğrenmeyi seven bir insanım.

Astroloji konusunda doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

Öncelikle astroloji bir ilimdir. Asla ve asla fal değildir. Maalesef bu yönde genel bir kanı var bu durumun bilgisizlikten ya da az bilmekten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Astroloji bir nevi istatistik bilimidir. Tarihin tekerrürden ibaret olması gibi yaşanılan olayların etkilerinin deneysel olarak incelenmesi ve öngörü yapılırken olasılıkların hesaplanarak kullanılmasıdır.

Astrolojik değerlendirme yaparken hissiyattan bahsedemeyiz, geçmiş gezegen hareketleri bunların gözlemlenmiş etkileri göz önünde bulundurularak olasılıklara göre değerlendirme yapılır. Altıncı his, metafizik ve kişinin kanaati gibi öznel durumların öngörü yaparken kullanımı söz konusu değildir.

Burç yorumlarını okurken özellikle yükselen burcun okunması bize gelecek temalar hakkında daha güçlü fikir verebilir. Çünkü bu yazılar oluşturulurken astrolojik harita üzerinde yükselen burç konumlandırılarak değerlendirme yapılır.

Bir diğer yanlış da 30 yaşından sonra burcumuzun yükselen burcumuza geçiş yaptığı iddiasıdır. Bu bilgi doğru değildir. Ancak ikincil progres gibi ilerletilmiş tekniklerde Güneş burcumuzun ilerlediğini, burç değiştirdiğini görürüz ama yine kendi burcumuzun gölgesinde bu değişimleri hissederiz.

2023 için neler ön görüyorsunuz?

Bu yıl, Ay düğümlerinin burç değiştirmesi, Satürn’ün Balık burcuna, Plüton’un Kova burcuna geçiş yapması 2023 yılının önemli astrolojik olaylarıdır.

Ay düğümlerinin Terazi-Koç hattına geçmesi “ben” ve “biz” kavramlarının dengesinin önem kazanacağı, sağlıklı bencillik geliştirmemiz, kendi hedeflerimize, bireyselliğimize yoğunlaşmamız gereken bir süreci, ilişkiler, hukuk, hak, adalet, uyum, kadınlar, liderler ve mücadele konularını vurguluyor. Haritamızda Terazi-Koç hattı olduğu evlerimizde etkilerini hissedeceğiz.

İnsanları fast-fashion gazabından kurtarmak istiyorum!

Satürn’ün Balık burcuna geçiş yapmasıyla maneviyat, din, hastaneler, hapishaneler, korkular, maddi-manevi varlık temaları ve bulunduğu ev konularıyla birlikte ne kadar çaba, sabır, emek gösterdiğimiz; korkularımızla yüzleşmekte, sınavları kolay atlatmamızda önemli faktör olacak.

Plüton’un Kova burcuna geçişi tüm dünyada plütonik konularda yani dönüşüm, çürümüş olanın yıkılıp yenilenmesi, güç, iktidar, faydası azalmış tüm güçlerin kökten değişimi ve teknolojik olarak tahmin edilemeyecek seviyede büyük buluşların gerçekleşmesi, astronomi, astroloji, uzay bilimleri konularında ciddi hareket, toplumsal yarar sağlayacak düşünceler, hümanizm dünyanın her yerinde uzun vadede ciddi önem kazanıp üst boyutlara taşınabilir.

Yakın zamanda nasıl projeleriniz var bizimle paylaşır mısınız?

Öncelikli hedefim daha büyük bir kitleye kendimi, “ecemceastroloji’yi” tanıtmak, edindiğim bilgi ve birikimlerle daha çok insana dokunmak, kendini tanımasında, hayat planlarında, naçizane yol göstermede, farkındalık oluşturmada faydalı olabilmek.

Sonrası için farklı planlarım elbette var şu an öncelikli olarak hedefim bu yönde. Sorularınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim Melek Hanım.

Astrolog Ecem Yağmur Huyut

She and Girls Sonbahar 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023