Ay sonunda satışa sunulacak Dacia Jogger kaç para olur? İşte fiyat tahmini!

Yepyeni bir model olan Dacia Jogger Türkiye’de bu ayın sonunda satışa sunuluyor. Kaç paradan satışa sunulacağını tahmin ediyoruz. Yeni Dacia Jogger fiyat 2022.

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Yeni modellerden olan Jogger, gelecek yıl Dacia’nın ilk hibrit modeli olacak. Genişleyen ECO-SMART çözüm yelpazesi ilk kez 140 bg hibrit motoru da içeriyor. Dacia, Renault Grubu’nda kendini kanıtlamış olan bu hibrit teknolojisinden faydalanıyor olacak. Siparişlerin, 2023 yılı ilk çeyrekte başlaması ve ilk teslimatlarının 2023 yılının ilkbaharında yapılması planlanıyor.

Yeni Dacia Jogger modelinin hibrit seçeneğinin Türkiye’de Nisan ayından itibaren satışa sunulması planlanıyor.

Peki bu versiyon gelene kadar Dacia Jogger Kasım ayından itibaren Türkiye’de hangi seçenekle satışa sunulacak?

Dacia Jogger, tamamen yeni 1.0 litre TCe 110 benzinli ve ECO-G 100 benzinli/LPG çift yakıtlı motor seçenekleriyle her ailenin ihtiyacına uygun bir motor sunuyor. Motorlar Start&Stop ile donatılıyor ve Euro 6D Full ile uyumlu. Dacia Jogger, altı ileri manuel şanzımanla sunulan yeni TCe 110 benzinli motorla donatılıyor. TCe 110, 1,0 litre, 3 silindirli, direkt enjeksiyonlu bir turbo motor ve 110 beygir gücü üretiyor, 2900 d/d’de 200 Nm tork sunuyor.

Yves Rocher’den sanat yolu ile toplumsal farkındalık birlikteliği

ECO-G 100 motor 7,6 lt/100km WLTP karma yakıt tüketim değeriyle son derece tutumlu bir yapı ortaya koyuyor. LPG kullanımında Dacia Jogger’ın ortalama CO2 emisyonu, eşdeğer bir benzinli motora göre %10 daha az. Ayrıca, 40 litre LPG ve 50 litre benzin olmak üzere iki adet depoyla maksimum 1.000 km menzil sunuyor. Dacia, kullanım kolaylığı, daha fazla sürüş keyfi, daha düşük CO2 emisyonu ve daha uzun menzil için LPG’nin gücünden yararlanıyor.

Yeni Dacia Jogger markanın en pahalı modeli olacak gibi görünüyor. Başlangıç fiyatının 550 bin TL gibi olmasını bekliyorum. Bu seçenek 5 koltuklu versiyon olacaktır. 7 koltuklu versiyonun fiyatınınsa 600 bin TL’den başlayacağını tahmin ediyorum.

Elbette burada unutulmaması gereken ÖTV matrah düzenlemesinden ne kadar etkileneceği. Bu fiyatlarla etkilenecek ve fiyatı düşecektir.

Yeni Dacia Jogger fiyat 2022.

She and Girls Kasım 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde