Volkswagen Ticari Araç’ın tamamen elektrikli ID. Buzz Galataport’a geldi!

Volkswagen ID Buzz Galataport.
Volkswagen ID Buzz Galataport.

Volkswagen Ticari Araç’ın tamamen elektrikli ID. Buzz Türkiye’de! Volkswagen ID Buzz Galataport.

Instagram Hesabımız

Volkswagen Ticari Araç’ın 1950’lerde pazara sunduğu ikonik modeli T1, yani orijinal Bulli’den ilham alan ID. Buzz, T1’in DNA’sını günümüze ve elektrikli mobilite çağına taşıyor.

Yenilikçi ve ikonik tasarımıyla çok yönlü ID. Buzz, Galataport’ta yer alan Doğuş Otomotiv Plus Müşteri Deneyim Merkezi’nde sergilenmeye başladı. Ziyaretçiler Volkswagen Ticari Araç markasının geleceğini temsil eden yeni ID. Buzz’ı, 31 Ekim 2022 tarihine kadar görebilecekler.

Markanın mihenk taşı olarak gördüğü, ticari araç sektöründe sunduğu birçok yeni özellikle hem yolcu hem de eşya taşımacılığında markanın geleceğini simgeleyen tamamen elektrikli ID. Buzz Cargo modeli bu yıl 31’incisi düzenlenen International Van of the Year (IVOTY) – Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülleri’nde 2023 Yılının Ticari Aracı ödülüne layık görüldü.

ID. Buzz Cargo sonbahardan itibaren Avrupa’da, 2024 yılının ilk çeyreğinden itibaren Türkiye yollarında kendini gösterecek.

ID.Buzz ve ID.Buzz Cargo modellerinde toplam 82 kWh (net: 77 kWh) enerji sağlayan yüksek voltajlı lityum iyon batarya bulunuyor. Batarya, arka aksa entegre edilmiş olan 150 kW’lık elektrik motorunu besliyor. Maksimum hız elektronik olarak 145 km/s ile sınırlandırılmış. Aracın elektrikli motoru 310 Nm’lik maksimum tork üretiyor.

Bataryanın konumu sayesinde iyice düşürülmüş olan ağırlık merkezi sayesinde aracın dinamizmi artıyor. Tasarım, ID. Buzz’ın dönüş dairesi çapının yaklaşık 11 metre olmasını da sağlıyor. Lityum iyon batarya, 11 kW alternatif akımla (AC) şarj edilebildiği gibi, bir CCS konektörü aracılığıyla DC hızlı şarj istasyonunda 170 kW’a kadar artan bir güçte şarj edilebiliyor. Bu şekilde şarj edildiğinde, bataryanın şarj seviyesi yaklaşık 30 dakikada yüzde 5’ten yüzde 80’e yükseliyor.

Citroen Türkiye’nin 31 Ekim tarihine kadar sürecek kampanyasında neler var?

Volkswagen ID Buzz Galataport.

Volkswagen ID Buzz Galataport.

Volkswagen ID Buzz Galataport.

SHE AND GIRLS BAHAR 2024