Yedeklemelerinizi yapın! Şubat ayına Merkür Retro’suyla başladık…

Zihin dünyamızın, iletişimin ve ifadelerin gezegeni Merkür, 30 Ocak-21 Şubat arasında Kova burcunda geri hareket ediyor olacak. Şubat Retro’sunda burçları neler bekliyor?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Gezegenlerin geri hareketleri her ne kadar korkulu bir rüya haline gelmiş olsa da; yeniden değerlendirme yapmak için bize alan açarlar. Bu dönemde önemli kararlar almak yerine yarım kalan işleri düzenlemek, plan ve projelerinizi gözden geçirmek, baştan ele alıp varsa eksikleri tamamlamak daha doğru olacaktır.

Ev alım- satımı, kontrat imzalama, teknolojik ürün satın alma, yeni başlangıçlar yapma ya da taşınma gibi planlarınız varsa 21 Şubat sonrasına ertelemeniz daha kalıcı sonuçlar getirebilir.

Peki bu dönemde neler olabilir? Arkadaş grupları veya içinde bulunduğunuz sosyal çevrede muhtemel yanlış anlaşılmalar söz konusu.

Mesajların yanlış yere gitmesi, iletişim ve bilgi akışında aksaklıklar, plan ve projelerin beklemeye girmesi mümkün. Elektronik cihazlarda arızalar olabileceği gibi yolculuklarda, bankacılık işlemlerinde veya taşımacılıkta sorunlar meydana gelebilir.

Elbette eski aşkların tekrar kapınızı çaldığını görebilirsiniz. Hazır aşktan bahsetmişken Merkür Retro’sunda evlenilir mi? Bence evlenilmez. Nihayetinde nikâh akdi de bir kontrat ve kontratlar Merkür’ün alanına giriyor.

“Hava elementindeki bu görünümü verimli kılabilmek adına neler yapabiliriz?” derseniz; geleceğe dair beklenti ve hedeflerinizi yeniden ele alabilir, gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu irdeleyebilirsiniz. Hayatınızı yeniden yapılandırırken uygulayabileceğiniz yenilik ve farklılıkları planlayabilirsiniz.

Şubat ayı özgür ve dostane aşkların zamanı…

Güzelliğin ve sevginin Tanrıçası Afrodit, nam-ı diğer Venüs, 25 Şubat’a kadar kalmak üzere 1 Şubat’ta Kova burcuna geçiyor. Venüs, ilişkilere ve romantizme bakış açımızı, nelerden keyif aldığımızı, beğeni ve zevklerimizi ifade eden gezegendir.

Ayrıca sanatın, estetiğin ve güzelliğin göstergesi olabileceği gibi maddi ve manevi değerlerimizi de anlatır. Kova burcu ise doğasında özgürlüğüne düşkün, farklılığıyla dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Kimi zaman aykırı ama bir o kadar objektif, insancıl ve sosyal tavrıyla dikkat çeker.

Önümüzdeki günlerde farklı ve orijinal kişilere çekilebilirsiniz. Geleneksel olanın dışında pek çok ilişki gündeme gelebilir. Birlikteliklerde daha özgür ve arkadaşça bir atmosfer hâkim olurken, kişisel mesafenizi de korumak isteyebilirsiniz.

İkili tüm ilişkilerde zihinsel uyum ön plana çıkabilir. Arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyebilir, sosyal organizasyonlara katılabilirsiniz. Ekip çalışmalarında bulunmak mutluluk verebilir. Entelektüel paylaşımlarda bulunabileceğiniz kişilerle bir arada olmaktan zevk duyabilirsiniz.

Sevdiklerinizle bir araya gelerek soyut ve değişik konulara dair sohbetler edebilirsiniz. Ayrıca bazı arkadaşlıklar aşka dönüşebilir. Elbette içinde bulunduğumuz pandemi şartlarından dolayı dijital mecralarda sosyalleşebileceğiniz gibi bu platformlarda filizlenen aşklar olabilir.

Sanatsal alanlarda farklı, modern ve yenilikçi yaklaşımlara ilgi duyabilirsiniz. Dış görünüşünüzde değişim yaratma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Şimdiye kadar hiç denemediğimiz bir model ya da stili deneyebilir, ilginç hatta sıra dışı bir tarza bürünebilirsiniz.

Keza genel kabul görmüş normların dışında zevklerle ilgilenebilir, farklı akımları takip edebilirsiniz. Hayal gücünüz kuvvetleneceğinden bulunduğunuz ortamı güzelleştirebilir, dekorasyonunuza farklı bir dokunuş yapabilirsiniz.

Özgürlüğüne düşkün Kova burcunun gölge tarafıyla ilişkilerde bağlanmaktan korkabilir, mesafeli durmayı tercih edebilirsiniz. Süregelen birlikteliklerde ise şimdiye kadar ifade edilmemiş veya çözüme kavuşmamış konulara isyan edebilir, başkaldırıları niteliğinde tavırlar sergileyebilirsiniz.

Jüpiter ve Satürn’den sonra arka arkaya Merkür, Güneş ve Venüs’ün de bu alana ilerleyişi gökyüzünde hava elementi hâkimiyetini oluşturuyor. Hiç kuşkusuz ki; Şubat ayında geleceğe yönelik daha çok düşünmeye başlayacak, akıl ve mantıkla hareket ederek yenilikler geliştireceğiz.

Bir yandan insanın ve bir arada olmanın önemini hissederken diğer yandan farklılıklara daha çok saygı duyacağız. Bireysel hayatlarımızda ise önemli olan değişimin ilk adımlarını atarken aykırılıkları abartmamak, esnek olmak ve deneyimlerin içinde akmaya çalışmak olacaktır…

Şubat Retro’sunda burçları neler bekliyor?

She and Girls Şubat 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS BAHAR 2024