Portakal kabuğu görünümünü yok edecek hayat kurtaran tüyolar!

Selülitlerinizle vedalaşacağınıza olan inancınız kaybolmak üzere mi? Sakin olun ve bu düşünceyi hemen zihninizden uzaklaştırın! Selülit nasıl yok olur?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Her ne kadar sağlıklı yaşam trendlerini takip ediyor olursanız olun dünyadaki diğer kadınlar gibi sizin de selülitleriniz olması çok normal.

Cildimiz zamanla elastikiyetini kaybeder yağ dokusunun zamanla yerleşmesi selülit görünümüne yol açar. Ve Photoshop harikası fotoğraflar size aksini düşündürüyor da olsa, kusursuz olduğunu düşündüğünüz tüm kadınlar gibi sizin de selülitleriniz olması çok doğal!

Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile selülit görünümü baskılanabilir ancak tamamen yok etmek maalesef ütopik bir hayal. Ancak bir plastik cerrahi ofisinden randevu alarak bir adım atmadan önce evde deneyebileceğimiz masaj yöntemlerinden verim alabiliriz.

Yazı: Vildan özdek

Kuru Fırçalama

Saçımızı fırçalarız, dişlerimizi fırçalarız peki ya vücudumuzu fırçalamaya ne dersiniz? Kuru fırçalar/vücut fırçaları, cildiniz ve genel sağlığınız için potansiyel faydaları nedeniyle son birkaç yılda büyük popülerlik kazandı.

Kuru fırçalama ayrıca sinir sisteminizi canlanmış hissetmenizi sağlamak, batık tüyleri azaltmak ve cildinizin daha yumuşak, pürüzsüz ve daha parlak olmasına yardımcı olur.

At kılı fırçasının en önemli faydaları arasında selülit görünümden kurtulmayı sağlaması yer alır. Üstelik fırçalama yöntemi ile kan dolaşımını hızlandırarak cildin daha canlı ve sıkı olmasını sağlayabilirsiniz.
Masaj etkisi ile cildi rahatlatabilirsiniz. Kıl dönmelerini ve batıkları önemli oranda azaltabilirsiniz.

Egzersiz Yapmak

Hareketsiz kalmak birçok sağlık sorununun sebebi olduğu gibi selülit için de ideal durum. Cilt altında yağ birikmesi pürüzlü cildin ana nedenlerinden biridir. Egzersiz, yağ birikimini azaltmaya yardımcı olur, böylece selülit görünümünü azaltır.

Kardiyo antrenmanı, ekstra kilo vermenize kolların ve kalçaların altındaki kasları güçlendirerek cildi düzleştirmeye ve selülitten kurtulmanıza yardımcı olur.

Sonic Titreşimli Masaj Cihazları

Yaz için zayıflamaya hazır mısınız? Cildi canlandıran ve kan dolaşımını hızlandıran doğal titreşimli masaj aletlerinin şişkinliği giderdiğini ve selüliti azalttığını görünce yaz da sizin için başlayacak. Hatta bazıları bunun kilo kaybına yol açtığı bile söyleniyor… Üstelik kullandığınız ürünlerin etkisini de arttırması da bonus!

Selülit masajının etkisini nasıl arttırabiliriz?

Lenf direnajını arttıran ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olan kozmetik ürünler selülit görünümünün azalmasında sadık yardımcılarımız arasında yer alıyor.

İşte sizin için seçtiğimiz “en iyiler”.

Lierac Body Slim 389,35 TL

 

Nivea Q10 Vücut Losyonu 39, 56 TL

 

Selulitli Ciltler İçin Bakım Yağı Simya 5f5 120, 00 TL
Elancyl Selülit Bakım Jeli 339 TL
Shiseido 745,00 TL

Selülit nasıl yok olur?

She and Girls Mayıs 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde