Sağlığınızı Önceliklendirin: Özel Sağlık Sigortasıyla Her Anınız Güvencede!

Sağlık problemlerinin sizi ne zaman, nerede ve hangi koşullar altında yakalayacağını öngörmek pek kolay değildir. Bir sağlık problemi ile karşı karşıya geldiğinizde, yaşam kaliteniz ve planlarınız bütünüyle bu süreçten etkilenir. Gerekli sigorta tedbirlerin önceden alınması ise ilgili dönemin hem zihinsel hem de maddi düzeyde çok daha hasarsız ve konforlu bir şekilde geçmesine katkı sağlar. Özel Sağlık Sigortasının Önemi

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Günümüzde önemli bir gereklilik olarak kabul gören Özel Sağlık Sigortası, alınabilecek önlemler arasında kendine yer bulur. Bütçe konusunu düşünmenize gerek kalmadan, sigorta firmanızın anlaşma halinde olduğu özel hastanelerde muayene ve tedavi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Hayat ne yazık ki tahmin edilmesi güç kötü sürprizle dolu. Sağlık sorunlarına karşı gerekli sigorta önlemlerini almak, bu tip sürprizler karşısında elinizi güçlendirir. Söz konusu önlemler arasında kendine yer bulan Özel Sigorta ile kaza ya da hastalık gibi sarsıcı durumlarda, anlaşma kapsamında listelenen hastanelerden sağlık hizmeti alabilirsiniz. Kısaca ÖSS olarak da ifade edilen Özel Sağlık Sigortası, poliçede ifade edilen teminatlar kapsamında sağlık masraflarının karşılanmasını sağlar.

Tanı ve tedavi aşamaları, bu sayede donanımlı ve modern sağlık kuruluşlarında güven veren şartlarda gerçekleşir. Hasta, poliçe içeriğine bağlı olarak ücretsiz şekilde ya da düşük yüzdeli ödemelerle tedavi süreçlerini tamamlama şansı bulur. Özel Sağlık Sigortası standart koşullar barındırmaz, bu nedenle kişiye özel genişletilmiş teminatlar oluşturulabilir. Bu durum genel ve özel şartlar kapsamında poliçede somut şekilde belirtilir.

Özel Sağlık Sigortası ise özel hastanelerle gerçekleştirdiği protokoller sayesinde zaman kayıplarını ortadan kaldırmaya yönelik etkili çözümler sunar. Poliçeye bağlı olarak yalnızca anlaşmalı özel hastanelerden değil aynı zamanda özel doktor muayenelerinden yararlanabilmek olasıdır. Günümüzde Özel Sağlık Sigortası ile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası birbiriyle sıklıkla karıştırılır.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsıyor?

Sunduğu ayrıcalıklar sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilmeye başlanan Özel Sağlık Sigortası; teminat durumuna bağlı olarak pek çok tedaviyi, sağlık kontrolünü ya da teşhis hizmetini bünyesinde barındırabilir.

Öte yandan anlaşmalı özel hastaneler dışında özel muayeneler, fizik tedavi merkezleri ya da poliklinikler de bu kapsama dahil edilebilir. Bu kapsamın genişletilmesi, Özel Sağlık Sigortası fiyatları üzerinde doğrudan etkili olur. Doğuştan gelen ya da daha sonradan gelişen kronik rahatsızlıklar, ÖSS içerisinde değerlendirilmez. Bu nedenle kişinin sağlık durumuna ilişkin doğru beyanda bulunması oldukça önemlidir. Özel Sağlık Sigortası’nda ayakta ya da yatarak tedavi gibi seçeneklerle teminat, kişisel olarak genişletilebilir.

Özel Sağlık Sigortası’nda üst yaş sınırı başta olmak üzere pek çok şart sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Ayakta tedavi, yatarak tedavi, mamografi, diyaliz, yatıştan sonra özel fizik tedavi, evde bakım, check-up, PSA, kemoterapi, gebelik, radyo terapi, ÖSS dahilinde alınabilecek hizmetler arasında ön plana çıkar. Özel Sağlık Sigortası’nda geçerlilik süresi 1 senedir. Sonrasında kişi aldığı bu hizmeti sigorta şirketi ile iletişime geçerek yenileyebilir.

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları

Özel Sağlık Sigortası, bilhassa acil ve kritik durumlarda oluşabilecek maddi yükü ciddi boyutlarda düşürür. Öte yandan modern ve teknolojik anlamda oldukça gelişmiş sağlık kuruluşlarına daha hızlı biçimde ulaşma şansı yaratır. Olası zaman kayıplarının hastanın sağlığını tehdit ettiği özel durumlarda teşhis ve tedavi süreçlerinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesine zemin hazırlar.

Hastalık sürecinin psikolojik ve maddi anlamda yıpratıcı geçmemesi noktasında destekleyici bir rol üstlenir. Bu arada söz konusu teminatı poliçeye dahil etmeniz şartıyla, tedavinizi ülke dışında da sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Daha fazla avantaj elde etmek adına beklentilerinizle en çok örtüşen sigorta şirketlerine ve poliçelere yönelebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasının Önemi

She and Girls Sonbahar 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024