Estée Lauder Şirketleri Forbes’un Kadınlar İçin Dünyanın En İyi Şirketleri 2023 Listesinde 2. Sırada

Dünyanın en önemli iş dünyası ve ekonomi dergilerinden Forbes, pazar araştırma şirketi Statista ile kadınların iş gücü içinde ve dışında desteklenmesine öncülük eden şirketleri belirleyen Kadınlar için Dünyanın En İyi Şirketleri 2023 listesini yayınladı. Estée Lauder Forbes Ödülü

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Estée Lauder Forbes

37 ülkeden 70 bin kadının ankete katılımıyla oluşan listede katılımcılardan işverenlerini arkadaşlarına veya ailelerine tavsiye edip etmeyecekleri soruldu. Aynı zamanda, şirketlerini genel iş yeri uygulamaları, ücret eşitliği, çalışanlara yönelik ayrımcılık vakalarının yönetimi gibi cinsiyet odaklı konularda derecelendirmeleri istendi.

Güzellikten İlham, Değerlerinden Güç Alan bir şirket olarak insanı, topluma pozitif etki yaratmayı ve kapsayıcılığı yaptığı her işin merkezine koyan Estée Lauder Şirketleri,Forbes’un Kadınlar için Dünyanın En İyi Şirketleri Listesi’nde 400 şirket arasında 2. sırada yer aldı.

Estée Lauder Şirketleri Kurumsal Pazarlama ve Verilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jane Lauder bu başarıyla ilgili “Büyükannem Estée Lauder, yaptığı her işte mükemmellik için büyük efor sarf eden ve bu esnada da kadınların dayanışma içerisinde birbirlerinin yanında olmaları gerektiğini bilen biriydi. Kurulduğumuz günden bu yana hem kendi iş planımızda hem de dünya çapında toplumsal konularda kadınlara yönelik fırsatları geliştirmek için çalışıyoruz.” dedi.

Pagos’tan yepyeni bir tekli: ‘Hevesini Kaçırdım’

Estée Lauder Şirketleri’nde başkan yardımcısı ve üzeri pozisyonların %59’u kadınlar tarafından yürütülüyor. Ek olarak, kadınlar, şirketin Küresel Araştırma ve Geliştirme İnovasyon Merkezlerinin tamamı olan 6’sına da liderlik ediyor. Estée Lauder Şirketleri bünyesinde görev alan bilim insanlarının, mühendislerin ve teknik profesyonellerin %60’ından fazlasını ise yine kadınlar oluşturuyor.

Şirket dahilinde, kadınların liderlik pozisyonlarında ve iş gücünde temsilini artırmak için çeşitli programlar ve inisiyatifler yürütülüyor. 2021 yılında duyurulan “Opening Doors: Kadının Gelişimi ve Cinsiyet Eşitliği Stratejisi” bu yapının güçlendirilmesinde önemli rol oynuyor. Kadın liderlerin, kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmak ve liderlik becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamak için faaliyet gösteriyor.

Estée Lauder Forbes

Bununla birlikte, Estée Lauder Şirketleri kadınları destekleyen çalışmalarına kuruluşundan bu yana devam ediyor. 1992 yılından bu yana meme kansersiz bir dünya amacıyla çalışmalar yapan ve “Pembe Kurdele” hareketinin öncüsü olan Estée Lauder Şirketleri’nin en büyük kurumsal sosyal fayda programı olan Meme Kanseri Kampanyası, kaynak yaratmak, eğitim ve destek vermek, insanları meme kanserinin olmadığı bir dünya düşüncesine yaklaştırmak amacıyla dünya çapında 60’tan fazla kuruluşu destekliyor.

Estée Lauder Şirketleri’nin Meme Kanseri kampanyası ve Estée Lauder Şirketleri Yardım Vakfı, bugüne kadar hayat kurtaran araştırma, eğitim ve tıbbi hizmetler için dünya çapında 118 milyon dolardan fazla fon sağladı. Bu fonun 93 milyon dolardan fazlası Meme Kanseri Araştırma Vakfı aracılığıyla tıbbi araştırma hibeleri için ayrıldı.

Estée Lauder Forbes Ödülü

She and Girls Sonbahar 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024