Neurocoaching ile Kariyerinizi Güçlendirin!

Uzmanlık alanını “Neurocoaching, insanların beyinlerinin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olur ve bu anlayışı kullanarak, kişilerin özgüvenlerini artırmak, stresle başa çıkmak, odaklanmak, hedeflerini belirlemek ve başarmak için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olur. Neurocoaching uzmanı Sevcan Karadağ

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bu koçluk yöntemi, birçok farklı konuda kullanılabilir. Örneğin, kariyer geliştirme, kişisel gelişim, liderlik becerileri, zaman yönetimi, yaratıcılık ve yenilikçilik gibi konularda kişilere rehberlik edebilir” şeklinde tanımlayan Neurocoaching uzmanı Sevcan Karadağ ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Kariyerinize enerji katmaya var mısınız?

Röportaj: Melek Şenol

Kariyer Uzmanı Sevcan Karadağ

Sevcan Karadağ kimdir? Neler yapar?

Merhaba, ben Sevcan Karadağ. Okul öncesi mezunu olmama rağmen, öğretmenlik yapmadım ve 24 yıldır perakende sektöründe mağaza yöneticiliği yapıyorum. Bu süre boyunca birçok deneyim kazandım ve perakende sektöründeki kariyerime devam ettim.

Geçen yıl ise ikinci bir üniversite olarak Laborant ve Veteriner Sağlık bölümünü okumaya başladım. Bu alanda bilgi ve becerilerimi geliştirmek amacıyla eğitim alıyorum. 2023 Ocak ayında ise Açık Beyin Akademi’den Neurocoaching eğitimi tamamladım ve mezun oldum. Şu anda aktif olarak koçluk yapmaktayım. Hem online seanslar düzenliyor hem de farkındalık grup eğitimleri veriyorum. Ayrıca yakın zamanda Aile Danışmanlığı eğitimine başladım.

Neurocoaching hayatınıza nasıl girdi?

Neurocoaching hayatıma, insanların düşünce kalıplarını ve davranışlarını değiştirebileceği ve daha iyi sonuçlar elde edebileceği fikriyle girdi. Beyin plastisitesi ve nöroplastisitesi konusundaki araştırmalar, dikkatimi çekti ve bu alanda uzmanlaşmaya karar verdim. İnsanların potansiyellerini keşfetmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek bir yöntem olduğunu gördüm.

Neurocoaching nedir neye yarar?

Neurocoaching, kişilerin beyin işlevleri ve davranışları arasındaki ilişkiyi anlayarak, bireylerin kişisel ve profesyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş bir koçluk yaklaşımıdır.

Bu Saç Koruma Spreyi ile Kıvırcık Saçlarda Tropikal Etkiyi Yakalayın!

Neurocoaching, insanların beyinlerinin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olur ve bu anlayışı kullanarak, kişilerin özgüvenlerini artırmak, stresle başa çıkmak, odaklanmak, hedeflerini belirlemek ve başarmak için stratejiler geliştirmelerine yardımcı olur. Bu koçluk yöntemi, birçok farklı konuda kullanılabilir. Örneğin, kariyer geliştirme, kişisel gelişim, liderlik becerileri, zaman yönetimi, yaratıcılık ve yenilikçilik gibi konularda kişilere rehberlik edebilir.

Yaklaşımımız ve felsefeniz nedir?

Benim yaklaşımım ve felsefem, her bireyin benzersiz olduğu ve kendi içindeki potansiyeli keşfedebileceği inancına dayanır. Herkesin kendi hedeflerine ve değerlerine uygun bir yaşam sürmesi önemlidir. Bireylerin iç motivasyonlarını ve güçlü yanlarını keşfetmelerine yardımcı olmak, benim yaklaşımımın temel bir parçasıdır. İnsanları desteklemek ve onların kendilerine güvenmelerini sağlamak, başarıya giden yolda önemli adımlardır.

Aldığınız eğitimler ve deneyimleriniz nelerdir?

Neurocoaching alanında uzmanlaşmak için Açık Beyin Akademiden ICF onaylı Neurocoaching eğitimi aldım, 2015 yılında Assessment System Yönetici Geliştirme 2023 Tecrübe Akademi’den Aile Danışmanlığı, Eğitim Koçluğu, Eğiticinin Eğitimi, Yaşam Koçluğu ve Oyun Terapisi eğitimleri alıyorum. Nörobilim konusunda Sinan Canan’dan eğitimler aldım ve bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Bu eğitimler hem teorik bilgimi geliştirmemi sağladı hem de pratik deneyimler kazanmama yardımcı oldu. Farklı bireylerle çalışarak Neurocoaching yöntemlerini uygulayarak Danışanlarıma daha etkili bir şekilde rehberlik etmeye çalışıyorum. Bu deneyimler, benim sürekli öğrenmeye ve kendimi geliştirmeye olan bağlılığımı destekledi. Mevcutta Online seans ve Farkındalık Grup eğitimleri yapıyorum.

Neurocoaching uzmanı Sevcan Karadağ

She and Girls Yaz 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023