Özgün Tasarım Mimarı Gözde İşbilir

Kişiye özel ve tamamen sıra dışı tasarımlarıyla adından söz ettiren Tasarımcı Gözde İşbilir, “tasarımlarımı beğenen kişiler genellikle modern, sıra dışı, dikkat çekici ve kendisini büyüleyici görmek isteyen kadınlar oluyor” sözleriyle, büyüleyici iç dünyasının ne kadar güçlü bir şekilde yansıdığını belirtiyor. Gelin kendisinden tüm dünyasını dinleyelim! Moda Tasarımcısı Gözde İşbilir

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Röportaj: Melek Şenol

Moda Tasarımcısı Gözde İşbilir

Bize kendinizden ve giyim markası hikayenizden bahseder misiniz?

Nevşehir’de doğdum ve büyüdüm. Lisans ve yüksek lisans sürecimi tamamladıktan sonra faaliyet göstermekte olduğum markamı kurdum.

Haute Couture alanının ölçülü stil başlığı altından değerlendirilebilecek, kendi iç dünyamdan izler taşıyan, özgün tasarımların yanında kendi ismimi taşıyan “Gözde İşbilir” markamın adı altında günlük şıklığı yansıtan koleksiyonlarımı sunmaya başladım.

2023 kadın modası ile ilgili tüyolar alabilir miyiz?

2023 kadın moda dünyasında geniş paçalı pantolonlar, midi ve ipek elbiseler, neon renkler ve doğadan ilham alan desenler ön plana çıkıyor.

2024’te Gözde İşbilir markasında neler olacak?

2024 Gözde İşbilir koleksiyonunda ağır işlemeli takım elbiseler, pelerinli elbiseler, hacimli etekler, uzun kuyruklar, tüvit ceket elbiseler, tüylü giysiler, büyük boy fırfırlı yakalar ve daha net tasarımlar göze çarpacak.

Tasarım yapmaya nasıl karar verdiniz?

Küçüklüğümde hazır satılan hiçbir ürünü giymek istemezdim. 9 yaşından itibaren kendi çizdiğim tasarımlarımı annemin hazırlamasını isterdim. Bu hazırlık aşamasında dikiş makinesinin sesi bana çok büyük keyif verirdi. Yani bu tasarım merakımın küçük yaştan geldiğini söyleyebilirim.

Yeni tasarım yaparken geçmiş tasarımlarınızdan etkileniyor musunuz?

Geçmişte yaptığım tasarımlarımdan etkilenmemeye çalışıyorum. Her zaman için daha farklı tasarımlar yapmayı hayal ediyorum.

Gözde İşbilir Tasarımları

Kişiye özel tasarımlar yapıyor musunuz?

Kişiye özel ve karaktere özel tasarımlar yapıyorum.

Tasarımlarınız ile ulaşmayı amaçladığınız hedef kitleniz nedir?

Ben kendimi kategorize etmeyi pek sevmiyorum. Ben içimden gelen, özgün tasarımlar yapıyorum. Tasarımlarımı beğenen, onların kendisini ifade ettiğini düşünen herkesin tasarımlarımı taşımasını isterim. Tasarımlarımı beğenen kişiler genellikle modern, sıra dışı, dikkat çekici ve kendisini büyüleyici görmek isteyen kadınlar oluyor.

Erkekler için tasarım yapmayı düşünüyor musunuz?

Şu an için erkek tasarımlarımda buluşmak benim için hayal olan konulardan biri.
Sizin gözünüzde sokakta görmek istediğiniz kadın ve erkekler nasıl giyinmeli?

Dengeli ve uyumlu bir görünüm için ilk etapta büyük marka logolarından, kalabalık, karışık büyük desenlerden kaçının.

Pure Beauty BB ve CC Krem Arasında Kararsız Kalanlara Öneriler!

Düz, sade kumaşlar ve temel renkler her zaman iyidir. Canlı renkler seçerken bir tane odak noktası oluşturmaya özen gösterin. Geri kalan renkleri sade ve nötr tutun. Bununla birlikte kıyafetin üzerine oturması da çok önemlidir. Özellikle söz konusu ceket ve takım elbise vs. ise.

Ve belki de en önemlisi içinde kendinizi özgüvenli, rahat ve kendiniz gibi hissetmediğiniz hiçbir kıyafeti tercih etmeyin.

Tasarımlarınızı satın almak isteyenler nereden ulaşabilirler?

Atölyemi ve beni ziyaret ederek ya da dijital platformlar üzerinden bana ulaşabilirler.

Moda Tasarımcısı Gözde İşbilir

SHE AND GIRLS BAHAR 2024