Mayıs ayında gökyüzü gündemi yine dopdolu!

Ayın ilk yarısında Boğa burcundaki gezegen dizilimi nedeniyle gökyüzünde toprak elementi enerjisi hakim. Maddi-manevi güvenceyi korumak, sağlam ve kararlı adımlar atmak, istikrar sağlamak ve somut sonuçlar elde etmek önemli olacak gibi görünüyor. Mayıs ayı astroloji yorumu

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Spiritüel bakış açısıyla incelediğimizde; toprak elementinin, bedendeki enerji merkezlerinden kök çakraya denk geldiğini görebiliriz.

Kök çakranın temel konuları; hayatta kalma, köklenme, fiziksel dünya ile bağ kurma, beslenme, güven ve aidiyet hissetmektir. Vücutta, omurganın alt temeli olan kuyruk sokumuna yakın konumdadır.

Dengeli olma halinde; sağlık, canlılık, enerjetik olarak temellenmiş hissetmek, beden stabilizasyonunda rahatlık ve denge, güven hissi, gevşeyip rahatlayabilme kendi akışında gerçekleşebilir. Kök çakradaki herhangi bir dengesizlik ise güvenliğimizin tehdit altına girmesiyle hissedilen korku kaynaklı olacaktır.

Nitekim içinde bulunduğumuz şartlardan kaynaklı olarak çoğumuz güven duygusunu korumakta zorlanıyoruz. Meditatif pratikler yada yoga pratikleri kök çakradaki dengeyi korumak veya düzene sokmak adına destekleyici olabilir.

Ayrıca doğa içerisinde yapılabilecek düzenli ve dengeli egzersizler, müzik dinlemek, dans etmek, sanatsal uğraşlar, yaratıcı çalışmalar ve keyif aldığınız aktivitelere yönelmek de iyi gelecektir.

Bolluğun, bereketin ve şansın gezegeni Jüpiter, 14 Mayıs’ta yüceldiği yani etkisini güçlü bir şekilde ortaya koyabildiği Balık burcuna geçiyor. Daha sonra geri hareketini başlatarak 28 Temmuz tarihinde Kova burcuna geri dönecek olsa da 2022 yılına dair kısa bir fragman izleyeceğiz.

Zira Jüpiter, aralık ayında bir yıl kalmak üzere Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç aralığında sakinleşmeye ve uyum sağlamaya başlayacağız. Olanı kabullenmek, başkalarına anlayış göstermek ve affetmek kolaylaşırken merhamet temaları öne çıkacak.

İnançların vurgulandığını gözlemleyebileceğimiz gibi yaratıcılığımız da artacak. Ruhsal anlamda yoğun, maneviyatı yüksek bir dönem olabilir. Bu süreç; yoga, meditasyon gibi fiziksel ve mental esneklik kazandırabilecek aktivitelere yönelmek, bilinçaltı ve şifa çalışmalarına katılmak açısından oldukça uygun olabilir. Sezgilerin kuvvetlenmesi de muhtemel.

Mayıs ayı astroloji yorumu

Karmanın efendisi Satürn, Kova burcunda retro!

Düzen, disiplin ve olgunlaşmayı ifade eden Satürn, 24 Mayıs’ta geri harekete dönüyor. Bu süreçte plan ve projelerimizde başarılı olamadığımız, yetersiz hissettiğimiz, sorumluluktan kaçındığımız konuları yeni baştan değerlendirmemiz gerekebilir.

Gelecek beklentilerimiz ve sosyal ilişkilerimizi tekrar masaya yatırabilir; yeni bir düzen kurmak ve kalıcı sonuçlar elde etmek adına görev bilinciyle irdeleyebiliriz. Unutmamak gerekir ki; gezegenlerin geri hareket dönemlerini; ifade ettikleri konuları tekrar ele alıp değerlendirme ve varsa eksikleri tamamlama süreci olarak değerlendirmeliyiz.

Yılın ilk ay tutulması 26 Mayıs’ta görülecek. Ay tutulmaları çok kuvvetli dolunaylardır ve etkileri duygusal düzlemde daha çok hissedilen kadersel olayların göstergesidir.

Yay burcunun 5. derecesinde meydana gelecek bu görünüm; hayata dair görüşlerimiz, etik ve ahlaki değerlerimiz, inanç ve felsefelerimizle ilgili önemli değerlendirmeler yapacağımız bir dönemin işaretçisi olabilir. Bireysel haritalarımızda Yay burcunun yer aldığı alanlarda kendimizi geliştirme, ufuklarımızı aşma ihtiyacını fark edebiliriz.

Keza uluslar arası ticaret, yabancı kültürler, akademik kariyer, yüksek öğrenim, yayıncılık ve hukuki alanda bazı netleşmeler veya tamamlanmalar olabilir.

Yılın ikinci Merkür retrosu ise 31 Mayıs’ta İkizler burcunda başlayacak. 22 Haziran’a kadar sürecek bu dönemde haberleşme, iletişim ve bilgi akışında bazı aksaklıklar veya projelerin beklemeye girmesi mümkün.

Mesajlar yanlış yere gidebileceği gibi ifadelerin de yanlış anlaşılması muhtemel. Keza ticari faaliyetler, eğitim, kısa seyahatler, bankacılık işlemleri, taşımacılık, yazılı veya sözlü anlaşmalarda gecikmeler veya bazı sorunlar gündeme gelebilir.

Bu süreçte önemli kararlar almak ve yeni adımlar atmak yerine; yarım kalan işleri düzenleyebiliriz. Düşünce ve planlarımızı gözden geçirmek, baştan ele alıp varsa eksikleri tamamlamak daha doğru olacaktır.

Leyla Özlem Dölen

Astrolog

Mayıs ayı astroloji yorumu

She and Girls Mayıs 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS BAHAR 2024