15. İstanbul İTHİB Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması Gerçekleşti

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası tasarım yarışması olan 15. İstanbul İTHİB ( İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği) Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması, Raffles İstanbul’da, birbirinden özel davetlilerin katılımı ile kutlandı. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği yarışması

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Türk tekstil sektörünün tasarım algısının yukarı taşınması, genç yeteneklerin sektöre kazandırılması ve ihracata farklı bir değer katılabilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül gecesinde finale kalan 11 finalist ,ünlü tasarımcı Tuvana Büyükçınar’ın mentörlüğünde hazırladıkları tasarımlarını sergiledi.

İTHİB Tuvana Büyükçınar

Sunuculuğunu Çağla Şikel’in yaptığı yarışmanın jüri kurulunda, Fatih Bilici’nin başkanlığında, tasarımcı Cihan Nacar, Özlem Süer, Büşra Orakçıoğlu, Yasemin Taciroğlu, Siren Ertan, Fidan Şimşek, Ece Ege, Nihan Peker’in yanı sıra Nur Bilen Yavuzer, Pascaline Wilhelm , Cerruti satış direktörü Marco Martini ve iş dünyasından isimler yer aldı.

Gecenin ev sahibi olan İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz , yarışmayı, sektörün, tasarıma ve tasarımcıya verdiği önemi ve değeri ortaya koyan bir kanıt olarak nitelendirdiklerini vurguladı.

15.senesinde ‘ Farkında Ol’ sloganı ile sürdürülebilirliğin tekstil sektöründeki önemine dikkat çekildiği yarışmada yarışmacılar doğadan ve tarihimizden ilham aldıkları tasarımlarını Didem Soydan ve Deren Talu gibi ünlü modellerin de taşıdığı bir defile ile sergiledi.

Birincilik Özlem Akgül’ün olurken Özlem Daylan Bozoğlan ikinci , Pelin Su Karasu ise üçüncü oldu.

Cemiyet , iş dünyası ve basın mensuplarının ilgi ile takip ettiği gecenin finalinde ünlü sanatçı Sertab Erener sevilen şarkıları ile izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği yarışması

She and Girls Kasım 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023