Instagram aleminin ilk 5 moda ikonlarının sokak stilleri

Moda, genel olarak giyim kuşam ile ilgili bir tabir gibi algılansa da insana dair olan tüm alanlardaki eğilimleri kapsamaktadır. Instagramın en ünlü beş fenomeni

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Her dönem güncellenen kitle iletişim araçları ile yeni stillerin belirlenip halka arz edilmesidir.

Yazı: Sıdıka Sarpen P.

Kadınlar, son yüzyıldır kıyafet stillerinin belirleyicisi olarak aktristleri ve mankenleri görmüşlerdir. Bunda gelişen sinema sektörünün etkisi mevcuttur.

2000’li yıllarda ülkemizde gelişmeye başlayan ‘internet’ erişimi ile moda sektörü için de yeni bir alan açılmaya başlamıştır. Son on beş yıldır yeni bir kavram ortaya çıkmıştır: ‘moda bloggerı’.

Moda bloggerları ne manken ne de aktristtir. Nasıl modaya yön vermişlerdir? Kendi giydikleri ya da yine ünlü isimlerin giydikleri kıyafetleri internetteki anı defterlerinde paylaşarak modaya yön vermeye başlamışlardır.

İnternetin her evde ve her telefonda olduğu son on yıldır ise moda kavramı için yeni bir sektör oluşmuştur. Bu sektör de ‘İnstagram Moda İçerik Üreticiliği’dir.

Sezonun görkemli trend aksesuarları

Her yaştan insanın takip ettiği bu sosyal ağ ile tüketim sektörü olan modanın her gün farklı bir bedende oluşturulan tanıtımlarını mağaza gezmeye dahi gerek kalmadan elimizdeki telefonlar ile izleyebilmekteyiz. Hatta verilen linkler ile yerimizden kalkmadan satın alabilmekteyiz.

Son on yıldır “instagram aleminde” kendine yer edinmiş ve modaya yön veren içerik üreticilerini sizler için derledik. %100 yerli fashion bloggerları sizlerle.

1. Rachel Araz Kiresepi ( http://instagram.com/rachelaraz/)

Rachel Araz Kiresepi

Sokak stiliyle bile çok şık.

Küpe: Louis Vuitton

Çanta: New Bottega

Takım: Acnesstudios

Ayakkabı: Celine

Kolye: Mers.tr

Bluz: Jonathan Simkhai

904 bin takipçisi ile dikkatleri üstüne çeken Türk ve Latin katolik kökenli Rachel evlidir ve iki çocuk annesidir. 1988 doğumlu olan Rachel Araz, Üniversiteyi Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünde tamamlamıştır.

Bir süre Beymen’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Bölümünde çalışan Araz, dünyaca ünlü markaların Türkiye Marka temsilciliği, Satın Alma Planlama ve Merchandising departmanlarında çalışmıştır.

Yani moda sektöründe de çalışmıştır. Şu an ise Sosyal Medya Danışmanlığı, İçerik Editörlüğü yapmakta, Youtube videoları çekmekte ve çeşitli markalar ile çalışmalarını sürdürmektedir.

2. Yasemin Ögün ( http://instagram.com/modatutkusu/)

Yasemin Öğün

Ceket: Muse For All

Bluz: Muse For All

Jean: Prada

Bot: Anine Bing

878 bin takipçisi ile Moda Tutkusu hesabı ile tanınan Yasemin Ögün Türkiye’nin ilk moda bloggerlarından ve influencerlarından.

Yasemin Öğün, zamansız tarzıyla ilham vermeye devam ediyor. Üniversitede İşletme okuyan Yasemin Ögün kendi markaları olan ‘Founder & Creative Director of @museforall @modatutkusushop Collaboration with #modatutkusubylovemybody @lovemybody_official’ı yönetmektedir.

3. Melodi Elbirliler Türkmen ( http://instagram.com/melodielbirliler/)

Melodi Elbirliler Türkmen

Ayakkabı: Balenciaga

Pardesü: Sagaza

Gömlek: Uterque

583 bin takipçi ile çiçeği burnunda evli Melodi Birliler Türkmen, ünlü şef Arda Türkmen’in eşidir. 1991 yılında dünyaya gelen Melodi Elbirliler, Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Güzellik bloggerı olarak tanınan Melodi Elbirliler son dönemde sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

4. Pelin Dündar ( http://instagram.com/pinkfreud/)

Pelin Dündar

Gözlük: İzipizi

Tayt: Reebok

Ayakkabı: CDG

Top (sporcu üstü?): off- white

201 bin takipçisi olan Pelin Dündar, nam-ı diğer PinkFreud, bugün ‘Bikotbitisortmag‘ adıyla açtığı Instagram hesabıyla 915 bin takipçisini sivri dili ile adeta bir magazin muhabirliği yapmaktadır.

Instagram biyografisinde de yazdığı gibi özel hayatıyla ilgili yazdığı kitaplarla tanınmış bir yazardır. Moda ile karşımıza çıkması ise kendi markası olan “bypinkfreud”un koleksiyonları ile oldu.

5. Yasemin Şefkatli Tatlıses ( http://instagram.com/yaseminsefkatli/)

Yasemin Şefkatli Tatlıses

Ceket- Pantolon Takım: Sagaza

455 bin takipçisi olan Yasemin Tatlıses yakın zamanda İdo Tatlıses ile hayatını birleştirmiştir. 1992 doğumlu olan Yasemin Tatlıses İstek Özel Semiha Şakir Lisesi mezunudur. Mankenlik ve modellik yapmaktadır.

Güzelliği ve fiziği ile dikkatleri üzerinde toplayan Yasemin Tatlıses sosyal medya fenomenlerimizden biridir. Interior Designer (iç mimar) olan Yasemin Tatlıses “Yasebags, Blazeonyou” markalarının da sahibidir.

Instagramın en ünlü beş fenomeni

She and Girls Temmuz 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

 

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023