Dünyaya Neden Geldiğimizi Unutmayalım

Ben bu alanda insanlara rehberlik etmeyi çok seviyorum. Çünkü benim hayatıma da biri dokundu ve yaşamımı dönüştürmeme destek oldu. İletişim Danışmanı Handan Öner

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Ve öyle çok sevdim öylesine tatmin hissettim ki, şimdi ben insanlara rehberlik yapıp, ruhlarına dokunarak bambaşka kapıları birlikte açarak yaşam kalitelerini çok daha yükseltiyorum. Ve hep diyorum “iyi ki bu alandayım ve iyi ki insanların bakış açılarını dönüştürmelerine destek oluyorum “sözleriyle, mesleğine olan inancını içten ifade eden İletişim Danışmanı Handan Öner ile çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

İletişim Danışmanı Handan Öner

İlk başta sizi tanımak istiyoruz? Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1982 doğumluyum, 19 yıldır kurumsal bir firmada finansman ile ilgileniyorum. Kurumsal işimin bana kattıkları ile konfor alanımda sakin sessiz yaşam süren biriydim ve bu tek düzeliğim gayet normal bir şekilde devam ediyordu. Kırılma noktası hayatımda aniden belirirken, “bu hayata çalışmak için, ev kurmak için, para kazanmak için ve diğer toplumun dayattığı kuralları yerine getirmek için gelmedik” diye sorgularken buldum kendimi.

Ve 5 yıldır önce kendi üzerimde adanmışlıkla çalışırken ve halen de devam ederken , yaşam kalitesini arttırmak isteyenler ile buluşarak yaşamlarında olan iplerin kendi ellerinde olduğunu hatırlatmak için başladım bu keyifli yolculuğuma. Bu kez yolculuğuma bilmediğim yollardan gitmeyi tercih ettim ve yolculuğun tadını aldıkça gittiğim yolun ne kadar da doğru olduğunu defalarca kez deneyimledim. Umarım herkes bir gün yolculuklarının tadını almayı deneyimler ve hayatın tadını çıkarıp yaşam kalitelerini daha da yukarı çıkarırlar.

Sürdürebilir bir yaşamı nasıl tanımlıyorsunuz?

Sürdürülebilir bir yaşam tabii ki her bireyin katkıda bulunacağı bir yaşam şeklidir. Sen olduğun halin ile yaşama ne katabilirsin ne verebilirsin? Bence hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir konu. Belki bazı şeyleri değiştiremeyebiliriz ama toplum olarak dönüştürebileceğimiz bir çok faktör var.

Cildinizin tüm ihtiyaçlarını tek ürünle karşılayın!

Birey olarak yapabileceklerimizi göz ardı ediyoruz. Oysa her birimiz birleşince toplum oluyoruz zaten. Ve bu yaşama mutlaka katmamız gereken şeyler olduğunu unutup, hep bir mücadele içinde yaşamımızı şekillendiriyoruz. Ve bu dünyaya neden geldiğimizi unutuyoruz.

İşinizi geniş kitlelere ulaştırmada İnternet reklamları hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Sosyal medya ve reklamlar hayatımızda öyle çok yer alıyor ki. Artık bir şey almadan evvel mutlaka bazı verilere bakarak karar verip alıyoruz. Reklam ciddi bir duyuru mekanizması. Tabii ki bunu da verimli kullandığımız zaman ve doğru manevra ile ilerlediğimiz zaman bizi muhteşem bir şekilde yükselteceğine eminim.

Yaşam kalitesi sizin hayatınıza nasıl dokundu?

Yaşam kalitesi, ah ne güzel bir soru. Bu alana geçtiğim zaman yaşadığım en şahane hislerden biri yaşam kalitemi yükseltmekti. Fiziksel dünyada yaşıyoruz ve yapmamız gereken çok şey var. Her birimiz bu dünyayı deneyimlerken her birimiz farklı yollardan deneyimliyoruz.

Çok gariptir ki hepimizin hikayesi çok farklı. Kaç milyon insan bu dünyada yaşıyor ve her biri farklı hikayelerle sürdürüyor yaşamını. Kimilerine göre yaşam kalitesi bambaşka yaşam tarzlarını anımsatırken, benim için yaşam kalitesi; gerçekten günlerini tatmin dolu yaşıyorsan, hayattan keyif alıyorsan, zıtlıklarla buluştuğunda çözümü arıyorsa gözlerin ve kalbin, bence en önemlisi kendini iyi hissediyorsan yaşam kaliten çok ama çok yüksektir.

Ülkemizin ve bulunduğunuzun sektörün bugünü ve geleceği hakkındaki fikirlerinizi öğrenebilir miyiz?

İçinde bulunduğum sektörün bugünü ile ilgili söyleyeceğim pek bir şey yok. Öyle büyük bir sektör ki herkes bir anda her şeyi yapabiliyor. Ucu çok açık bir sektör. Ama her daim her sektörde “işini aşk ile sevgi ile yapanlar hep daim olacaktır. Sektörün geleceği belki daha da büyüyüp çok farklı dallara uzanacak, bilemiyorum. Sadece şunu söyleyebilirim; ben bu alanda insanlara rehberlik etmeyi çok seviyorum.

Çünkü benim hayatıma da biri dokundu ve yaşamımı dönüştürmeme destek oldu. Ve öyle çok sevdim öylesine tatmin hissettim ki, şimdi ben insanlara rehberlik yapıp, ruhlarına dokunarak bambaşka kapıları birlikte açarak yaşam kalitelisini çok daha yükseltiyorum. Ve hep diyorum “iyi ki bu alandayım ve iyi ki insanların bakış açılarını dönüştürmelerine destek oluyorum “

Sevgiler.

İletişim Danışmanı Handan Öner

She and Girls Sonbahar 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024