Muhteşem hafta sonu için ip uçları!

Sorumluluklardan uzak, plansız bir hafta sonu hayal edin. Kulağa cennet gibi gelmiyor mu? Önümüzdeki hafta sonu tamamen size ait olsaydı ne yapmak isterdiniz? Hafta sonu aktivite önerileri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kanepede yatmak, film izlemek ve ufak gezintiler yapmak cazip gözükebilir. Veya anı yakalayarak bu iki günü dolu dolu yaşayabilir ve ruhunuza iyi gelen faaliyetlere zaman ayırabilirsiniz.

Sorumluluklardan, stresten ve endişeden uzak, mental enerjinizi arttıracak bir hafta sonu geçirebilmenin yollarını arıyorsanız, önerilerimizden ilham alabilirsiniz.

Yazı: Hüma Kaya

Mutluluk Adımları Atın

Temiz hava almak ve doğayı keşfetmek kendinizle baş başa kalmak için zaman yaratırken egzersiz yapmanın da harika bir yolu. Sizinle yürümeye istekli arkadaşlarınız veya evcil dostunuz da bu gezinti için gönüllüyse dışarı çıkmaya hazırsınız.

Yürüyüş yapmak için bildiğiniz ve sevdiğiniz bir parka gidebilir veya internette araştırma yaparak görmek isteyebileceğiniz yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Nerede ve ne zaman olursa olsun doğanın güzelliği ile bağlantı kurmak, stresi azaltmanın ve iç huzuru beslemenin ucuz ama etkili bir yoludur.

Yeni Bir Yemek Pişirin

En iyi şefi arayan TV şovlarını izlemek sizi eğlendiriyorsa hafta sonları yeni yemekler yapmak veya ev yapımı lezzetleri tatmaktan mutlu olabilirsiniz.

Merak ettiğiniz lezzetleri pişirmeyi evde deneyebilir, hafta içi yemek için sağlıklı yiyeceklerle buzdolabınızı doldurabilir veya kendinizi cömert ve misafirperver hissediyorsanız dostlarınızı evinizde kuracağınız kocaman bir sofrada toplayabilirsiniz.

Kendinizi Şımartın

Şımartılmak sizin için ne anlama geliyor? Arka planda çalan dinlendirici bir müzik, aromaterapi mumlarıyla çevrili bir köpük banyosu, rahatlatıcı bir ayak masajı için SPA ziyareti…

Hafta sonunu kişisel bakım ve rahatlama için ayırabilirsiniz. Evinizin çevresindeki güzellik salonları için fırsat sitelerine göz atmak veya kendi rutininizle evde uzun bir cilt bakımı seansı gerçekleştirmek kendinizi hem ruhen hem bedenen yenilenmiş hissetmenizi sağlayacaktır.

Şehrinizin Turisti Olun

Yakınlarda ilginizi çekecek sergi veya etkinlikler var mı? Bunun için biraz dergi karıştırabilirsiniz, ne kadar çok aktiviteye katılmak isteyeceğinize şaşıracaksınız.

Bir turist gibi davranarak hafta sonunu şehri yeniden keşfetmeye ayırabilir, tarihi çarşıyı yeniden gezebilir, görmek istediğiniz tiyatro oyunu veya sinema filmi için bilet bakabilirsiniz. Birlikte gezebileceğiniz kimse yok mu?

Endişelenmeyin. Tek başınıza deneyim yaşamak özgürleştirici ve özgüven arttırıcı olabilir.

Zihninizi Keşfedin

Stresli bir haftanın sonunda aklınızı ve duygusal sağlığınızı besleyen aktiviteler yapmak iyi gelecektir. Meditasyon, yoga, farkındalık aktiviteleri sizi sakinleştirecek ve iç huzur hissi verecek.

Online ortamda yer alan çok sayıda bilgilendirici videodan faydalanabilir veya atölye çalışmalarına katılabilirsiniz. Cep telefonlarını kapatarak başkalarının hayatlarından ve sorumluluklardan uzaklaşmak tekrar kendinize odaklanmanızı sağlayacak.

Yaratıcı Olun

Suluboya resimler, takı tasarımı, fotoğrafçılık veya örgü ile ilgilenerek yaratıcı tarafınıza dokunma fırsatını kullanın. Okuldayken yaratıcılık derslerini sever miydiniz?

Hep heves ettiğiniz yaratıcı yazarlık işine merak salabilir veya okuldan sonra bıraktığınız gitar derslerine geri dönebilirsiniz.

Yaratıcı bir projeye odaklanmak, sonuçtan bağımsız olarak stresi azaltma ve başarı duygularını getirme potansiyeline sahiptir.

Hafta sonu aktivite önerileri

She and Girls Ağustos 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!