Ebru Şallı; Kendim için pilates eğitimi alayım derken, bu felsefenin içine daldım ve çıkamadım.

Tescilli güzel, model, tasarımcı ve Türkiye’ye pilatesi sevdiren isim olarak hafızalara kazınan Ebru Şallı “Her kadın kendine yatırım yapmalı. Spor yaparak, sağlıklı beslenerek, okuyarak, keşfederek çalışıp üreterek kendine büyük yatırım yapmış olur ” diyerek başarılarının tesadüf olmadığını bir kez daha ifade etti. Ebru Şallı Röportaj

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Koton ile uzun yıllardır yaptığı işbirliği ‘Ebru Şallı Loves Koton Sport’ koleksiyonunun hikayesini ve sağlıklı yaşam sırlarını SHE okurlarıyla paylaştı.

Röportaj: Hüma Kaya

Ebru şallı Loves Koton Sport

Türkiye’nin en başarılı kadınlarından birisiniz. Biz sizi medyanın gösterdiği kadarı ile ve projelerinizle tanıyoruz. Peki siz Ebru Şallı’yı hiç tanımayan birine nasıl anlatırdınız?

Ebru’yu şöyle anlatırım. Önce insan, sevgi dolu, insan ve hayvan sever, çalışkan, üretken, spor yapmayı ve yaptırmayı çok seven, seyahat ve müzik düşkünü… Hiperaktif, hiç yerinde duramayan, yemek yapmayı ve yemeyi çok seven biri diye tarif edebilirim.

Size Türkiye’yi pilates ve sağlıklı yaşam ile tanıştıran kişi diyebiliriz, sizce çok da spora ve sağlıklı beslenmeye meyilli olmayan toplumumuz üzerinde böyle güçlü bir etki bırakma sebebiniz nedir?

İnsanlarla öğrendiklerimi, birikimlerimi paylaşmayı çok seviyorum. Pilates ve sağlıklı yaşam konusunda birçok kişiyi rol model olarak çok etkilediğini düşünüyorum. Böyle bir etki sebebim bence pilatesi ve sağlıklı yaşam tarzını çok benimsemem ve herkese de severek yaptırmam.

Pilates ile olan ilişkiniz nasıl başladı? Yolun başındayken sporun hayatınızda şu anki gibi bir yer kaplayacağını düşünüyor muydunuz?

Pilatesi ilk yaptığımda 17 yıl önce ilk bebeğime hamileydim. İlk yaptığımda nefesi öğrendim ve bedenimin ruhumun resmen teslim olduğunu hissettim. Ve hamilelik sonrası tabii ki daha fazlasını istedim.

Kendim için pilates eğitimi alayım derken, bu felsefenin içine daldım ve çıkamadım, hiç de çıkmayı düşünmedim. İleri seviye eğitime kadar gittim.

Yıllarca TV’de canlı yayında pilates yaptırdım, öğrettim. Hamilelik pilatesini Türkiye’ye tanıttım. Omurilik felçlileriyle çok özel çalışmalar yaptım.

Muhteşem sonuçlar aldık. 10 tane pilates DVD’si yaptım. Bu alandaki deneyimlerimi anlattığım 5 tane kitap yazdım, böyle devam ettim. 38 kilo verdirdiğim kadınlar var. Ama kilo işin küçük bir kısmı.

Pilates yapan herkes daha mutlu, daha çalışkan, daha güzel, daha sağlıklı ve fit oluyor. Bu da tüm yaşam kalitesini yükseltiyor.

Ebru şallı Loves Koton Sport

Spor hayatınız öncesinde, mankenlik yıllarınızda da kusursuz bir fiziğe sahip olduğunuzu biliyoruz. Genetik bir mirasa sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz, yoksa beslenme ve spor alışkanlıklarınız çocukluk yıllarınızdan mı geliyor?

Çok küçük yaştan beri fiziksel yapım hep aynı esasında. Küçük yaşta da jimnastik ve bale yaptım. Ama genetik bir fiziksel özelliğin de olduğunu düşünüyorum.

Koronavirüse karşı bağışıklık güçlendirmek adına uyguladığınız özel bir rutin var mı?

Pilates ve spor yaparak bağışıklık sistemimi güçlü tutmaya çalışıyorum. Ayrıca bol yeşil ağırlıklı sağlıklı beslenmeye önem veriyorum. Detoks içecekler hazırlayıp içerim. Her sabah güne limonlu su ile başlarım.

Koton ile hazırladığınız özel koleksiyon büyük beğeni topluyor. Koleksiyonu hazırlarken dikkat ettiğiniz unsurlar nelerdir?

Ebru Şallı Loves Koton Sport Koleksiyonumuz her sezon hep katlanarak daha büyük ilgi gördü. Biz Koton ile 12 sezondur beraberiz.

Hedefim kadınların spor yaparken de kendilerini güzel, rahat, fit ve enerjik hissetmelerini sağlamaktı. Moda ve sporu bir arada buluşturduğumuz spor koleksiyonumuzla kadınlar hem daha güzel ve fit hem de rahat ve enerjik hissediyorlar.

Koton son dönemde sürdürülebilirlik çalışmalarında hızlandı ve dijitalleşme projelerine ağırlık verdi. Tüm çalışmalarını da bu anlayışla yapılandırdığı “YAŞAMA SAYGI / RESPECT LIFE” lansmanıyla duyurdu.

YAŞAMA SAYGI, değişen öncelik ve beklentilere paralel olarak dünyaya, insana, topluma ve işimize saygıyı temel alan sorumlu marka duruşunun ifadesi. Bu duruş beni çok heyecanlandırıyor ve bir kez da böyle bir markayla işbirliği yaptığım için çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

Ebru Şallı Loves Koton Sport Koleksiyonu’nda da Yaşama Saygı Manifestosu doğrultusunda daha sağlıklı, daha rahat ve dünyamıza dost hammadde ve teknolojilerle üretilen tasarımlara ağırlık verdik. Antiviral ve antibakteriyel ürünler ve daha az su tüketen teknolojilerle ürettiğimiz ürünler koleksiyonlarımıza daha büyük oranlarla girdi.

Tabii ki Yaşama Saygı diyerek bir yandan da her yaşa hitap edebilmek de benim koleksiyonumla çok örtüşen bir vizyon oluyor.

Ebru şallı Loves Koton Sport

Koleksiyonda neler göreceğiz bu sezon?

Bu sezon Ebru Şallı Loves Koton Sport İlkbahar-Yaz 2021 Koleksiyonu, her sezon olduğu gibi yine iddialı geliyor. Koton ile muhteşem bir enerji yakaladık.

Ben tüm sevgimi ve enerjimi Ebru Şallı Loves Koton Sport Koleksiyonu’na verdim. Ve sonuç ortada. On ikinci sezon ve yine yeniden birlikteyiz.

Her zevke hitap eden, şıklık ve sporu birleştirdiğimiz, 2 farklı temadan ve yine birbirinden özel tasarımlardan oluşan çok keyifli bir koleksiyon spor tutkunu kadınları bekliyor.

Koton’la yeni sezonda yine enerjik, dinamik ve güzel görünmeyi hedefledik. Her şeyden önce tasarım ve modayı, uygun fiyatlarla erişilebilir kılıyoruz ve bu beni çok heyecanlandırıyor.

Her sezon olduğu gibi bu sezon da kadınlara muhteşem bir spor koleksiyonu sunuyoruz. Spor yaparken her kadının kendini güzel ve rahat hissetmesini hedefliyorum.

Koleksiyonda sezonun enerjisini yansıtan 2 farklı temayla, trendy ve sportif görünümü bir araya getiriyoruz. Brigth Summer temasıyla, güneşin verdiği pozitif enerjiyi, tasarımlara da yansıtıyoruz.

Temada, saks, yeşil ve turuncu gibi canlı renklerin yanı sıra, sadeliği ile dikkat çekmeyi sevenler için beyaz ve siyahtan oluşan farklı tasarımlar da bulunuyor.

Diğer temamız Energize’in ise en dikkat çeken parçaları arasında sezonun trendi batik desenli Tayt-bra takımlar ve oversize batik t-shirtler yer alıyor.

Baskı detaylarına ağırlıkla yer verdiğimiz mor, lime, gri, siyah ve beyaz renklerinden oluşan parçalar ile her sezon olduğu gibi bu sezon da kadınların spor stiline şıklık katıyoruz.

Ebru şallı Loves Koton Sport

Bir kadın kendine nasıl yatırım yapabilir?

Her kadın kendine yatırım yapmalı. Spor yaparak, sağlıklı beslenerek, okuyarak, keşfederek çalışıp üreterek kendine büyük yatırım yapmış olur bence.

Kariyerinizde bundan sonra moda sektörü kalıcı bir yere sahip olacak mı?

Kesinlikle olacak .. Ben yıllarca modellik de yaptığım için moda sektörüyle büyüdüm. Dolayısıyla bu anlamdaki donanımımı kullanmaya devam edeceğim.

Kadın girişimci olarak Ebruli markamla da kadınlara hizmet veriyorum. Modada işimin bir parçası ve devamı gelecek.

Yaz aylarına girmek üzereyiz. Okurlarımıza sağlıklı ve formda olmak için neler önerirsiniz?

Yaz aylarına girerken bence spora ara verdiyseler hemen başlasalar çok iyi olur. Her gün 1 saat pilates ve açık hava yürüyüşü muhteşem olur. Ayrıca şu günlerde detoks yapabilirler.

Bol bol su tüketerek, her sabah 1 bardak limonlu su içerek güne başlayabilirler. Bol bol yeşil sebze ve meyve ayrıca protein ağırlıklı beslenebilirler.

Ebru Şallı Röportaj