Doğal gıda takviyelerinin sağlığa kattığı etkileri nelerdir?

Dünya nüfusu giderek yaşlanıyor ve artan kronik hastalıklar insan hayatını ve yaşam kalitesini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Doğal gıda takviyelerinin etkileri Zadevital

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kirlilik gibi çevresel etkenler de yine üzerimizde büyük bir stres faktörü oluşturuyor. Bu ortamda insanın sağlıklı kalma ve iyi hissetme çabası doğal ürünlere ve dolayısı ile besin desteklerine olan ilginin artmasına neden oluyor.

Teknoloji ile yakından bağlı genç nüfus artık tüm tercihlerinde daha doğal, daha sağlıklı ürünlere erişmek istiyor. Zade Vital Medikal Direktörü Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu ile doğal gıda takviyelerinin sağlığa kattığı etkileri hakkında bilgi almak için bir araya geldik.

Zade Vital Medikal Direktörü Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu

Sağlıklı yaşam ve gıda takviyelerine yönelik ilgi ve bilinçlenmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

İnsanlık tarihinin en eski tutkularından biri daha uzun yaşamın sırrını çözmek. Dolayısıyla bilim insanları daha sağlıklı ve enerjik kalmanın yollarını bulmak için çalışıyor. Burada pek çok faktör söz konusu.

Dünya nüfusu giderek yaşlanıyor ve artan kronik hastalıklar insan hayatını ve yaşam kalitesini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kirlilik gibi çevresel etkenler de yine üzerimizde büyük bir stres faktörü oluşturuyor.

Bu ortamda insanın sağlıklı kalma ve iyi hissetme çabası doğal ürünlere ve dolayısı ile besin desteklerine olan ilginin artmasına neden oluyor. Teknoloji ile yakından bağlı genç nüfus artık tüm tercihlerinde daha doğal, daha sağlıklı ürünlere erişmek istiyor.

Su diyetini su orucu ile karıştırmayın!

Son üç yılda özellikle gıda takviyelerine olan ilgi ve bilinçlenmede pandemi sürecinin de etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Pandemi sağlıklı yaşam pazarını daha da büyüttü. Koruyucu sağlık uygulamalarının başında gelen vitamin ve gıda takviyelerinin tedavinin yanı sıra sağlıkta bütünsel yaklaşımın artık daha fazla kişi tarafından benimseniyor.

İyi yaş almak ve güzelliğimizi korumak için hangi takviyeleri tercih edebiliriz?

Son yıllarda sağlıklı yaşam meraklılarının en çok tercih ettiği gıda takviyelerinin başında “kolajen” yer alıyor. Vücudumuzda farklı işlevlerde onlarca tip kolajen bulunuyor. Cilt sağlığı için tercih edilen kolajen takviyelerinde, yeterli miktarda Tip 1 kolajen bulunmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

Ege Üniversitesi ARGEFAR ile birlikte, etkinliği kanıtlanmış patentli içeriklerle formülize ettiğimiz Zade Vital Marine Kolajen, soğuk derin deniz balıklarından elde edilen kolajeni ile fark yaratıyor.

İçeriğindeki; elastin, hyalüronik asit, üzüm çekirdeği ekstresi, kavundan elde edilen süperoksit dismutaz, çinko, biotin ve C vitaminin kombinasyonu ile cilt sağlığını ve ışıltısını destekliyor.

Özellikle yaz ayları yaklaşırken üzerimizdeki yükleri hafifletmek için Cold Press Aspir yağı da oldukça tercih edilen sağlıklı takviyeler arasında yer alıyor. Vücudumuzdaki yağ-kas oranının korunmasında dengeli beslenme son derece önem taşıyor.

Beslenme rutininde sağlıklı yağlara yer verilmesi bütünsel sağlığın korunmasına yardımcı oluyor. Formuna dikkat edenler çoklu doymamış yağ asidi Konjuge Linoleik Asit’in (CLA) doğal kaynağı aspir yağını egzersizlerinden önce alabiliyor.

Özellikle kadınların muhakkak rutinlerine eklemelerini önerdiğiniz gıda takviyeleri var mı?

Kemik sağlığını destekleyen D3 vitamininin önemi pandemi döneminde daha da arttı. Menopoz döneminde, sağlıklı yaşamın devamlılığı ve kemik sağlığını D3+K2 ürünü ile desteklemekte fayda var.

Yaşam boyu herkes için önemli Omega 3 balık yağı takviyesi de yine sağlıklı yaşamın devamlılığı, kalp ve damar sağlığının korunması için tercih edilebilecek önemli takviyeler arasında yer alıyor. Omega 3 balık yağında, Omega yağ asitlerinden özellikle EPA oranına dikkat etmek gerekiyor. Zade Vital olarak Omega 3 Forte yüksek doz balık yağı ürünümüzü GMP standartlarında üretiyoruz.

Vücutta, başlıca metabolik reaksiyonların gerçekleşmesi ve vücut fonksiyonlarının yürütülmesinde önemli rol oynayan ve kadın sağlığını destekleyen minerallerden biri de, Zade Vital’in yeni formülü Çinko Plus. Diğer çinko tuz formlarından çok daha etkili olan patentli kombine ürünümüz, hücresel bağışıklığı artırarak, bağışıklık sisteminin fonksiyonlarına katkıda bulunuyor, hormonal sağlık ve üreme sağlığına destek oluyor.

Bir de çocuklara özel Miniza seriniz var. Özellikle annelerin en hassas olduğu nokta çocukları. Miniza serisinin yenilikçi özellikleri neler?

Çocuklar için özel olarak geliştirilen Miniza serisi, çocuklarda beyin, göz, sinir gelişimini destekleyen Omega 3 balık yağına, etkinlikleri bilimsel olarak kanıtlanmış sağlıklı yağları ekleyerek geliştirdiğimiz alanında ilk ve yenilikçi bir seri.

Miniza serisinde hekimlerimizden, eczacılarımızdan ve kullanıcılarımızdan çok güzel geri dönüşler alıyoruz.
Miniza Yer Fıstığı içeren Omega 3 Balık yağı, Omega 3 yağ asitlerinden DHA’yı yüksek miktarda içermesinin yanı sıra, yer fıstığı yağı ile çocuklarının iştahsızlığından endişe eden annelere destek olmayı hedefliyor.

Miniza Çörek otu içeren Omega 3 Balık yağı ise yine Omega 3 yağ asitlerinden DHA’yı yüksek miktarda içermesinin yanı sıra, %100 doğal, soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen çörek otu yağı ile vücut direncini dört mevsim dengelemeye destek olabiliyor.

Miniza Sistifix ise C vitamininin desteğiyle bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunuyor. Ayrıca içeriğinde yer alan turna yemişi ekstresinin yüksek oranda proantosiyanidin bulundurmasının etkisiyle, enfeksiyon ajanlarının üriner sisteme yerleşmesinin engellenmesine yardımcı oluyor. Bu da yaklaşan yaz aylarında artan şikayetlere doğal olarak destek olmayı amaçlıyor.

Herkesin besin destekleri kullanırken mutlaka hekim ve eczacılarına danışarak hareket etmelerini ve tercih ettikleri ürünlerde yüksek kalite standartlarına dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatarak, sağlık dolu günler diliyorum.

Doğal gıda takviyelerinin etkileri Zadevital

She and Girls Nisan 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024