Cildinize Reset Atın: 6 adımda yenilenmenin yolları!

Yaz ayları uzun tatiller, deniz, kum ve bol bol seyahat ile çoğu kişinin en sevdiği mevsim olabilir; ancak cildimizin bu durumdan pek de hoşnut olduğunu söyleyemeyiz. Cilt yenileme önerileri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Güneş ışınları cildin kuruyup yıpranmasının yanı sıra lekelenmeye sebep olabileceği gibi deniz ve havuz suyu cilt bariyerini zedeleyebilir. Sonbahara girerken cildinizi onarmak ve güçlendirmek için bu adımları izleyebilirsiniz.

Yazı: Hüma Kaya

Yorgun Gözlere Yoğun Bakım

Düzensiz beslenme, uykusuzluk, çevre kirliliği ve güneş gibi nedenlerle göz çevrenizde kuruluk ve morluk yaşanabilir.

Bu dönemlerde göz çevresinin kendini hızlı bir şekilde yenilemesi için e vitamini açısından güçlü bakım serumları, kuşburnu çekirdeği yağı ve pirinç kepeği yağı gibi morluk giderici içerikleri gece bakım rutininize eklemeniz daha hızlı bir toparlanma sağlar.

Terra Dogal Yaşam Serum

Terra Doğal Yaşam, Göz Çevresi Bakım Serumu, 95 TL

İçten Dışa Güzellik

Güneş ışınları cildin ihtiyacı olan kolajenin yeterli miktarda üretilmesini zorlaştırır. Yaz aylarında kaybedilen nemin geri kazanılması için olmazsa olmazlardan biri de kolajen takviyesi edinmek.

Cildin kendini yenilemesini destekleyen kolajen takviyeleri aynı zamanda daha nemli, dolgun ve pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Zade Vital, Marine Kollajen

Zade Vital, Marine Kollajen

Vitamin Bombası

Bağışıklığımızın zayıfladığı dönemlerde vücudumuzu toparlamak için C vitaminine sarılırız; aynı şey cildimiz için de geçerli.

Yıpranan cildi toparlamak ve güneşin sebep olduğu lekeleri kontrol altına almak için cilt yapınızla uyumlu bir C vitamini serumunu rutininize katmak kışa daha sağlıklı bir ciltle girmenize yardımı olur.

Simya Evi C Vitamin Serum

Simya Evi, Vitamin C Ferulic Acid cilt Bakım Serumu (%5), 200 TL

Güneş Koruması

Güneş ışığını kısmış, evlere dönülmüş olsa da yaz-kış, içeride-dışarıda zararlı UV ışınları cildimizi yıpratmaya devam ediyor.

Hali hazırda bariyeri zayıflamış olan cildin daha fazla yıpranmasını önlemek ve yeni hasarlara karşı korumak için her gün mutlaka 2 parmağınızı kaplayacak miktarda güneş kremini rutininizden eksik etmeyin.

Abtira Güneş Kremi

Abtira, LAVENDER MARIGOLD | güneş koruyucu | spf 30+, 240 TL

Nem Takviyesi

Cildin kaybettiği nemi geri kazanmanın en iyi yollarından biri hyalüronik asit takviyesi yapmak. Ardından uygulanan nemlendiricinin de etkisini arttıran hyalüronik asit serumları yaşlanma etkilerini geciktirirken mimik çizgilerinin görünümünü de hafifletir.

Rosece Hyaluronik Asit Serum

Rosece, Hyaluron Milky 8D / Multi Moleküler Hyaluronik Asit Serum, 175 TL

Rutin bakım

Yıpranan cildi onarmanın ve yıpranmayı azaltmanın en iyi yollarından biri de kuşkusuz nemlendirme adımını düzenli olarak uygulamak.

Temiz içerikli, agresif bileşenler içermeyen bir nemlendiriciyi sabah akşam temiz cilde uygulamanız cildinizin kaybettiği ışıltıyı kısa sürede geri getirir.

Kudra Nemlendirici

Kudra, Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Krem, 168 TL

Cilt yenileme önerileri

She and Girls Ekim 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde