Ruhlarımız yaşayacağımız hayatı biliyor

“Doğum haritamızda hepimizin gerçekleştirmesi gereken bir tekâmül yolculuğu var. Ben bunu Yaradan’la yapılan sözleşme olarak tanımlıyorum. Astrolog Tuğba Güneş Köklü

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Ruhlarımız yaşayacağımız hayatı biliyor. Aynı zamanda her birimizin ruhunun kodunda farklı kodlar taşıdığına inanıyorum. Hepimiz bir Metaverse’un içerisinde farklı bir misyona sahip oyuncularız” cümleleriyle, astrolojiye bakış açısını ilim ve bilimin bütünlüğü olarak niteleyen Astrolog Tuğba Güneş Köklü ile uzmanlığı üzerine sohbet ettik.

Röportaj: Melek Şenol

7 Yaşında başlayan tutkunun uzmanlığa dönüşümü

Astrolog Tuğba Güneş Köklü

Öncelikle sizi tanıyalım Tuğba Güneş Köklü kimdir?

2 Nisan 1984 Yılında İzmir’de doğdum. Eğitim hayatımı Bornova Anadolu Lisesi ve Ege Üniversitesi’nde okuyarak tamamladım. 32 Yıl boyunca hayatımın hep içerisinde astroloji yer almıştır.

Bornova Anadolu Lisesi’nde okuduğum yıllarda Türkiye’ye D&R’lar yeni gelmişti. Son 200 yılın gök günlüğüne ulaşıp elle harita çıkarma tekniklerini tek başıma öğrenmeye çalıştığım dönemlerdi orta okul ve lise yıllarım. Sonrası Üniversite ve kurumsal hayatla birlikte astroloji eğitimleri ile geldi.

Astroloji ve hayat dediğimizde nasıl bir bağlantı kurarsınız?

Doğum haritamızda hepimizin gerçekleştirmesi gereken bir tekâmül yolculuğu var. Ben bunu Yaradan’la yapılan sözleşme olarak tanımlıyorum. Ruhlarımız yaşayacağımız hayatı biliyor. Aynı zamanda her birimizin ruhunun kodunda farklı kodlar taşıdığına inanıyorum.

Hepimiz bir Metaverse’un içerisinde farklı bir misyona sahip oyuncularız. Geçmişten taşıdığımız bilge kodları yetenekleri harmanlayıp Kuzey Ay Düğümümüze doğru ilerlemeye çalışıyoruz.

İki temel şey çok önemli, birincisi hepimizin bildiği iyi bir insan olmak ikincisi Kuzey Ay Düğümümüze doğru gitmek Güney Ay Düğümü tuzaklarından çekinmek. Bu iki şey hayat akışımızı kolaylaştıracak şifrelerimiz.

Peki nisan ayı için en önemli astrolojik olay nedir? Tutulma hattına girdik diye biliyorum.

Evet girdik. 20 Nisan Perşembe günü Koç burcunun son derecesinde Güneş Tutulmasını deneyimleyeceğiz. Tutulmalar kadersel bitiş ve başlangıçları yıkım ve yeniden yapılanma enerjileri taşırlar.

Bu tutulma Türkiye’den tam tutulma olarak izlenemeyecek. Tabii ki etkilerini hissediyor olacağız. Koç konuları ülke genelinde gündemimizde olacak; askerleri, erleri, öncülük eden insanları, grevleri, yangınları, çatışmaları konuşacağız.

Burçlara etkileri ne olacak kısaca?

Koç: Kendini ortaya koymakla fazla meşgul olacaklar. Ev ve aile konuları ile ilgili yeni girişimler olası.

Boğa: Kardeşlerinden ve yakın çevrelerinden psikolojik destek ve yardım gelebilir. Ticari hayatınızla ilgili görünmeyeni fark edeceğiniz bir dönem.

İkizler: Sosyal çevre gruplar alanında hem yeni başlangıçlar hem de sonlanan ilişkiler var.

Yengeç: Statü ve kariyer alanları değişiyor. Artık onları farklı biri olarak görüyoruz bile.

Aslan: Uzak yollar seyahatler eğitim alanlarında yeni başlangıçlar var. Hukuki süreçleri olanlar için yeni gündemler olası.

Nautica marka ürünler Ramazan Bayramı ve 23 Nisan’ın en güzel hediyeleri olacak!

Başak: Kredi çekmek başka kaynaklardan destek almak adına yeni gündemleri olacak.

Terazi: İlişkileri ve ortaklıları ile ilgili yeni gelişmeler olası.

Akrep: Diyete başlamak sağlıklı beslenmek spora yapmak için harika zamanlar. Kendinize güzel vakitler ayırma zamanı.

Yay: Havada aşk kokusu var. Sonlanan ilişkilerin ardından cesurca yeni olana yer açma zamanı kimi yaylar çocuk haberi alabilir.

Oğlak: Aileniz eviniz koruduğunuz tüm alanlarla ilgili mücadele başlıyor. Kiminiz evlilik kararı alıyor kiminiz tadilat işlerine giriyor.

Kova: Ticari hayatla ilgili yeni gelişmeler. İletişim trafiğinin yükselmesi yakın çevreden gelen haberler var. Çalışkan ve fazla disiplinli iş ortamında fazla efor harcayacaklar.

Balık: Maddi kaynaklar ile ilgili yeni gelişmeler var. Kimi Balıklar satamadıkları bir taşınmazı satabilirler kimileri ise yeni bir mülk alabilirler.

Astrolog Tuğba Güneş Köklü

She and Girls Nisan 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024