Kendi gücünüze inanın

“Hayatta sonsuz olasılık var. Eğer bulunduğunuz yerden mutlu değilseniz kendinize uzaktan bakmayı deneyin. O gördüğünüz tablo sizi kendinize getirebilir ve cesaret kaynağınız olabilir. Kendi gücümüze inanalım. Dengede olmaya niyet edelim, alma verme dengemizi koruyalım.” Astrolog Firuze Şahinbaş kimdir?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Astrolog Firüze Şahinbaş, her şeyden önce hayatınızdaki düzende mutluluk dengesini kendinizin çözebileceğinizi ve yol ayrımında cesaretinizi güçlendirebileceğinizi bu muhteşem cümlelerle ifade etmektedir.

Hayatta sonsuz olasılık var, inanıp adım atmanız yeterli.

Röportaj: Melek Şenol

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Firuze Şahinbaş kimdir? Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Öncelikle derginizde bana yer verdiğiniz için teşekkür ederim. 1986 Antalya doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 10 sene özel bankalarda yöneticilik yaptım. 2016’da evlenerek İstanbul’dan Ankara’ya taşındım.

Astrolog Firuze Şahinbaş

Hayatım tam da bu noktada değişti, bir kırılım yaşadım. Başarılı bir bankacıydım ancak beni motive eden şeyin bu olmadığını çok iyi biliyordum. Mutlu olacağım mesleği yapmak için rotamı astrolojiye ve spiritüel alana çevirdim. Bu kararımdan sonra yeniden doğmuş gibi hissettim nasıl ilerlemem gerektiğiyle ilgili kendime bir yol haritası çizdim ve planıma sadık kaldım.

Yaptığım bu radikal değişim beni korkutmadı aksine hobi olarak ilgilendiğim alanları profesyonel işe taşımak bende heyecan yarattı. Özetle bu yaşadığım sürpriz değildi. Bir gün gerçek olacağına hep inandım çünkü astrolojiye, evrenin işleyişine, ruhsal konulara ve insan davranışlarının ardında yatan nedeni anlamaya ayrı bir merakım vardı.

Bu konularla ilgili birçok eğitimlere ve seminerlere katıldım. Kendini geliştirmeyi ve hayata pozitif bakmayı seçen biriyim. Yaşamı keşfetme yolculuğu olarak görüyorum. Bu keşif yolculuğunda Klasik Astroloji, Soru Astrolojisi, Mistik Astroloji, Numeroloji, Kuantum Drama, Reiki, Ra Sheeba, Sarkaç, EFT, Şamanizm, Feng Shui ve birçok çeşitli öğretinin eğitimlerini aldım ve almaya devam ediyorum. Astrolojinin yanı sıra spiritüel danışmanlık da veriyorum ve öğrendiğim her bilgiyi harmanlamayı seviyorum.

Astroloji danışmanlığı veriyorsunuz. Astroloji çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz?

Doğum haritalarımız adeta parmak izimiz gibidir. Astroloji üzerine alınacak danışmanlığı, kişinin kendine verebileceği en kıymetli hediye olarak görüyorum. Zaman, günümüzde en kıymetli olguyken astroloji gibi alanlara başvurmak planlarımız için uygun dönemi tespit etmeye olanak sağlıyor.

Astrolojiyle potansiyellerimizin ne olduğunu, tekâmül yolculuğumuzda bizi nelerin beklediğini, hayattaki olası zorlanmalarımızı, avantajlarımızı, iş, evlilik, ilişkiler, sağlık, para konularını detaylı şekilde inceleme şansına sahibiz. Astrolojinin en sevdiğim yanı, kendinizi sizi daha önce hiç tanımayan birinden dinlemek.

MAC Cosmetics Yeni Hyper Real Koleksiyonu ile cilt bakımı sanatını bir sonraki seviyeye taşıyor!

Kişilerin farkında olduğu ama göz ardı ettiği ya da hiç fark etmediği detaylara hâkim olmalarına ve bir yol bulmalarına yardımcı oluyor. Astroloji olmayan bir şeyi vaat etmez, dolayısıyla kişinin eyleme geçmesi esastır. Astrolojiden fayda görmek istiyorsak o an bizim için hangi konular ön plana çıkıyorsa o alanlarda eyleme geçebiliriz.

Örneğin; kariyerde başarı potansiyeli yüksek bir dönemde bir danışan konfor alanını bırakıp başka bir işe transfer olmayı ya da mevcut işinde sorumluluk almayı tercih edebilir. Bir başkası konfor alanından çıkmamayı tercih edip gelen teklifi reddedebilir. Her alanda olduğu gibi astrolojide de cüz-i iradeyi göz ardı edemeyiz. Astroloji bize olası potansiyellerle ilgili yol gösterir, son söz her zaman kişinin iradesindedir.

Okuyucularımıza bir not; danışmanlık almadan önce gönüllerinin aktığı kişiyi takip etmelerini, anlatım dili kendilerine uyuyorsa buna karar vermelerini öneririm.

Astrolojiye akademik açıdan bakıyorsunuz anladığım kadarıyla. Böyle bir bakış açısı halkın tanıdığı astrolojiden nasıl ayrışıyor?

Genel olarak bilinen astroloji burç yorumlarından ibaretmiş gibi görünse de çoğumuzun aşina olduğu konu doğum haritası analizidir. Kişinin doğduğu yer, doğduğu tarih ve doğum saati bilgileri alınarak bir harita çıkarılır ve bunun üzerine analiz yapılıp öngörülerde bulunulur.

Ancak astrolojiyi sadece bununla sınırlamak yanlış olur. Astrolojiden faydalanabileceğimiz oldukça fazla alan vardır. Birkaç örnek verip okuyucularımızı bilgilendirmek isterim. Dünya astrolojisi ülke haritaları üzerine çalışır, bu yöntemle ülke halkının durumu, ülkenin maddi kaynakları, diğer ülkelerle ilişkileri gibi konularda bilgi sahibi olunabilir.

Astrokartografi coğrafi astroloji olarak bilinir ve bu yöntemle kişinin hangi ülkede/şehirde daha rahat ilerleyebileceği, mutlu olabileceği ya da mücadele etmesi gerekeceği gibi bilgiler edinilebilir. Finansal astroloji, Sinastri ilişki astrolojisi, Horary soru astrolojisi, Astropsikoloji gibi diğer alanları da ekleyebilirim. Bir başka konu da gezegen hareketlerinin dünyamıza etkisidir.

En çok bilinen konu üzerinden açıklama getireyim. Örneğin; Merkür retrosu diye tanımladığımız aslında Merkür’ün dönüş hızının Dünya’nın dönüş hızına nazaran yavaşlaması ve Dünya’ya yakın konumda seyretmesidir. Biz yerden bakışta sanki gezegen geri gidiyormuş gibi algılıyoruz ancak realitede hiçbir gezegen geri gitmez. Bir gezegen yavaşlayınca biz bunu retro olarak tanımlıyoruz.

Merkür konuşmayı, her türlü yazlı sözlü haberleşmeyi, seyahati, ticareti, cihazları temsil ettiği için Merkür retrosunun olduğu dönemlerde bu konularda her zamankinden daha yavaş ilerleme ya da zorlanma görülebiliyor.

Yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır. Özetle, astrolojinin temelinde gezegen hareketlerine dayalı bir matematik var. Astrologlar da bu hareketleri gündelik konuşma diline çevirerek herkesin anlayacağı dilden yorumlayan aktarıcılardır.

Astrolojik alanında çok fazla bilgi kirliliği olmasının sebepleri sizce nelerdir?

Aslında bu çok doğal ben yadırgamıyorum çünkü tam bir bilgi ağının içine alınmış gibiyiz. Teknolojinin bu denli gelişip her şeyin telefonumuzun içine sığması hızlı tüketimi de beraberinde getirdi. Bilgiyi de hızla tüketiyoruz. Dolayısıyla özet bilgiyi alıp bir sonrakine geçiyoruz.

Burada okuyucunun ya da izleyicinin seçici olma faktörü devreye giriyor ki artık bizler birçok şeyin farkına varmaya başladık. Bu nedenle sırf astrolojide değil diğer tüm alanlarda doğru ya da yanlış bilginin fark edilebildiğini düşünüyorum. Danışmanlık tecrübeme dayanarak astrolojiyi sadece burç yorumu olarak görmekten çıktığımızı görüyorum ve bu beni mutlu ediyor.

Son olarak SHE AND GIRLS okurlarına neler söylemek istersiniz?

Yeni yıl herkese sağlık, mutluluk getirsin, bereketli kapılar açsın. 2023 ruhumuzun uyanışına olanak sağlayacak. Şunun farkına varmalıyız; hayatta sonsuz olasılık var. Eğer bulunduğunuz yerden mutlu değilseniz kendinize uzaktan bakmayı deneyin.

O gördüğünüz tablo sizi kendinize getirebilir ve cesaret kaynağınız olabilir. Kendi gücümüze inanalım. Dengede olmaya niyet edelim, alma verme dengemizi koruyalım. En önemlisi kendimizi sevmeyi yeniden hatırlayalım. 2023 yılının renk titreşimi mor, bu sene için kendinize mor bir obje almanızı tavsiye ederim. Yıldızınız parlasın.

Firuze Şahinbaş | Astrolog & Spiritüel Danışman & Eğitmen
Instagram adresim @astrologfiruze

Astrolog Firuze Şahinbaş kimdir?

She and Girls Aralık 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024