Aldatan erkek hangi tavırlarından anlaşılır?

“Ben bir kadın olarak bu durumu yaşasam veya yaşamasam da “her kadın aynı olmadığı gibi her erkekte aynı değildir.” Kalbinizi kapatmayın… Aldatan erkeğin halleri

Instagram Hesabımız

Yıllardır evlilik terapistleri, psikiyatrisler, psikologlar, ilişki koçları, mutlu olan çift dostlarımız mutlu evliliğin ve mutlu ilişkilerin sırrını anlatsalar da, istediğimiz  ilişki tarzını yaşayamayız.

Adına kültürel olarak isim taktığımız kurtarıcı vicdan ve iç huzur olarak “kader” desek de aslında gerçekler ile yüzleşmek gerekirse, ya bir tür hastalık ya genetik bir koddur. Hem aldatan psikolojisi hem aldatılan psikolojisi yeterince yıpratıcı süreçtir, derin izler bırakır. Bu izler öyle keskindir ki cezasını hayatımıza o süreçten sonra girecek veya hayatımıza dahil olmak isteyen insanlar da payını alır.

Aldatan taraf yine aynı şeyleri yaşatmaktan veya suçluluk psikolojisine girmekten korkar günübirlik ilişkiler sürdürüp yalnızlığa kendini mahkum edebilir.

Aldatılan taraf kadın ya da erkek olsun bu süreç kısmi olarak değişkendir. Bu süreci kolay atlatan bireyler muhakkak vardır ama genellikle derin yaşayanlar çoğunluktur.

Anlık zevklerimiz bütün hayatımızı etkileyebilir. Ben bir kadın olarak bu durumu yaşasam veya yaşamasam da “her kadın aynı olmadığı gibi her erkekte aynı değildir. ”Hayatımıza nice insanlar girebilir, bitse de bitmese de yaşadığımız mutlu veya mutsuz her andan bir deneyim kazanmaktır. Tecrübe acıya gelecek en güzel ilaçtır.

İlişkilerimizi gerek dostluk gerek iş hayatı yada eşlerimiz ile doğru seviyede yaşamayı bilirsek, bir final sonucunda bedelini daha az öderiz.

Sevildiğin kadar sevmek dozu iyi ayarlamak değer kavramını abartıp muhtaç ve bağımlılık hale getirmemektir. Muhakkak çoğunuz bu yazıyı okurken ya aldattınız ya aldatıldınız ya da bu konuya çevrenizde veya ailenizde şahit oldunuz…

İnanın sadece o kötü süreci anlamak için yaşamamız gerekmiyor. yaşayan real çevrenizden bile tecrübe edebilirsiniz.

Ne yazık ki! Kadın cinayetlerinin çoğu ve cinayetleri en çok tetikleyen, hastalık seviyesine gelen yoğun hissettikleri sevgi dozudur. Tabi kişisel ve ruhsal rahatsızlıkları saymazsak. Olmuş ve olacağa çare yoktur, evlilik hayatına hazırlanırken hazırlanması gereken belgeler arasında isterim ki aldatılma testi de olsun.

Bilim insanları henüz buna ulaşamadı ama bu süreçte sizin en iyi pusulanız partneriniz olacaktır!

ALDATAN ERKEK BELİRTİSİ

-Giyinme tarzı değişir.

-Kişisel bakımına daha çok özen gösterir.

-Daha çok hediye almaya başlar.

-Sevgi sözcüklerinde azalma yaşanır.

-İletişimi yavaş yavaş keser.

-Cinsel hayatınızda uyuşmazlık yaşanır.

-Zamansız banyo yapıp iç çamaşırlarını değiştirir.

-Sık sık iş yemeklerine çıkması ve gezmesi.

-Ufak tefek konuları büyütmesi ve çabuk sinirlenmesi.

-Görselliğiniz hakkında yersiz yorumlar yapması.

-Gizemli bir havaya girmesi, elektronik aletlerinde şifre konması ve değişmesi.

-Aldatmaya dair sorular yönelttiğinizde tatminsiz geçiştirici cevaplar vermesi “ne alakası var yok artık “ gibi cevaplar ile konunun üzerinde konuşmaması.

-Geceleri televizyon karşısında uyumayı tercih edip sizinle uyumaması.

Belirtiler tabii bireyin yaşantısına ve girdiği psikolojiye göre değişir. Kimi erkek bunların hiç birini yapmazken tam tersini yapıp sadece bir maddeyi gerçekleştirebilir.

Size sunduğum belirti çeşitlerinden muhakkak birini gerçekleştirecektir. Kendini zeki sanan ya da o erkeği oynayan erkekler ise pahalı hediyeler ile hem kendi vicdanını hem sizi hoşnut tutmayı sağlamaya çalışır. Size oyuncak sunar, bu oyuncaklar kadınların asla hayır diyemeyeceği “sınırsız kredi kartları”dır.

Çünkü evde ve eşinde huzuru mutluluğu bulamayan kadınlar, kendilerini depresif haline sokacaktır. Bunun en güzel ilacı ve oyalayıcı tarafı, alışveriş yapmak ve kuaför bakımıdır. Bir nevi partneriniz size iyi geldiğini sandığınız süreci kendi oyununda, size rol vererek yaptığı hatayı sorunsuz devam ettirmektir.

Aldatmak kavramı sadece erkeklere özgü gözükse de aslında kadınlarda da erkekleri bir o kadar aldatan bir ilişki döngüsü vardır. Aldatmanın cinsi, cinsiyeti, türü, ırkı, yaşı, parası, pulu, yoktur. Aldatmak tektir ve gerçektir. Eğer gerçekten seviyorsanız, kendinizi sevdiğiniz insanla cezalandırmak acı çekmek istemezsiniz…

Aldatma süreci erkek bireylerde yarı yarıya örtüşse de kadınlarda aldatma belirtileri çabuk gözükür. Erkekler kadar şanslı değildir çünkü kadınlar hissettiklerini asla gizleyemezler.

Şimdi gelelim aldatan kadınların belirtilerine.

ALDATAN KADININ BELİRTİLERİ

-Evliyse eğer evinin düzeninden anlaşılır.

-Kendini daha çok düşünür.

-Daha çok dışarı çıkmaya başlar.

-Sana değer veren arkadaşların ile bağını yavaş yavaş koparır.

-Sigara ve alkol kullanımında doz artışı gösterir.

-Dışarıda daha fazla para harcamaya başlar.

-Her şeye kusur bulur.

Aslında çiftler olarak düşünürsek belirtiler aynı düzeydedir. Eğer bu söylediklerimden birinden ya da ikisinden şüpheleniyorsanız körü körüne ilişkinizi yıpratmayın…

Belirtiler zamanla sıklıkla artar emin olmadan karşı cinsi suçlamak size büyük kayıplar yaratabilir.

Eğer bir aldatılma sonucu hayatınızı idam ettirmek zorunda kalırsanız, kendinizle bir süre yalnız kalmanız size olumlu etkiler katacaktır. Bu süreç biten ilişkilerden sonra yaşanılan duygular ile aynı duygu durumunu hissettirir.

Unutmanın yollarını bulmak için istemediğiniz hatalar yapabilirsiniz eğer güçlü hissetmiyorsanız psikolojik destek almak sizin için iyi olacaktır.

NASIL ATLATABİLİRİM ?

1-Meşgul olduğunuz işe odaklanın ve hedefiniz olan kademeye yükselmeye çalışın. Bir başarı elde etmek kaybettiğiniz özgüveninizi yerine getirecektir.

2-Yeni bir hobi edinin aktif bir yaşam sürün.

3-Yeni insanlar ile tanışın ve analiz edin.

4-Spor yapın.

5-Tarzınızı yenileyin.

6-Kalbinizi kapatmayın.

Dilara Kırmıt

Aldatan erkeğin halleri

She and Girls Mayıs 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

 

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM