Sabırlı, heyecanlı, disiplinli!

Resim öğretmenliği, fotomodellik, oyunculuk… Şeyma Korkmaz röportaj

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, kuzey Afrika özellikle Fas’ta çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan, ‘Beni Affet’ dizisinin sevilen oyuncusu Şeyma Korkmaz’la keyifli bir röportaj yaptık. Gelin kendisini daha yakından tanıyalım…

Röportaj: Banu Çelik
Fotoğraf : Zeynel Abidin Ağgül
Saç : İbrahim Junior
Makyaj : Gamze Tekin Alp

Şeyma Korkmaz She and Girls

Şeyma Korkmaz denince genç, güzel, yetenekli, başarılı bir oyuncu çıkıyor karşımıza. Okurlarımız için biraz kendinizden bahseder misiniz?

İnsanın kendinden bahsetmesi biraz tuhaf geliyor bana. Aslında Şeyma nasıldır? Sorusunu eşime, dostlarıma sorsanız daha doğru sonuç alırsınız ;))

Ama söyledikleriniz için çok teşekkür ediyorum. Bir kaç kelime ile söyleyebileceğim; sabırlı (pandeminin kattığı en güzel şey), heyecanlı ve disiplinli biriyim.

Bir süre fotomodellik yaptığınızı okumuştum. Fotomodellikten sonra oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz? Kariyeriniz nasıl başladı?

Ben resim öğretmenliği mezunuyum. Üniversite son sınıftayken hiç unutmuyorum atölye dersindeydim telefonum çaldı. Arayan çok sevdiğim bir ablam Neşe Nohutçu. Bir diziye başlayacaklarını, resimlerimi gösterdiğini ve benimle görüşmek istediklerini söyledi.

Oyunculuk yapmak istiyordum ama o zamana kadar hiç bir girişimim olmamıştı. Okul bitsin bakacağım önüme, o zaman öyle düşünüyordum. Heyecanlandım tabii. Sonra iş başladı ve okul (Çanakkale), iş (Ankara) arasında mekik dokudum.

Şimdiye kadar bir sinema filmi ve iki ayrı dizide rol aldığınızı biliyorum. Özellikle “Beni Affet” uzun soluklu bir dizi oldu. Feride karakteri ile yollarınız nasıl kesişti ve dizinin bu kadar uzun süre devam edebilmesini neye bağlıyorsunuz?

2011’in yazıydı. Yeğenim ameliyat olmuştu ve hastanedeydik. Telefon geldi başta reddetmek zorunda kaldım çünkü hastanede 5 gün daha kalmak zorundaydım. Her gün cast direktörü aradı ve 8. Günün sonunda Ankara’ya görüşmeye gittim. Beni Affet’le maceram başlamış oldu.

Uzun soluklu olmasında bence çok fazla faktör var. Senaryo, cast, Ankara… Ama Beni Affet için şunu net söyleyebilirim ki; birbiri ile anlaşan oyuncular, kamera arkasının uyumu ve yapımcımız Mehmet Erişdi bu işin uzun soluklu olmasının en önemli sebebidir.

Şeyma Korkmaz She and Girls

Eşiniz Cüneyt Bey ile de Beni Affet setinde tanıştınız. Dizi setlerinde başlayan aşkların diziler final yaptıktan sonra genellikle bittiğine şahit oluyoruz. Siz ilişkinizi korumayı nasıl başardınız?

Saygı, güven ve çooook sevgi.

Yaklaşık 1,5 yıldır pandemi nedeniyle herkes için oldukça zor zamanlar geçiriyor. Siz bu pandemi sürecini nasıl geçiriyorsunuz?

Ben de başlarda zorlandım. Mutsuzluk yaşadığım çok an oldu. Ama bunun bana özel olmadığını bu sürecin getirisi olduğunu biliyordum. Alışmak değil belki ama ayak uydurmaya başladım.

Zaten evde vakit geçirmeyi çok severdim, evde kalmak beni zorlamadı. Kendimi motive edecek şeyler yaptım ve artık rutinim haline geldiler devam da eder diye düşünüyorum.

Resim yapmaya Beni Affet başladığı zaman ara vermiştim. Tekrar resim yapmaya başladım ve bu süreçte beni sağalttı. Düzenli spor yapıyordum buna bu süreçte yoga da eşlik etti.

Sizin gibi genç, yetenekli ve uluslar arası ödüllü bir oyuncu özellikle televizyon projeleri için teklif alıyordur diye düşünüyorum. Yakın zamanda yeni bir proje ile sizi tekrar ekranlarda görebilecek miyiz?

Menajerim Engin Esen’e teklifler geliyor. Görüşmeler yapıyoruz. Ama bu işler kısmet işi…

Şeyma Korkmaz She and Girls

Güzelliğinizden bahsedecek olursak, cildinizin ve saçlarınızın bakımını nasıl sağlıyorsunuz? Rutin saç ve cilt bakımınız var mı?

Teşekkür ederim. O kadar çok ürün denedim öyle pahalı ürünler aldım ki zamanında ama şunu fark ettim sürdüğümüz kremler, yağlar kadar yediklerimiz de çok önemli.

Beslenmeme dikkat ediyorum ve bol su içiyorum. Onun dışında nemlendiricimi ve güneş kremimi aksatmıyorum. Fas’tan aldığım argan yağı, hindistancevizi yağı vazgeçilmezim.

Bir gazete haberinde okumuştuk. 13 yıldır saçlarınızı boyatmıyormuşsunuz. Doğru mu?

Doğru evet 🙂

Ortadoğu, kuzey Afrika özellikle Fas’ta çok büyük bir hayran kitleniz var. Hiç Fas’a gittiniz mi? Gittiyseniz nasıl bir ilgi ile karşılandınız? Fas hakkında ve Fas’taki hayranlarınız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fas’a ilk defa 2018 yılında Al Hoceima şehrinde düzenlenen Uluslararası Film Festivali için gitmiştim. Unutamadığım bir an var anlatılmaz yaşanır türünden. Ödül töreni günü o kalabalık, o sevgi gerçekten anlatılamayacak kadar etkileyiciydi.

Enerjisini çok merak ettiğim bir ülkeydi. Gittiğim zaman gördüğüm ilgiyle beraber ekstra büyülendim. 3 kere gittim, 4 şehri ziyaret ettim ve hepsi birbirinden güzeldi. Sokakları, şehrin kendine has renkleri… İnsanları için de samimi demek az kalır.

Son olarak Modaya bakış açınız nedir? Günlük hayatınızda moda olanı mı, yakışanı mı tercih ediyorsunuz? Styling konusunda çalıştığınız bir isim var mı?

Modayı takip ediyorum diyemem. Tercih ettiğim kıyafetlerde kendimi içinde rahat hissetmem çok önemli ama ufak detayları severim. Günlük hayatta da modadan ziyade rahatlık çok önemli. Sadeliği seviyorum.

Özel hayatımda sadeliği sevdiğim için styling konusunda kimseyle çalışmıyorum. Ama profesyonel çekimlerde styling konusunda birçok isimle çalışmışlığım var. En son mayıs ayında profesyonel bir çekim için Emel Kurtuluş & SI Design ile çalıştık.

Şeyma Korkmaz röportaj

She and Girls Haziran 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!