Makyajı abartarak çok yoğun renkler kullanarak seksi görünmek mümkün değil!

Seksi görünmek hemen her kadının tercih ettiği bir durumdur. Makyajla daha seksi görünmek mümkündür. Seksi görünümün farklı tarzları vardır. Masum bir seksilik olabilir veya daha vamp bir görünüm de olabilir. Ancak bu görünümler makyajı abartarak, çok yoğun renkler kullanarak seksi görünmek mümkün değildir. Seksi makyajın püf noktaları

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

Seksi makyajın pek çok farklı tarzları vardır. Farklı tarzlar yaratılabilir. Ancak günlük hayatta çok aşırıya kaçmadan hafif bir seksilik ve çekicilik kazandırmak yeterlidir. Seksi ve çekici bir görünüm için elbette makyaj yeterli değildir. Duruş, kıyafet, saçlar ve bakışlar önemlidir.

Seksi makyajda kişinin cilt ve saç rengine göre kullandıkları renkler değişir. Sarışınlar gözlerde lacivert veya yeşil tonları, griler, antrasitler, siyahlar gibi yoğun renkler kullanılabilir. Esmerlerde lacivert gri tonları kullanılabilir. Esmerler biraz daha parlak tonlar kullanırsa daha çekici olacaktır. Kızıl saçlı ve beyaz tenlilere kırmızı ruj önerilir. Ancak dudak yapısı önemlidir. Dudaklar kusurluysa gözlere dikkat çekilir. Kızıllar gözlerde yeşil ve maviler kahverengi tonları kullanabilir. Seksi makyajda gözler ve bakışlar önemlidir. Biraz koyu, derin ve buğulu bakışlar elde etmek gerekir. Gözler koyu, buğulu, derin ve kısık olmalıdır.Bu nedenle koyu renk kullanılır. Gözlere koyu renk göz kalemi ile gözlerin iç ve dış kısımlarına sürülür ve fırça ile dağıtılır. Daha sonra istenen renkte bir far uygulanır. Far tonları genelde antrasit veya gri tonları olabilir. Gözlere bu renklerle buğulu bakışlar kazandırabiliriz. Gözlere derinlik vermekte önemli bir faktörde rimeldir. Dolgun kirpikler önemlidir. Uzundan çok kirpiklerin gür ve dolgun görünmesi önemlidir. Üst kirpiklerin uç kısımlarına çok fazla rimel sürülmez. Kirpiklerin diplerine rimel bolca sürülür.

Seksi makyajda yanaklar daha doğal olmalıdır. Çok renkli yanaklarla seksi görünmek olmaz, görünümü basitleştirir.
Dudaklar ise seksi makyajda önemli unsurdur. Dudaklarda çok fazla öne çıkmayan dudaklar olabilir
Dekolte kısmına da makyaj yapılabilir. Dekolte kısmının seksi görünümü sağlanır. İnce bir fondöten uygulanır ve hafif pudralanır. Ardından hafif simlerle pırıltı verilebilir. Böylece pürüzsüz bir dekolte görünümü sağlanır.
Seksi makyaj ayrıca saçlarla da desteklenir. Saçlar doğal ve dağınık olarak seçilebilir. Sıkı ve toplu saçlar ve basık saçlar seksi görünüme uygun değildir. Saçlar tolu da tercih edilse açık da bırakılsa hafif dağınık ve kabarık kullanılmalıdır. Böylece seksi görünümü ve makyajı destekler ve bütünleşmiş bir görünüm sağlar.

Seksi makyajın püf noktaları

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS BAHAR 2024