Efsane İkon; Sarah Jessica Parker

Dünyanın en meşhur dizisiyle adından iyice söz ettiren ve fantastik güzelliğiyle gözlerimizi alamadığımız Parker, ödüllere doymamış, Altın Küre ve Emmy ödüllerini dizmiş kolunun altına. Sarah Jessica Parker Stili

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Sarah Jessica Parker

Bale ve şan dersleri almış olan Parker, Broadway yapımı olan The Innocents da yer almış ardından yine bir Broadway oyunu olan Annie de başrolde oynamış ve alkışları toplamış başarılı bir tiyatro oyuncusu olarak çıkış yapar.

Televizyondaki çıkışını ise ‘Square Pegs’ isimli dize ile yapar. Birkaç sinema filmi var ve filminin ardından asıl çıkışını, dünya çapında adını duyuracak olan Sex and the City dizisiyle yapar. Bir Altın Küre ve bir de Emmy ödülünü de buradan kapar.

Oyuncu kimliğinin yanı sıra yapımcılık da üstlenen Parker, birçok sinema yapımında finansör olarak yer alır. Kendi şirketini kurar ve birçok dizi ve film projesini HBO gibi önemli kanallarda gösterme şansı bulur. Bu markasının hedeflerinden biri kadın oyuncu ve çalışanları daha görünür kılmaktır.

Kendisi bunlarla da yetinmez. Çünkü seksi ve güzel olmakla hallediliyormuş gibi görünen bu işler sürekli bir ilgi, gelişim isteyen işlerdir. Bu işlerin yanı sıra birikimden taşan istekler ortaya çıkar ve Jessica Parker tasarımcı kimliğini de dışa vurmaya başlar.

Kendi markası olan ‘Lovely’ isimli parfüm markasıyla çıkış yapar. Bunun ardından birçok iyi marka ile ortak tasarım süreçlerine dâhil olur, marka kimliği ile. En büyük anlaşmasını marka yüzü olduğu GAP ile yapar. Bu biraz sansasyon yaratır, bütçe tepki alır lakin proje çok başarılı olur ve marka gelişimini destekler.

Garnierr, Nutrisse gibi saç bakım markalarının yüzü olur. Buradan elde ettiği kazanç ile kendi parfüm markasını geliştirir. Ve ikinci parfümü Covet’ı piyasaya sürer. Birçok giyim markasıyla ortak projelere imza atar ve adını böylelikle moda ve tasarım camiasında da duyurur.

Sarah Jessica Parker

Onun nasıl bir stil ikonasına dönüştüğüne gelecek olursak, sanırım Sex and the City dizisinin payı bu konuda çok büyük. 30’lu ve 40’lı yaşlarındaki şehirli kadınların hayatını konu alan dizide Parker, Carrie Bradshaw adında ana kahraman ve anlatıcı bir karakteri canlandırıyor. Bu meşhur dizinin en önemli özelliği, kadın arkadaşlar konseptini ilk defa televizyon dizisine taşımış olması.

4 kadın arkadaş arasındaki yakınlıklar ve aynı zamanda çekişmeler izlenirken bir yandan onların giyim ve moda tutkusu diziyi iyice parlatır. Birçok tasarımcıya ilham olur bu karakterler. Bu arada dizinin yeniden çekileceği de duyurular arasında. Eminim izleyici kitlesi daha da artar.

Ben sizler için önümüzdeki bahara bir kombin olabilecek, meşhur dizinin süper ikilisi Carrie ile Standford’un bu karesinden ilham aldım.

Sarah Jessica Parker gibi bir ikonayı ilham alırken unutmayın, o seksi ve zeki ikilisini birleştiren nadir ikonalardandır.

Stilini oluşturmak isterseniz önerilerimiz;

Mudo Puantiyeli Gömlek

 

Vakko Kareli Pantolon

 

Vakko Postacı Çantası

 

Timberland Deri Çizme

 

Desa Süet Palto

İlhamınız ve neşeniz bol olsun. Esen kalınız…

Hatice Kübra Erişir

Sarah Jessica Parker Stili

She and Girls Şubat 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde