Mutluluk Bir Süreçtir

“Yolculuğuma kimya mühendisi olarak başladım. 2006-2016 yılları arasında mesleğimi icra ettim. Tekirdağ, Adana, Gaziantep ve İskenderun’da mühendislik ve yöneticilik yaptım. Profesyonel Koç ve Eğitmen Suat Yasar Dikkaya

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

2016’dan bu yana ise aldığım eğitimlerle koçluk ve eğitmenlik hayatına adım attım. Anladım ki ben bu dünyaya anlatmaya gelmişim!”

Profesyonel Koç ve Eğitmen Suat Yasar Dikkaya, mesleğine olan inancını ve başarısının sırrını bu cümlelerle içtenlikle ifade ediyor.

Mutluluğun sonuç olmadığını, bir süreç olduğunu anladığımız an mutlu yaşamanın engel tanımadığını önemle vurguluyor.

Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Profesyonel Koç ve Eğitmen Suat Yasar Dikkaya

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

Ben Suat Yaşar Dikkaya, AC’den akredite Uluslararası Profesyonel Koç ve Eğitmenim. Evliyim ve bir çocuk annesiyim. İş hayatına 2006 yılında kimya mühendisi olarak başladım. 2016 yılından bu yana ise kurumsal eğitimlerle 17 yıllık özel sektör ve mühendislik tecrübemi insanlara aktarıyorum.

Bunun yanında human design ve yüz yogası atölyeleri ile insanlara kendi tasarımlarını yaşama ve bütünsel güzellik konusunda hizmet veriyorum.

Kişisel gelişim, yüz yogasına ne zaman başladınız? Yolculuğunuzdan bahseder misiniz?

Yolculuğuma kimya mühendisi olarak başladım. 2006-2016 yılları arasında mesleğimi icra ettim. Tekirdağ, Adana, Gaziantep ve İskenderun’da mühendislik ve yöneticilik yaptım. 2016’dan bu yana ise aldığım eğitimlerle koçluk ve eğitmenlik hayatına adım attım.

Anladım ki ben bu dünyaya anlatmaya gelmişim! Bildiğim, öğrendiğim ve fark ettiğim her şeyi anlatarak insanlara dokunmak benim hayat amacımmış! Yüz yogasını ise 2023 yılında verdiğim hizmetlerin içerisine dahil ettim. Çünkü iç ve dış güzelliğin bir bütün olduğunu anladım. Bildiklerimi insanlara aktararak ve yaşam yollarında onlara rehberlik ederek, hayat amacıma biraz daha yaklaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Ne tür eğitimler veriyorsunuz? İçerikleriniz nelerdir?

İnsanlar mutlu olmaya çalıştıkları için mutsuz ve kendilerini tanımadıkları için almış oldukları yanlış kararların verdiği pişmanlık ile yaşıyorlar. Oysa mutluluk bir sonuç değil, mutluluk bir süreç. Mutluluk, aldığın kararlarla, yaptıklarınla, azminle o anın tadını çıkararak, duygularını özgürce ifade edebilmenin ve anın tadını çıkarabilmenin içinde gizli!

Kalıcı Oje ve Protez Tırnaklardaki Gizli Tehlike!

Tüm bunları içine katarak; Kendini bilmek, iletişim, koçluk becerileri, kuşak çatışmaları, takım olmak ve liderlik üzerine eğitimler veriyorum. Çünkü biliyorum ki farkında olduğumuz kadar varız! Bunun yanında yüz yogası atölyeleri ile doğal yoldan, içinde var olan güzelliğinizi, dışarı yansıtmanız için size rehberlik ediyorum.

Yüz yogasında dersler ne şekilde gerçekleşiyor?

Yüz yogası bütünsel bir disiplin. İçerisinde nefes, gevşeme, beslenme ve meditasyonun olduğu bir felsefe. Tüm bunları içeren yüz yüze ya da online programlarla insanlara özünde var olan güzelliği ortaya çıkarmaları konusunda destek oluyorum.

Okurlarımıza paylaşmak istediğiniz, unutamadığınız bir anınız var mı?

İnsanların farkındalıklarını arttırdığım her an benim için eşsiz bir anı. İnsanların gözlerindeki o parıltı, benim en büyük motivasyonum.

Saygılarımla
Suat Yaşar Dikkaya
Profesyonel Koç & Eğitmen

Profesyonel Koç ve Eğitmen Suat Yasar Dikkaya

She and Girls Kış 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS KIŞ 2023 2024