Son Günlerin Trend Sporu: Online Antrenman

Spor yapmaya mazeret yok, zamansızlık, trafik, mesafe gibi saydığımız tüm mazeretler ortadan kalkıyor. Spor hocanız ayağınıza geliyor. Online spor antrenörüne nasıl ulaşabilirsiniz?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Covid 19 ile gelen karantina döneminde spor salonlarının kapanmasıyla başlayan online olarak antrenman yapmak salonlar açıldıktan sonra da oldukça talep görmeye başladı. Metropolde artan iş hacmiyle birlikte zaman bulamama ya da trafik gibi faktörlerden ötürü ertelemek zorunda kalınan spor online derslerle rahat bir şekilde yapabilir hale geldi.

Başlangıçta benim öğrencilerim de dahil insanlar bunun ne kadar verimli olabileceği konusunda endişeliydi fakat iyi bir antrenör ve evde kullanabilecekleri birkaç ekipmanla birlikte; aslında çok iyi bir sistem olduğunu hep birlikte deneyimlemiş olduk.

Daha önce hiç spor yapmamış biri de online ders yapabilir ve yaptığı antrenmandan verim de alır.
Online derslerde de stüdyoya gelen öğrenciye uyguladığım tüm prosedürleri uyguluyorum. Öncelikle kişiye bir deneme dersi yapıp o derste; kişiye özel postür analizi yapıp, bedeninin ihtiyaçlarının ne olduğunu, nasıl bir yol izleyeceğimizi anlatıyorum.

Hareket anlamında neler yapıp, neler yapamayacağını deneme dersinde tam olarak anlıyoruz ve sonrasında derslerimizi yapmaya başlıyoruz.

Online derslerin bir başka avantajlarından biri ise; kişilerin tamamen kendi konfor alanları içinde olmaları. Basit bir örnekle anlatacak olursak; antrenman sonrası duşunu salon yerine kendi evinde alıyor olması hem hijyen hem zaman açısından oldukça avantaj sağlamaktadır.

Dersler zoom gibi programlar üzerinden eğitmenle karşılıklı bilgiler verildikten sonra rahatça yapılabilir.
Biraz toparlayacak olursak; sporun bahanesi yoktur ve online şekilde de olsa spor yapılabilir.

Günümüzde de yukarıda saydığımız birçok sebepten ötürü fazlasıyla cazip hale gelmiştir. Fakat buradaki en önemli kriter her zaman antrenörünüzü iyi seçmeniz. Eğitimli ve tecrübeli bir antrenör ile ulaşamayacağınız hedef yoktur.

Melis Özel
Kişisel Antrenör
@melisozel.fit

Online spor antrenörüne nasıl ulaşabilirsiniz?

She and Girls Ekim 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde