Nescafe Xpress kutuları gençler için kaykay pistine dönüşüyor!

Nescafé, soğuk kahve pazarının öncüsü ve lideri, gençlerin çokça tükettiği Nescafé Xpress’in kutularını geri dönüşüm yöntemiyle yine gençler için bir iyilik hareketine dönüştürüyor. Nescafe kaykay pisti projesi

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Yaz boyu tüketilen %100 geri dönüştürülebilir alüminyum Xpress kutuları, ÇEVKO Vakfı’nın geri dönüşüm kutularında toplanarak Karşıyaka Belediyesi iş birliği ile Karşıyaka’da gençler için bir kaykay pisti olarak yeniden hayat bulacak. Nescafé, bu geri ve ileri dönüşüm hareketine destek vermesi için gençlere Xpress’in sloganı “KİM TUTAR SENİ” ile çağrıda bulunuyor.

Türkiye’de gençlerin çok sevdiği bir marka olan Nescafé, yaz sıcaklarının mükemmel eşlikçisi Nescafé Xpress ile gençlerin farkındalığını artırarak geri dönüşüme daha fazla katkıda bulunmaları için yepyeni bir projeye imza atıyor. Marka gençleri harekete geçirmeyi planladığı geri dönüşüm projesini ÇEVKO Vakfı ve Karşıyaka Belediyesi ile birlikte yürütecek.

Nescafé Xpress bu anlamlı projenin başlangıcını 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda yaparak başta gençler olmak üzere herkesi, atıkları geri dönüştürmeye davet ediyor.

“KİM TUTAR SENİ” sloganıyla gençlere çağrıda bulunan Nescafé, projenin ilk etabında farkındalık yaratarak yaz boyu tüketilen Xpress kutularının belirli noktalardaki ÇEVKO Vakfı geri dönüşüm kutularında biriktirilmesini amaçlıyor. Xpress’in 100% geri dönüştürülebilir alüminyum ambalajları Karşıyaka Belediyesi iş birliği ile Karşıyaka’da bir kaykay pisti olarak yeniden hayat bulacak.

Böylece bu geri dönüşüm serüveni gençlere, çevreye sağladığı fayda ile de iyiliğe açılan bir ileri dönüşüm hareketine öncülük edecek.

Gençler kaykay için yeterli altyapı bulunmadığını düşünüyor

Nescafé, projeyle çevreyi atık kirliliğinden korumakla beraber gençlere geri dönüştürme alışkanlığını kazandırıp ortak bir sosyal fayda yaratmayı amaçlıyor ve aynı zamanda onların kişisel spor aktivitelerini destekliyor.

Hedef kitlesinin 25%’nin yaptığı ve gençler arasında revaçta olan bir spor dalı olan kaykayı sahiplenmek isteyen Nescafé, projeyi oluştururken geri dönüşüme katkıda bulunma ve sportif yaşamı destekleme adına ihtiyaç ve fayda noktalarını belirlemek için bir de araştırmaya imza attı.

Afrika kökenli sekiz müzisyenden oluşan Kokoroko caz heyecanı İstanbul’da!

Bağımsız araştırma kuruluşu Twentify tarafından gerçekleştirilen araştırmada görüşülen kişilerden 50%’si geri dönüşüm yapması karşılığında gençlere, çevreye ya da insanlara bir fayda yaratan park ya da spor sahası gibi alanlar istediğini belirtti. 15-24 yaş aralığına sorulan “hangi spor dalı için yeterli altyapı ya da olanak olmadığını düşünüyorsun” sorusuna ise %55 ile kaykay en çok işaretlenen spor seçeneği oldu.

300 bin adet kutu kaykay pisti olacak

Proje ile birlikte, toplamda 300 bin adet alüminyum içecek kutusunun geri dönüştürülmesi ve elde edilen materyal ile Karşıyaka Belediyesi’nce uygun görülen bir park alanında kaykay pisti yapılması amaçlanıyor.

Böylece Nescafé, projenin son aşamasında geri dönüştürülmüş alüminyum ve çeşitli malzemelerden oluşan bir kaykay pistini gençlere hediye etmiş olacak.

Nescafe kaykay pisti projesi

She and Girls Mayıs 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM