Cilt Kurulukları Vücut Sağlığını Tehlikeye Atıyor

Uzmanlara göre cildimiz, organlarımızı mikroplara karşı koruyarak vücut sağlığı için kalkan görevi görüyor. Nemlendiricinin cilde etkisi

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Sağlıklı bir cildin sadece estetik açıdan değil, vücut sağlığı için de önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, soğuyan havaların sebep olduğu cilt kuruluklarının vücut sağlığını tehlikeye attığını söyleyerek nemlendirici desteğiyle hem cildi hem de vücudu korumanın mümkün olduğunu söylüyor.

Pandeminin yarattığı kaygı ve stresle tahrip olan cilt, çevresel faktörlerin de etkisiyle aşırı kuruma ve yıpranma sorunlarıyla mücadele ediyor. Uzmanlar, soğuyan havaların cildin savunma gücünü büyük ölçüde yitirmesine neden olduğunu belirtiyor.

Nemlendiriciler soğuk havalara karşı cildi, hastalıklara karşı vücudu koruyor!

Ani sıcaklık düşüşlerinin yaşandığı kış aylarının cilt sağlığını derinden etkilediğini belirten New Well Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Hacıabdullahoğlu, “Bu dönemde cilt tipine uygun parafin ve koruyucu içermeyen, çeşitli vitaminlerle zenginleştirilen yoğun bir nemlendiricinin kullanılması çok önemli.

Kremlerin yanı sıra, hyaluronik asit ve C vitamini içeren serumlarla cilt sağlığı desteklenmeli. Makyaj malzemelerinin tüm gün cildimize nüfuz ettiği unutulmamalı. Bu tür ürünlerde mutlaka uzman markalardan destek alınmalı” dedi.

Düzenli cilt bakımıyla sağlığı da korumak mümkün 

Cilt vücut sağlığına ayna tutuyor

Sağlıklı bir cilt için bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması gerekir. Cildimiz sağlığımızın aynadaki yansımasıdır. Sağlam bir cilt dokusu, dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı vücut sağlığımızı koruma altına alır.

Eğer önlem alınmazsa ciltte oluşabilecek sorunlar vücut sağlığını etkileyebilir. Kısa süreli geçici çözümlere odaklanmak yerine, düzenli cilt bakımı alışkanlığı kazanarak hem cilt hem de vücut sağlığını korumak mümkün. Yanlış ürün seçimi, telafisi olmayan sağlık sorunlarına neden olabilir.

Güneşin zararlı etkileri kışın da sürüyor

Havaların soğumasıyla görünürlüğünü kaybetse de güneşin zararlı etkileri göz ardı edilmemeli. Güneş koruma faktörlü ürün kullanımı, sadece cilt bakımında değil makyajda da alışkanlık haline getirilmeli.

Cildin nefes alması için, doğru makyaj ürünlerinin kullanılması gerekiyor. Bu ürünlerin yüksek kapatıcılık özelliğiyle etkili sonuçlar elde edilebiliyor. Ancak ruj, far, fondöten gibi renkli kozmetik ürünlerin içeriklerinin cildin sağlığı açısından kritik olduğu unutulmamalı.

Doğru makyaj ürünü seçimiyle cildin ihtiyacı olan vitaminlerden faydalanarak günlük cilt bakımını yapmak da mümkün.

Nemlendirici ve makyaj malzemesi deyip geçmeyin!

Nemlendiricinin cilde etkisi

She and Girls Kasım 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde