Karantina günlerini renklendirin!

Gülümsememiz maskenin ardında kalıyor olsa da, gözlerimizin içiyle de gülebiliriz. Maskeye dayanıklı makyajın ipuçlarını uygulayarak hayata biraz renk katmaya ne dersiniz? Maske takarken kalıcı makyaj ipuçları

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Eskisi kadar sık sosyalleşmiyor, hatta işlerimizi bile evden yürütüyor olabiliriz. Ancak hayatımızı güzelleştiren renklerden kendimizi mahrum bırakmamız hiç adil değil!

İster sadece evimizde oturuyor olalım, istersek dışarıda maske yüzümüzü gizliyor olsun, kendimizi iyi hissettiren birkaç makyaj dokunuşunu yeni normallere uyumlandırabiliriz.

Maske ile kullanıma dayanıklı kalıcı makyajın formülü bu yazıda!

Makyaja hazırlık:

Uzun süreli maske kullanımı özellikle çene bölgesinde “maskne” adı verilen sivilcelerin oluşumuna sebebiyet verebiliyor. Makyaja başlamadan önce cildi yağ ve kirden iyice arındırmak, artık eskisinden de mühim.

Yüzünüzü cilt tipinize uygun bir temizleyici ve tonik ile temizleyip su bazlı bir nemlendirici uygulamayı asla ihmal etmeyin.

Makyaj bazı:

Fondöten ve üzerine uygulanacak ten ürünlerinin kalıcılığını arttırmak için makyaj bazları en büyük yardımcılarımız.

Endişeniz ve cilt tipinize uygun bir makyaj bazını tüm yüzünüze uygulayın ve fondöten adımına geçmeden önce cildiniz ile tamamen bütünleşmesi için 10 dakika kadar bekleyin.

Ten makyajı:

Maske kullanımına uygun makyajın en önemli aşaması ten makyajıdır. Bunun için kesinlikle maskeye transfer olmayan “touch-proof” olarak nitelendirilen fondöten ve kapatıcıları tercih etmelisiniz.

Ürününüzü nemli sünger yardımı ile tampon hareketlerle yedirmek daha sağlıklı bir sonuç sağlar, unutmayın ki ne kadar ince ürün uygulaması yaparsanız makyajınızın bozulma riski de o kadar azalır.

Kapatıcı ve fondöteninizi uyguladıktan sonra nemli makyaj süngerine aldığınız transparan pudra ile göz çevresi, çene hattı gibi bozulmaya yatkın bölgelere tampon hareketler uygulayarak makyajınızı sabitleyin.

Yanak renklendirme:

Allık ve bronzer gibi uygulamalar yapacaksanız toz ürünlerin maskeye bulaşmasını önlemek adına likit veya krem formlu kalıcı ürünler tercih etmelisiniz.

Elinizin üzerine aldığınız ürünü makyaj fırçanızla nazikçe uygulayın, bu işlemi pudralamadan önce yapın.

Göz makyajı:

Maskemiz yüzümüzdeyken tüm odak noktası gözlerimizde olur, bu nedenle göz makyajında renklere ve ışıltıya yer vermekten çekinmeyin.

Maskara ve göz kalemi gibi akabilecek ürünleri waterproof versiyonlar arasından seçmeniz maskenin yatacağı buharla göz makyajınızın akmasını önleyecektir.

Ruj:

Dudak makyajı bu günlerde hiç olmadığı kadar unutuldu. Siz de bizim gibi “maskenin altında da kalsa renksiz olmaz” diyenlerdenseniz, bulaşmayan likit kalıcı rujlar en yakın dostunuz olacak.

Kalıcılığı arttırmak için ince bir kat uyguladığınız rujun fazlasını peçeteye alıp iyice kuruduktan sonra ikinci katı geçebilirsiniz. Gloss gibi bulaşan ürünleri bu günlerde tercih etmemenizi öneririz.

Ürünler;

Fenty Beauty (Sephora), Cream Allık, 199 TL

 

Flormar, Invisible Loose Powder, 89,99 TL

 

Essence, Stay 8h matte likit ruj, 31,75 TL

 

Benefit (Sephora), the POREfessional Setter Spray, 359 TL

 

Yves Rocher, Primer Base Makyaj Bazı, 99,90 TL

 

Dior, Diorshow 24H* Stylo Waterproof Eyeliner, 295 TL

 

Revlon, Colorstay Full Cover Fondöten, 109,90 TL

Hüma Kaya

Güzellik Editörü

Maske takarken kalıcı makyaj ipuçları

She and Girls Şubat 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!