Makyaj Fırçalarının Temizliğine Dikkat!

Kusursuz bir makyajın en önemli ekipmanları şüphesiz fırçalardır. Doğru fırça ile doğru ürünün buluşması adeta xxx uyumuna benzer. Ancak bu sefer konumuz makyaj değil, fırçaların temizliği. Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Fondöten fırçası, allık fırçası, karıştırma fırçası derken hayatımıza sayısız makyaj fırçası girdi. Elbette kusursuz makyajlar için birçoğuna da ihtiyaç duyuyoruz.

Ancak fırçaların kullanımı kadar, temizliğine de önem vermemiz gerektiğinin bilincinde miyiz?

Makyaj fırçaları ne sıklıkla temizlenmeli? Nasıl temizlenmeli?

TEN ÜRÜNLERİNDE KULLANILAN FIRÇALAR

Haftada Bir Kez Temizlenmeli

Özellikle fondöten, pudra, allık ve kapatıcı gibi ten ürünleriyle kullandığımız fırçaların temizliğini haftada bir kez yapmalısınız. Çünkü biliyoruz ki, cildimizde aniden çıkan sivilcelerin, pütürlerin birçoğu fırçaların üzerinde biriken bakterilerden kaynaklı.

Bu sebeple ten ürünlerimizin eşlikçisi, göz bebeğimiz olan fırçalarımıza nazik davranarak, titizlikle temizlemeliyiz. Fırça temizliği sırasında markaların temizleme losyonlarından ve pütürlü yapıdaki temizleme pedlerinden yararlanarak destek alabilirsiniz.

Ped ile Fırça Temizleme işlemi
Inglot Temizleme Pedi
Nascita Temizleme Pedi

GÖZ MAKYAJI FIRÇALARI

Haftada İki Kez Temizlenmeli

Hepimizin bildiği üzere göz çevremiz oldukça hassas bir yapıda. Bu sebeple far ve far karıştırma fırçalarının temizliği sıklıkla ve özenle yapılmalı.

Özellikle göz çevrenizde oluşan enfeksiyon sonucu kızarıklık, şişlik gibi tepkimelerin sebebi far fırçalarınızda oluşan bakterilerden kaynaklı olabilir. Haftada iki kez temizlemek zaman kaybı gibi gözükse de, güzel olan şu ki far fırçalarının temizliği diğer fırçalara göre daha kolaydır.

Göz ürünlerinin yapısı gereği ten ürünlerine kıyasla kalıcılığı daha düşüktür. Bu da onların fırçadan kolayca ayrılmasına neden olur. Bu fırçalar için de temizleme losyonlarından veya göz makyajı temizleme losyonlarından yardım alabilirsiniz.

En kolay temizleme yöntemi ise avucunuzun içine alacağınız bir miktar losyonun üzerinde, temizlemek istediğiniz fırçayı dairesel hareketlerle gezdirmek.

Inglot Fırça Temizleme Losyonu
Botanical Fırça Temizleme Losyonu

Sağlıklı ve Genç Cildin Sırrı C Vitamini mi?

DUDAK VE EYELİNER FIRÇALARI

Her Kullanımda Temizlenmeli

Bu da ne? Dediğinizi duyar gibiyim ama birazdan size de mantıklı gelecek açıklamalarımız var. Ruj ve jel yapıda olan eyeliner gibi göz ürünleri kullanım sonrası fırçaların üzerinde kuruyarak tabaka halde kalır.

Oluşan bu birikimin temizlenmesi bir sonraki kullanıma hazırlık aşamasıdır. Bu fırçaların kullanımın hemen sonrasında nazikçe temizlenmesini öneririz.

Nyx Fırça Temizleme Losyonu
Mac Fırça Temizleme Losyonu

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

She and Girls Aralık 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM