İnanmak Başarmanın Yarısıdır

Türkiye’nin makyaj eğitimi konusunda önde gelen Altier Academy’den başarıyla mezun olduktan sonra, makyaj uzmanlığı hayalini hayata geçiren Makeup Artisti Tuğçe Halvacı ile makyaj üzerine çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Makeup Artisti Tuğçe Halvacı

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

‘İnanmak başarmanın yarısıdır’ deyiminin tüm gücüyle yola çıkan Tuğçe, yanılmadığını bizlere tüm içtenliği ile yansıtıyor.

Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

She and Girls  Makeup Artisti Tuğçe Halvacı Kapak

Tuğçe Halvacı Kimdir? Kendinizden ve mesleğinizden biraz bahseder misiniz?

1996 yılında İstanbul’da doğdum. Orta halli bir ailenin ortanca çocuğuyum. Ailem doğma büyüme İstanbulludur. Babam tekstilci annem ise ev hanımıdır.

Sağlık yönetimi mezunu olup, 8 yıl özel hastanelerde görevimi sürdürdükten sonra günümüzde çok yaygın olan güzellik sektörüne merakımdan dolayı, İstanbul’da özel güzellik kurslarını araştırdıktan sonra Altier Academyde eğitim gördüm. 6 aylık bir süreçten sonra Güzellik Merkezinde çalışıp kendimi geliştirme fırsatım oldu.

Kalıcı Oje ve Protez Tırnaklardaki Gizli Tehlike!

Bu sayede Makyaj alanında kendi yeteneğimin farkına varıp bu yönde kendimi ne kadar ilerletebilirim diye düşündükten sonra sadece makyaj üzerine bir kursa başvurdum. 2 yıldır freelance makeup artist olarak hizmet veriyorum ve kendimle gurur duyuyorum.

Kaç yıldır güzellik uzmanlığı ile uğraşıyorsunuz?

3 yıldır güzellik sektöründeyim. Makyaj hizmetimden kalan boş zamanlarımda güzellik uzmanlığı olarak görevimi sürdürüyorum.

Kadınlar 2024’e nasıl hazırlanmalı?

Kadınlar 2024’e hazırlanmak için kesinlikle önce cilt bakımı yaptırmalı. Çoğu kadın maalesef cilt bakımını evdeki ürünlerle yapıyor. Fakat cilt bakımı uzman estetisyenler tarafından doğru şekilde yapılmaz ise farklı cilt sorunlarına yol açabilmektedir.

Güzelliğin tanımını yapmanızı istesek nasıl özetleriniz?

Güzellik tamamen kişiye özgüdür. ÇİRKİN KADIN KESİNLİKLE YOKTUR, BAKIMSIZ KADIN VARDIR. Kişinin tamamen güzel tarafını keşfedip o bölesine yoğunlaşmasıdır.

İstanbul’da Güzellik Salonları çoğaldı, nedir bunun sırrı?

Güzellik merkezleri özel eğitim kuruluşları ile özellikle İstanbul’da çok fazla artış göstermektedir. Özel eğitim kuruluşlarında binlerce mezun olmuş öğrenciler bulunmaktadır. Eğitim aldıktan kısa bir süre sonra Millî Eğitim Bakanlığı sınavına girip başarılı olduktan sonra, güzellik merkezlerinde, spa merkezlerinde, otellerde iş imkanları bulabilmektedir.

Cilt bakımı deyince ne anlamalıyız?

Cilt bakımı: Cilt analizi yapıldıktan sonra, kişinin cildine en uygun kozmetik ürünlerle, cilt kusurlarını engellemek veya iyileştirmek amacıyla yapılan dermotolojik bakımla aynı işlemdir. Cildin durumuna göre aylık veya 2 ayda 1 yapılması gerekmektedir.

Kalıcı makyajın konusu nedir?

Kalıcı Makyaj: Derma-pigmentasyon, mikro-pigmentasyon ve kozmetik dövme olarak da bilinen kalıcı makyaj, göz astarı ve diğer kalıcı zenginleştirici renkler gibi makyajı andıran tasarımlar üretme aracı olarak dövmeleri kullanan kozmetik bir tekniktir. Kalıcı makyaj dudak ve kaşa uygulanabiliyor.

Makeup Artisti Tuğçe Halvacı

Makyaj nedir Tuğçe Hanım?

Makyaj: Kişinin kusurları örtülerek, güzelleştirmektir. Birçok makyaj çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan günümüzde en yaygını gelin makyajıdır. Binlerce başarılı makeup artist en özel günlerinde gelinlerimize hizmet veriyorlar.
Instagram sayfanızdan yaptığınız uygulamaları izledim ve başarılı işlere imza atıyorsunuz.

Bu başarının sırrı nedir?

Hiç kimseyle yarış halinde olmuyor sadece işime odaklanıyorum. Makyaj benim için bir tutku. İnsanın sevdiği işi yapması çok değerli. Hayal ediyor ve hayallerimi makyajlarıma yansıtıyorum. Sonucunda gelinlerimizin mutluluğunu görmek beni daha da çok gururlandırıyor.

Röportajımız bitirmeden önce okurlarımıza neler söylemek istersiniz?

Hayallerinizi gerçekleştirmek için durmayın! İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR. Sürekli yeni trendleri takip etmeli. Gelinlerimize hizmet verirken kesinlikle ne istediğini anlamalı.

Saygı ve Sevgilerimle.

Makeup Artisti Tuğçe Halvacı

She and Girls Kış 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS KIŞ 2023 2024