Kadınların vazgeçilmezi cilt bakımı ve güzellik!

Cilt bakımları, güzellik ve bakımda en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Lawina Beauty sahibi Neriman Topal

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kadın ve güzelliğe dair bir çok konuda uzman olan Lawina Beauty sahibi Neriman Topal ile keyifli bir röportaj yaptık…
Röportaj: Banu Çelik

Neriman Hanım öncelikle sizi biraz tanıyarak başlayabilir miyiz?

Memnuniyetle… Ben Neriman Topal, 43 yaşındayım bir oğlum var. 17 yaşında evlilik yaparak Almanya’ya yerleştim. Yaklaşık 17 yıl sonra protez tırnak eğitimi, ardından kalıcı makyaj eğitimleri aldım.

Mesleğin ana bölümü cilt bakımı eğitimini de aldıktan sonra ilk güzellik merkezimi açtım. Gün geçtikçe gelişen tecrübemiz ve müşteri memnuniyeti sayesinde başka bir şehirde ikinci şubemizi de hayata geçirdik.

Kadınların olmazsa olmazı bakım ve güzellik. Bu ihtiyaca yönelik bir merkez açmaya nasıl karar verdiniz?
Kadın olmanın verdiği bu tür işlemlere olan merakım ve geçmişimde yaşadığım bazı zorluklardan sonra kendi adıma almış olduğum bir karardı.

Neriman Topal-Lawina Beauty

Cilt Bakımı dendiğinde aklımıza ne gelmeli?

Kesinlikle cilt temizliği gelmeli. Sonrasında her cilt tipine uygun işlemler.

Peki siz her gelen müşterinize istediği işlemi uyguluyor musunuz? Yoksa ihtiyacını siz tespit edip ona göre bir yönlendirme yapıyor musunuz?

Tabii ki hayır. Bize gelen müşterimizin ihtiyacını birlikte tespit edip ona uygun olan yöntemi öneriyoruz. Cildine yada vücuduna uygun olmayan bir işlemi yapmıyoruz . En uygun yönteme birlikte karar verip uyguluyoruz.

Birçok kozmetik markası da cilt bakımı ve güzellik üzerine evde uygulanabilecek ürünler piyasaya çıkardı. Bu ürünlerle yapılan işlemler ile sizin uygulamalarınız arasındaki fark nedir?

Tabii ki evde de uygulanabilecek temizlik veya kozmetik işlemleri var. Ancak yüzeysel olmayan derinin alt katmanlarına işlemiş problemleri uygun ürün ve makineler olmadan çözmeniz mümkün olmuyor.

Özellikle epilasyon konusunda birden fazla cihaz ve uygulama olduğunu biliyorum. Sizin kullandığınız veya önerdiğiniz hangisi ve neden?

Doğru çalışıldığı sürece her makinanın kendine göre iyi sonuçları olabileceğini düşünüyorum ama şu ana kadar ki tecrübeme göre en etkilisi Diod makinası. Bizim kozmetikçiler olarak, diod lazer ve IPL / SHR makinalarını kullanma yetkimiz var. En iyi sonuçları verdiğini bildiğimiz için Diod Lazer kullanmayı tercih ediyorum.

Biraz da kadınların kabusu olan bölgesel zayıflama konusundan bahsetmek istiyorum. Bölgesel zayıflama konusunda ne gibi uygulamalar yapılıyor?

Bizim merkezimizde tek bir makine ile uygulama yapılmıyor. Mevcut tüm makineler ile kombinasyon halinde çalışmayı tercih ediyorum. Bu sayede daha etkili sonuçlar aldığımızı söyleyebilirim.

Diyet ve spor yapmadan bu tür uygulamaları yaptırmak geçici bir çözüm müdür? Siz bu tür uygulamaları takviye olarak mı öneriyorsunuz?

Diyet konusunda çok fazla bir yorum yapamam ama uzmanlar sağlıklı beslenme sporun önemini her fırsatta belirtiyorlar. Benim de önerim tüm bu uygulamaları takviye olarak yaptırmak. Bu şekilde uzun ömürlü olmasını da sağlamış oluyorsunuz…

Bildiğiniz gibi 1 yılı aşkın bir süredir tüm dünya ve ülkemiz pandemi ile bir sınavdan geçiyor. Bu süreçte siz ve işleriniz nasıl etkilendi?

Ah Corona! Tüm dünyada maddi manevi büyük hasarlara neden oldu. Bence şu an biraz da olsa hayat normale dönmeye başlamışken en iyisi hiç bahsetmemek.

Pozitif düşünüp tamamen ortadan kalkmasını ümit ediyorum. Bizim işlerimizi de maalesef herkes kadar etkiledi..

Lawina Beauty sahibi Neriman Topal

She and Girls Temmuz 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde