Türkiye’de Organizatör Denince Akla Gelen İsim Hakan Taner Çapın

Mavi Medya’nın Karizmatik CEO’su ve İş İnsanı Hakan Taner ÇAPIN ile Türkiye’ de organizatörlük üzerine güzel bir sohbet gerçekleştirdik… Hakan Taner çapın Mavi Medya

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Röportaj: Banu Çelik

 

Mavi Medya CEO’su Hakan Taner ÇAPIN She and Girls Dergisi Röportaj Mayıs 2024

Hakan Bey merhaba, Okuyucularımız için sizi biraz yakından tanıyabilir miyiz kimdir Hakan Taner Çapın?

1973 İstanbul Zeynep Kamil’de hayata merhaba dedim. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde, lise öğrenimini Bayrampaşa ilçesinde tamamlayıp Edirne Trakya Üniversitesi’nde de radyo televizyon sinema mezunu olarak bu camianın içine girmiş bulundum.

Benim bildiğim kadarıyla organizasyon işine İstanbul Mavi Medya CEO’ su olarak başlamadınız. Buraya gelene kadar hangi basamaklardan geçtiniz öğrenebilir miyiz?

Esasında İstanbul Mavi Medya CEO’ su olmadan önce tabii ki basamaklarım vardı. Altyapı olarak öncelikle radyo spikerliği ile başlayıp belirli ulusal kanallarda kameramanlık, muhabirlik, yine ulusal kanallara sektörel program yönetmenliği yaptım. Ardından şu an yapmış olduğum “Ödül Töreni Organizatörlüğüne” başladım ve halen de iddialı bir şekilde devam ediyorum.

Mavi Medya CEO’su Hakan Taner ÇAPIN She and Girls Dergisi Röportaj Mayıs 2024

Organizatörlük dışarıdan göründüğünün ötesinde zor bir meslek diye düşünüyorum. Size bu mesleği seçtiren şey neydi?

Şöyle söyleyebilirim, tabii ki dışarıdan göründüğü gibi kolay bir meslek değil ve eğer ki bu mesleği yapmak istiyorsanız işinizi gerçekten çok sevmeniz hatta aşık olmanız lazım. Çünkü bu meslek gece ve gündüzü olmayan bir meslek. Benim başarımın sırrı da bu aşk. Yaptığım her organizasyonda bir öncekinden daha iyisini yapmaya, hep üzerine bir basamak daha koyarak ilerlemeye çalıştım. İşime duyduğum saygı ve sevgi en büyük motivasyonum oldu.

Organizatörlüğü doğru yapabilmenin ve başarılı olabilmenin kuralı sizce nedir?

Tabii ki ilk ve en önemli kural iyi bir ekibe sahip olmak. Çünkü onlar sizin sağınız solunuz, eliniz ayağınız oluyor. Bir organizasyonun başarılı olması ekip dayanışmasından geçer. Kurmuş olduğunuz ekip de sizin gibi işine aşık, çalışkan, iletişimi kuvvetli, her zaman en iyisini hedefleyen insanlardan oluşmalı. Bizim ortaya çıkardığımız birbirinden başarılı organizasyonlar bu emeğin karşılığıdır. Eğer kuraldan bahsedeceksek en önemli kural bence budur.

Mavi Medya CEO’su Hakan Taner ÇAPIN She and Girls Dergisi Röportaj Mayıs 2024

İnsanlar en önemli anlarını planlamanız ve unutulmaz kılmanız için sizinle çalışıyorlar. Bu zor bir sorumluluk bence, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yaptığımız iş gerçekten büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Organizasyona katılan bizimle aynı atmosferi paylaşan değerli misafirlerimizi rahat ettirmek, mutlu etmek zorundayız. Onların istediği PR çalışmalarını doğru ve en iyi şekilde yapmak zorundayız. Her zaman en iyisini yapmak çıtayı her seferinde biraz daha yükseltmek zorundayız. Bu kolay bir şey değil tabii ama ben ve ekibim şimdiye kadar yaptığımız işlerden başarıyla çıktık. Müşterilerimizi ve misafirlerimizi de mutlu ettiğimizi düşünüyorum.

En son 24 Nisan tarihinde İstanbul’da düzenlediğiniz III. GOLD FAME PRESTIGE AWARDS ödül törenini gerçekleştirdiniz. Oldukça beğenilen ve övgüyle bahsedilen bir gece oldu. Sizin bu geceden aklınızda kalanlar neydi? Siz de oradan iyi bir iş çıkarmanın huzuruyla ayrıldınız mı?

Bugüne kadar 8 tane ödül töreni organizasyonu yaptık. Hepsi birbirinden başarılı organizasyonlar oldu. Üçüncüsünü düzenlediğimiz GOLD FAME PRESTIGE ödül töreninde ise daha değişik bir atmosfer oldu. Gelen misafirlerimiz tarafından öyle beğenildi ki, törenin üzerinden 10 gün geçmesine rağmen hala sosyal medyada paylaşım yapılmaya devam ediliyor.

Benri güneş ürünleri ile güneş ışınlarına karşı güçlü koruma

Bu da ben ve ekibim için onur veren bir durum. Güzel işlere imza attığımızı biliyorduk ama bu sefer çok farklı oldu. Benim hatırladığım törene katılan herkesin geceden mutlu ayrılmasıydı. Gerçekten o kadar huzurluyum ki, iyi iş yapmanın kaliteli bir iş çıkarmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyorum. Bu da önümüzdeki törende bizim için ayrı bir motivasyon olacaktır.

Bir klişe olacak belki ama başarılı her erkeğin arkasında onu çok seven ve destekleyen bir kadın vardır derler 🙂 Sizin bu başarınızda ailenizin etkisi de büyüktür diye düşünüyorum. Siz bu konuda ne söylersiniz?

Bu sorunuza da şöyle cevap verebilirim gerçekten kızım ve oğlum yani çocuklarım benim vazgeçilmezim! Her daim ben onların onlar da benim arkamda duran aşklarım.

Mavi Medya CEO’su Hakan Taner ÇAPIN She and Girls Dergisi Röportaj Mayıs 2024

Son olarak sizinle aynı işi yapmak isteyen genç girişimcilere ne söylemek istersiniz?

Ben katıldığım tüm programlarda veya söyleşilerde her zaman şunu söylemişimdir; hangi işi yapıyorsanız nerede ve nasıl mutlu olacaksanız orada bulunun. İçinizdeki çocuğun seçmiş olduğunuz mesleği her daim severek, isteyerek ve aşkla yapacağından emin olun. Zaten başarı bunun ardından sizinle gelecektir.

Hakan Taner çapın Mavi Medya

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

She and Girls Bahar 2024 Sayısında Neler Var?

Jessica Bachar: Medya ve PR Dünyasının Yeni Yıldızı.

Şahika Akkuş: İlişkilerinizde Ortaklığı Bozmayın.

Sibel Jagoda: Kendinizi Tanıyın ve Sevin.

Rezzan Ogül Yıldız: Spiritüalizm Derinliklerine Yolculuk.

Burcu Gamsızlar: Bir Lisan Bir İnsan.

Tuğçe Arslantaş: Astroloji Burç Yorumu Değildir.

Suant Gündüz: Beden Terapisi ile Bütüncül Etki.

Seden Pekçakır: Kendi Zamanında Gelen Yolculuk.

Seda Gwen Atmaca: herkesin Yolu Kendine Özgüdür.

Deniz Serçinoğlu: Düşünceleriniz Hayatınızı Oluşturur.

Kefirin Faydası Yeşil Çay ve Elma ile Zenginleştirildi

Aycan Vatansever: Siz Değişin ki Dünya Değişsin.

Aysu Bastoncu: Kendini Bulmaya Giden Yol.

Barbaros İzzettin Geniş: Müzikten Gelen Şifalanma.

Venüs Evi: Astroloji Hayat Yolumuz ve İç Sesimizdir.

Ediz Birlikdoğan: Resim Sanatında Görünenin Gizemi.

Fulya Arabacı: İlişkilerimizde Hayır Diyebilmeliyiz.

Tuvana Akademi: Bütünsel Ruh ve Bedene Ulaşmanın Yolu.

Aynur Kaya Kavanoz: Dünyanın Farkındalık Düzeyi Artacak.

Emine Terkul: Sanatta Özgürlük ve Özgünlük Şarttır.

Zehra Müşerref Baskır: Çakralar Enerji Merkezidir.

Kevser Şeyda Çetinkaya: Evlilik Bir Takım Oyunudur.

Fidan Karadağ: Grigori Grabovoi Tekniği ile Şifalanma.

Feride Ceyda Erdemli: Kendi Gücünüzü Yeniden Elde Edin.

Burcu Kural Tan: Doğru Nefesle Anda Kalın

Gratis’ten yeni dermokozmetik markası; Authoriderm.

Tüm cilt tiplerine uygun sağlıklı çözümler COSMED’de.

Recep Demiray: En Hayırlı Defile

Özlem Çetinkaya: Sevgi İyileştirir.

Fatoş Sezen: Kehanetin Kraliçesi.

Elif Sarıkaya: Aşk Olsun.

Hakan Taner çapın Mavi Medya

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM