Gül’ün Büyüsü

Kleopatra’dan Osmanlı Sultanlarına, güzellik ritüellerinden spiritüel kullanıma kadar gül, asırlardır insan hayatında en büyük önem taşıyan çiçeklerden biri. Gülün gizemli ve büyüleyici dünyasına adım atmaya hazır mısınız? Gül özlü cilt bakım ürünleri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bir litre gül yağı üretmek için tam 4 ton gül yaprağı kullanıldığını biliyor muydunuz? Elde edilmesi zor ve bir o kadar nadide olan bu içerik, güzellik formüllerinin yanı sıra aromaterapide de bir o kadar kıymetli.

Evrensel titreşimi en yüksek materyal olan gül yağı tedavi edici özelliğe sahip ve titreşimi 320 Mhz olarak ölçülüyor. Aşkın, dişil enerjinin ve doğurganlığın frekansında olan gül yağı aynı zamanda kalp çakrasını sembolize ediyor. Cilt bakımında bu denli önemli olmasının sebebi iste sonu gelmeyen kullanım alanları.

Gül suyu veya yağının cilt üzerindeki en bilinen etkisi cildin pH dengesini korumaya yardımcı olması ve fazla yağı kontrol altına alırken ciltteki nemi koruması. Bunun yanı sıra gül, tahriş olmuş cildin kızarıklığını azaltmaya, akne, dermatit ve egzamadan kurtarmaya yardımcı olabilecek iltihap önleyici özelliklere sahiptir.

Ayrıca tıkanmış gözeneklerde biriken yağ ve kiri gidermeye yardımcı olarak harika bir temizleyici işlevi görür. Gül suyunun antioksidan özelliği ise cilt hücrelerinin güçlenmesine ve cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur.

Dolayısıyla yaşlanma karşıtı kullanımda oldukça etkili sonuçlar verir ve ince çizgiler ve kırışıklıkların önüne geçer.
Gül yağının oldukça kıymetli ve pahalı olması saf haliyle günlük kullanıma dâhil olmasını zorlaştırıyor olsa da, tek bir damlasının dahi oldukça konsantre olması sebebiyle farklı içeriklerle birleştirilebilir.

Bunun yanı sıra yağı alınmamış saf gül hidrolatını rutininize dâhil edebilir veya içeriğinde gül bulunan bakım ürünlerine yer verebilirsiniz.

Ürünler:

Aromatica Reviving Rose Infusion Serum, 369,90 TL

 

Simya Evi Gül Hidrolatı 65 TL

 

Nuxe Very Rose Jel Maske 200 TL

 

Abtira Rose Chamomile Yüz Temizleme yağı 150 TL

Hüma Kaya

Güzellik Editörü

Gül özlü cilt bakım ürünleri

She and Girls Aralık 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

 

SHE AND GIRLS BAHAR 2024