Bir Yaz Gecesi Festivali 2022 yaz programı açıklandı

Film ve müziği buluşturan programıyla altı yıldır yaz aylarının vazgeçilmez etkinliklerinden birine dönüşen Bir Yaz Gecesi Festivali’nin 2022 programından detaylar belli olmaya başladı. Bir yaz gecesi festivali 2022 programı

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde ve Boğaz’ın kıyısında unutulmaz anlara davet eden festivalin canlı müzik eşliğinde gösterilecek sessiz film programında bu yıl, İzlandalı meşhur müzik grubu Múm da sahne alacak.

2000’lerden başlayarak yayınladıkları albümler ve remiks çalışmalarıyla uluslararası bir başarı yakalamış grup, 1930 Almanya yapımı sessiz film klasiği “People on Sunday / Pazar Günü İnsanları” için özel hazırladıkları müziklerle festival sahnesinde olacak ve çok uzun bir aradan sonra ilk kez Türkiye’de hayranlarıyla buluşacak.

Múm

5 Ağustos Cuma akşamı gösterilecek “Pazar Günü İnsanları”, belgesel ile kurmaca sinemayı, anonim ile kişisel olanı yan yana getiren benzersiz bir deneme. Büyük Buhran ve Nazi iktidarı öncesi çekilen ve 1929 yılının Berlin şehrini ustalık işi görüntüler ve ahenkle belgeleyen film, neşesi ve hayatı kutlamaya davet eden genç bakışıyla tazeliğini bugün bile koruyan zamansız bir başyapıt.

Kundura Sinema ve Kundura Sahne’nin ortaklığında bu yıl altıncısı düzenlenecek Bir Yaz Gecesi Festivali, 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Cuma’dan Pazar’a İstanbullulara film ve müzik keyfi yaşatacak. Festival programı önümüzdeki günlerde açıklanırken, Múm’un özel besteleri ve performansı eşliğinde gösterilecek “Pazar Günü İnsanları” için biletler de bugünden itibaren beykozkundura.com adresinde satışa sunuldu.

2022’ye damga vuracak saç modası ve tüyoları!

Kundura Sinema ve Kundura Sahne’nin ortaklığında düzenlenen ve Boğaz’ın kıyısında film ve müzik keyfine davet eden programıyla altı yıldır yaz akşamlarının vazgeçilmez etkinliklerinden olan Bir Yaz Gecesi Festivali’nin 2022 programından detaylar belli olmaya başladı.

29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Cuma’dan Pazar’a Beykoz Kundura’da gerçekleşecek festivalin canlı müzik eşliğinde gösterilecek sessiz film programında bu yıl, İzlandalı meşhur elektronik ve deneysel pop grubu Múm da sahne alacak. 1930 Almanya yapımı sessiz film klasiği “People on Sunday / Pazar Günü İnsanları” için özel hazırladıkları müziklerle sahne alacak grup, çok uzun bir aradan sonra ilk kez Türkiye’de hayranlarıyla buluşacak.

Bir Pazar günü ‘kayıp’ Berlin’de

Múm’un özel besteleri ve performansı eşliğinde 5 Ağustos Cuma akşamı gösterilecek “Pazar Günü İnsanları”, bir Pazar günü yolları kesişen beş gencin birlikte kırsala çıktıkları yolculuğu konu alıyor.

Robert Siodmak ve Edgar G. Ulmer’ın birlikte yönettikleri, senaryosunda Oscarlı yönetmen Billy Wilder’ın da imzası bulunan film, profesyonel olmayan oyuncularla son derece kısıtlı bir bütçeyle çekilmiş ve gösterime girdiği 1930’da şaşırtıcı bir başarı yakalamıştı.

People on Sunday

Belgesel ile kurmaca sinemayı, anonim ile kişisel olanı yan yana getirerek benzersiz bir denemeye dönüşen film, Walter Ruttmann’ın “Berlin: Die Sinfonie der Großstadt / Berlin: Büyük Bir Şehrin Senfonisi” (1927) ve Dziga Vertov’un “Man with a Movie Camera / Kameralı Adam” (1929) filmleriyle karşılaştırılmıştı.

Özellikle Berlinlilerin görsel olarak ezbere bildiği ve özdeşleştiği “Pazar Günü İnsanları”, Naziler tarafından henüz yok edilmemiş kayıp bir Berlin’i belgelemesi adına da önemli bir klasik.

Biletler bugünden itibaren beykozkundura.com’da

Bir Yaz Gecesi Festivali kapsamında ve Múm’un canlı müziği eşliğinde gösterilecek “Pazar Günü İnsanları” için 150 TL’den ve sınırlı sayıda satışa sunulan biletleri beykozkundura.com adresinden alabilir; iki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

Beykoz Kundura’nın Kültür ve Sanat Direktörü S. Buse Yıldırım’ın küratörlüğünde hazırlanan festival programında, sinema ve müziğin ayrılmaz bütüne dönüştüğü klasik filmler perdede olacak.

Eye Filmmuseum’un Sessiz Sinema küratörü Elif Rongen-Kaynakçı’nın danışmanlığında hazırlanan sessiz film programında yer alacak film ve müzisyenler önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Bir yaz gecesi festivali 2022 programı

She and Girls Haziran 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024