Yiyerek Kilo Verin

Vücutta yenilen her besini yakan bir sistem kurarak, yağ oranını ideal yağ oranı olan %20-%25 oranına getirip kastan değil yağdan kilo verdirerek ve kas oranını artırarak kilo vermeyi sağlayan sistemin uzmanı Beslenme Koçu Serda Süleymanağaoğlu ile bu mucizevi sistemin tüm detaylarını konuştuk. Beslenme Koçu Serda Süleymanağaoğlu

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Sadece sistemin değil tüketilmesi gereken gıda takviyelerini de düzenli bir şekilde kullanan danışanlarının çok ama çok iyi sonuç aldıklarını da vurguluyor.

Gelin birlikte tüm detaylarını kendisinden öğrenelim!

Röportaj: Melek Şenol

Beslenme Koçu Serda Süleymanağaoğlu

Kendinizi Tanıtır mısınız?

1973 Gebze doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Doğuş Holding gibi özel şirketlerde finans uzmanı olarak çalıştım. 20 yıllık iş hayatımdan sonra evde olduğum süre boyunca sağlıklı beslenme üzerine birçok kitap okudum ve program izledim.

Bu süreçte kendim de zayıflamak adına birçok yöntem denedim. Ancak her defasında verdiğim kilonun daha fazlasını geri alarak başa döndüm, daha sonra şu an Beslenme Koçluğunu yaptığım Hayat Boyu Sağlıklı Beslenme programı ile tanıştım. İdeal yağ oranıma ve beden görüntüme sağlıklı beslenerek kavuştum. Ayrıca yağdan verdiğim kilolarımı aynı zamanda kullanmış olduğum vitamin ve mineral desteği sayesinde de tekrar geri almadım.

Bu alana karşı beslemiş olduğum ilgi sayesinde bir Alman ağ firması olan Pm International ile tanıştım ve başarıyla tamamladığım kilo verme sürecim başlamış oldu. Şu an Marka temsilcisi ve Beslenme Koçu olarak PM International bünyesinde yer almaktan mutluluk duymaktayım. Mutluluğumdaki en büyük payı ise sağlıklı yaşamak adına insanlara yardım ediyor ve bu sağlıklı yaşama geçiş yolunda insanlara ışık tutuyor olmam. Şu anda danışanlarım ve iş ortaklarımla birlikte güzel bir şekilde yola devam etmekteyiz.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Nedir?

Danışanların sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam hedeflerine ulaşmalarında alışkanlıklarını düzenleyerek yol gösterebilecek bilgi ve beceriye sahip kişilerdir. Sağlıklı yaşamın anahtarları ve besinlerin doğru tüketimi hakkında danışanlara rehberlik ederler. Ben ve diğer beslenme koçu arkadaşlarım, tüm danışanlarımıza yiyerek nasıl yağdan kilo verildiğini öğretmeyi amaçlamaktayız.

Her sağlıklı beslenme etabımız kişiye özel olarak hazırlanır ve ‘4 saat ara ‘kuralı ile doğru beslenme şeklini danışanın günlük hayatına entegre ederiz. Ağ pazarlama firmamız temsilcilerine temel bilgileri verir ve danışmanlık konusunda da firmamızın bilim kurulu sürekli bizim yanımızdadır. Her sorumuza anında cevap verir. Ağ firmamız özel eğitmenlerle ücretsiz uzun süreli kurs ve seminerler vererek bizi devamlı desteklerler.

Denebunu Awards 2022 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Böylece bu işi yapmak isteyen kişiler gerekli donanıma sahip olup, profesyonel olarak yapacakları mesleğin sahibi olurlar. Bütün ekibimiz onlara sonrasında da başarıları için destek verir. Bu da bizim ve danışanlarımızın hedefimize güvenli, hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmamızı sağlar.

Mesleğiniz şu anda çok popüler. Sizce insanlar neden Bu Kadar İlgi Gösterdiler?

Çünkü danışanlarımız bizimle doğru beslenme alışkanlıkları kazanarak daha sağlıklı yaşama adına hayat boyu uygulayabilecekleri çözümü biz de buldular. Ayrıca sağlıklı besinler ile öğün planlama, metabolizma, beslenme sorunları ile ilgili cevapları ve yaptıkları hataları görebildiler.

Danışanlarımız kilo sorunlarının yeme ile değil yakma sistemleri ile ilgili olduğunu anladılar. Biz de onlara bunu öğretiyoruz. Besin desteklerimiz ile doya doya ilk 4 gün en az 2 kilo vücudumuzdan ödem ve yağ azaltarak 15 günde 1 beden, 45 günde 2 beden devamında her ay 1 beden incelmeyi danışanlarımıza taahhüt ediyoruz.

NTC besin taşıma konsepti ile üretilen ve vücuttaki trilyonlarca hücre tarafından %98 oranında emilebilen vitamin ve mineraller ile de vücutta yağ yakımını ve toksin atımını destekliyoruz. Vitaminlerimiz Almanya’da TÜV onaylı ve HELAL sertifikalı yani son derece hijyen koşullarda üretilmektedir.

Beslenme Koçu Serda Süleymanağaoğlu öncesi ve sonrası

29 yıllık Alman firması olan Pm International firmasının üretmiş olduğu dünyanın en iyi besin desteklerini kullanıyoruz. Yani programlarımızı ürünlerimiz ile desteklemekteyiz. (Vitamin+mineral) Danışanlarımızdan şeker, troid ve tansiyon hastaları hatta kanser hastaları olanlar vitaminlerimizi son derece rahat bir şekilde kullanıp çok iyi sonuçlar almaktadırlar.

Birçok yöntem deneyip verdiği kiloları daha fazlasıyla geri alan kişilere uyguladığımız programlarımız ile kilolarını hayat boyu geri almamalarını sağlamak bizim en temel hedefimiz aynı zamanda uzmanlık alanımızdır. Danışanlarımızdan büyük bir kısmı bu sebeple bize başvurmaktadırlar. Aldıkları sonuçları yani sağlıklı ve fit görünümlerini hayat boyu korurlar.

Beslenme Koçu Kimler Olabilir?

Diyetisyenler, koçlar, doktorlar, psikologlar, hemşireler, ebeler, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları, aile danışmanları ve bu konuya ilgi duyan herkes beslenme koçu olabilir. Yapmaları gereken kaydolmak ve bir beslenme koçundan gerekli eğitimleri almak.

Bu şekilde iş olanağı, iş ortaklığı, ekip kurma, network satış yapma imkanları kişiye sağlanmış olur. Böylece hem popüler bir meslek sahibi olmak hem de kurulan kontaklar ile sosyal çevre edinme imkanına da kavuşmuş olunmaktadır.

Daha Sağlıklı Yaşamak için Önerileriniz Nelerdir? Yiyerek Nasıl Kilo Verebiliriz?

Vücudumuzda yediğini yakan bir sistem kurarak ve vücudumuzu fabrika ayarları dediğimiz sisteme getirerek. Yağ oranımızı ideal yağ oranı olan %20-%25 oranına getirerek, kastan değil yağdan kilo vererek ve kas oranımızı artırarak. Vücudumuzun PH dengesinin asidik değil alkali olması için uyguladığımız sağlıklı beslenme programımıza uyarak.

Besinlerin besin değerlerine dikkat ederek (ancak şu anda aldığımız besinlerin çoğu vitaminini yitirmiş durumda). Hücre emiliminin %98 olduğu kanıtlanmış vitamin ve minerallerimiz ile bağışıklık sistemini en yüksek seviyeye taşıyarak. Aç kalmadan, öğün atlamadan, hatta doymadan masadan kalkmayarak.

Kalori hesabı ve ara öğün yapmayarak, geç saatlerde yemek yemeyerek. Zayıflama hapı, çayı, maması ve ilacı asla kullanmayarak. Mide ameliyatı, balonu gibi zararlı yöntemlere başvurmayarak. 4 saat ara kuralımızı uygulayarak ve tabii ki bol bol su içerek.

En önemlisi ‘Kendine İnanarak ‘

İletişim Bilgileri: @ serda_s.agaoglu_fit # Hedef_Zayıf_Sağlıklı (0 532 581 06 40)

Beslenme Koçu Serda Süleymanağaoğlu

She and Girls Haziran 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023