Beije ‘Düşün, Hisset, Değiştir’ etkinliği gerçekleşti

Yeni nesil menstrüel hijyen ürünleriyle dikkat çeken beije, “Düşün. Hisset. Değiştir.” ismini verdiği etkinliğiyle 19 Ocak Perşembe akşamı Postane İstanbul’da markanın yeni konumlandırması doğrultusunda hazırlanan manifesto filmini yayınladı. beiije ped ve tampon ürünleri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

3 sene içerisinde yaşadıkları değişimi, adımlarını ve hedeflerini anlatan beije, davetlilere farklı bir etkinlik deneyimi sundu.

“Birlikte fark eder!” diyerek yeni bir kimlikle yola devam etmeye hazırlanan beije, artık kadınların ve toplumdaki azınlıkların gerçek ihtiyaçlarına yönelik, daha yüksek bir sesle konuşmaya başlıyor.

Kurucuları Naz Özbek ve Doruk Akpek, beije’in yaşadığı bu değişimle ilgili, “Türkiye’de kadın ve azınlık olma deneyimlerine yoğunlaşmaya hazırlanıyoruz.

beije kurucuları Naz Özbek ve Doruk Akpek

Biz Türkiye’de çok iyi şeyler olacağına inanan bir topluluğuz; ancak ‘çok iyi’ bir gelecekte kadınların oynadığı rolün hem daha merkezi hem de bugünkünden daha farklı ve etkin olması gerektiğini biliyoruz.

Bu sebeple markamızı; kadınların bilgilenmeleri, kendi hayatları ve toplumdaki yerleriyle ilgili daha etkin hissetmelerini destekleyecek bir platform olarak konumlandırıyoruz” dedi.

“Birlikte fark eder!”

Etkinlikte katılımcılar, ilk olarak “Birlikte fark eder” isimli çalışmayla neleri değiştirebileceklerine dair gazete ve dergilerden bir kolaj aktivitesi yaptı.

İkinci aktivitede ise katılımcılara “Evinizin camına bir bayrak asacak olsanız üzerinde ne yazmasını isterdiniz?” sorusu sorularak kendi bayraklarını tasarlamaları istendi.

Ariana Grande imzalı makyaj markası r.e.m beauty Sephora online mağazasında!

“Ne fark eder ki?” deyip çabalamaktan vazgeçmenin çok daha kolay olduğu bu günlerde, daha iyisinin mümkün olduğuna dair inancı beslemek isteyen beije, seslendikleri kitleyi kendi hayatları, hakları ve yetkileri/etkileriyle ilgili desteklemeyi amaçlıyor.

beije Hakkında:

Organik, vegan ürünler ile yeni nesil menstrüel deneyim

beije, abonelik sistemiyle çalışan ve doğaya ve insan sağlığına saygılı yeni nesil menstrüel ürünler sunan yeni nesil bir marka. Tüketiciyi kaliteli ürünlerle buluşturmasının yanısıra toplumsal farkındalığı artırma ve bu süreçte doğaya ve topluma faydalı olma hedefleriyle hizmet veriyor.

beije, abonelik sistemiyle ped ve tampon satışında Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Organik ham maddelerden, vegan ve piyasadaki çoğu ürünün aksine azot boyama ve klor yıkama gibi kimyasal süreçlerden geçirilmeyen ürünler sunuyor. Hijyenik pedler; organik bambu lifinden, tamponlar ise organik pamuktan üretiliyor. Bu özellikleri ile alerjik reaksiyon geliştiren kişilerin de tercih sebebi.

beije’in ürün gamında günlük, standart, süper ve süper plus olmak üzere 4 farklı boyutta organik bambu lifinden üretilen ped, standart ve süper olmak üzere 2 farklı boyutta organik pamuktan üretilen tampon var. Ayrıca menstrüel kapta da standart ve süper olmak üzere iki farklı boyutta ürün bulunuyor. Ped ve tampon ürünleri, organik ve vegan, menstrüel kap ise medikal silikondan üretiliyor.

beije, yakın gelecekte menstrüel kategorinin sınırlarını aşarak, farklı ürünleri pazara sunmayı hedefliyor.

beiije ped ve tampon ürünleri

She and Girls Şubat 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024