Ailede sevgi, saygı, güven nasıl sağlanır?

“Sosyolojik açıdan günümüz ailesinde roller çok farklılaşmış ve yeni şekiller almıştır. Geniş aile yerini çekirdek aileye bırakmıştır. Aile Danışmanı Nükhet Ayan Yalçın

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Ailenin aldığı şekil ne olursa olsun ailenin önemini ne kadar kutsal bir yapı olduğunu bilip, baskı ve şiddet içeren her türlü hareketten uzak durulması gerekmektedir.” Diyerek ailenin, sevginin, saygının önemi vurgulayan Aile Danışmanı sevgili Nükhet Ayan Yalçın ile çok keyifli bir röportaj yaptık. Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Aile Danışmanı Nükhet Ayan Yalçın

Aile Danışmanı Nükhet Ayan Yalçın kimdir?

10 Kasım Kayseri doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji mezuniyetimin yanı sıra Uluslararası geçerliliğe sahip Aile Danışmanlığı, Nlp Uzmanlığı, Eğitim ve Yaşam Koçluğu, Etkili Konuşma ve Beden Dili eğitimlerimi yüksek başarı ile tamamladım. Eğitim benim için yaşam boyu sürmesi gerektiğine inandığım, belli gelişmeler sağlayan sistematik etkiler dizesidir.

Sizce aile nedir?

Aile; bir üyesi olduğumuz için mutluluk duymak isteyeceğimiz, yaşama dair temel bilgi ve becerilerimizin kazanıldığı, kendimizi her açıdan güven içinde hissetmemiz gereken sosyal bir yapıdır. En uzun süreli etkileşim aile içinde yaşanıp kişiliği oluşturan davranışlar aile içerisinde gerçekleşir.

She and Girls Mayıs 2023 Sayısı Çıktı! She and Girls Mayıs 2023 Sayısını ÜCRETSİZ okuyabilirsiniz!

Bireyin toplumsal beklentilerinin ilk ve en önemli boyutu aile tarafından oluşturulur. Sağlıklı bir ailenin en önemli özelliğine gelirsek en temel ve en sağlam olması gereken üç etken: SAYGI, SEVGİ VE GÜVEN.

Aile Danışmanı nasıl olunur?

Aile Danışmanı Eğitimlerini alabilmek için bazı meslek gruplarına dahil olmak gerekmektedir. Bunlar; Tıp, Psikoloji, Sosyoloji, Sosyal Hizmet ve Hemşirelik Lisans programlarını tamamlama şartı ile Aile Danışmanlığı Eğitimlerini alabilirler.

Geleceğe dair planlarınız nelerdir?

Geleceğe dair planlarım daha çok eğitimler ve ailelere destek olmak ve kendimi bu alanda ne kadar geliştirebilirsem o seviyede geliştirmek üzerinedir.

Son olarak söylemek istediklerim arasında sosyolojik açıdan günümüz ailesinde roller çok farklılaşmış ve yeni şekiller almıştır.

Geniş aile yerini çekirdek aileye bırakmıştır. Ailenin aldığı şekil ne olursa olsun ailenin önemini ne kadar kutsal bir yapı olduğunu bilip, baskı ve şiddet içeren her türlü hareketten uzak durulması gerekmektedir.

Değerli röportajınız için çok teşekkür ediyorum sevgili Melek Hanım.

Aile Danışmanı Nükhet Ayan Yalçın

She and Girls Mayıs 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024