adidas tişört tasarım yarışması başvuruları başladı!

adidas’tan ilhamını ‘İstanbul’dan alan tişört tasarım yarışması, adidas Design Call İstanbul: Here & Together’ başvuruları başladı. adidas tişört tasarım yarışması

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

adidas, “Design Call İstanbul” tasarım yarışmasıyla herkesi hayalindeki İstanbul temalı tişörtü tasarlamaya davet ediyor. İlki geçen sene düzenlenen ve yoğun ilgi gören tasarım yarışmasına son başvuru tarihi 22 Mayıs.

adidas ve Mercado, tasarımcıların kreatif yönlerini geliştirmelerini sağlamak ve tasarım dünyasına ilgi duyanların kendilerini keşfetmelerini teşvik etmek üzere ilk olarak geçtiğimiz sene hayata geçirdiği “adidas Design Call

adidas Design Call İstanbul Here & Together

İstanbul”u bu sene de devam ettiriyor.

Bu sene İstanbul: Here & Together” temasıyla gerçekleşecek olan tişört tasarım yarışması adidas Design Call İstanbul’un başvuruları 11 Nisan’da başlıyor. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 22 Mayıs. Bir tasarımcının en fazla üç adet çalışması ile katılabileceği özgünlük ve yaratıcılığı ön plana çıkaran yarışmada tüm tasarım disiplinlerinden çalışmalar kabul ediliyor.

adidas Design Call İstanbul’da derece giren sekiz tasarım, 23 Haziran günü sıralama yapılmaksızın açıklanacak ve adidas Türkiye tarafından üretilecek ve dünyada yüksek bir prestije sahip mağazalardan adidas İstiklal’in vitrininde sergilenerek satışa sunulacak. Yarışmayı kazanan sekiz tasarımcının bir diğer ödülü ise iPad Pro olacak.

Sanat insanın kendi dünyasını yansıttığı bir araçtır

Katılımcıların bireysel olarak https://www.adidasdesigncall.ist adresinden başvurabileceği yarışmaya gönderilen çalışmanın sadece adidas Design Call için üretilmiş olması gerekiyor.

Tasarımlar, web sitesinde yer alan şablon tişört üzerine çalışılarak, dijital olarak teslim ediliyor. İllüstrasyon çalışmalarında renk ve teknik kullanımında ise herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Yarışmaya katılan çalışmalar; Multidisipliner Sanatçı Gökçe İrten,İllüstratör Burak Şentürk,Kreatif Direktör Anıl Can,Mercado Kreatif Direktörü Yağız Genç,adidas Kıdemli Marka Direktörü Onur Demircan, adidas Kategori Müdürü Büşra Çokgünlü, adidas Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Esra Bakır’dan oluşan adidas Design Call İstanbul jürisi tarafından değerlendirilecek.

adidas tişört tasarım yarışması

She and Girls Nisan 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024