Mükemmel Saçlar İçin 3 İpucu

Her saç tipinin kendine özgü bakıma ihtiyacı vardır. Saç sorunları bazen kullanılan ürünlere bağlı olsa da, bazen de genetik faktörler sebebi ile yaşanabilir. Yaşanılan her sorunun başka nedenleri ve çözümleri vardır. Saç bakım önerileri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Tüm saç problemlerinin sebeplerini ve çözümlerini sizler için araştırdık.

Elektriklenen Saçlar

Özellikle kuru saçların yaşadığı sorunlardan biri olan elektriklenmenin birçok nedeni olabilir.
Saçtaki nem eksikliği, saçı çok sık yıkamak, kimyasal içeren şampuanlar, saçı soğuk ya da sıcak suyla yıkamak, saç spreyleri ve hatta genetik faktörler elektriklenmeye neden olabilir.

Elektriklenen saçlara sahipseniz sizin için 3 ipucu

1-Saçınızı plastik olmayan doğal taraklarla taramalısınız. Plastik ekstra elektriklenmeye neden olacaktır.

2-Saçınızı 2 – 3 günde bir ılık su ile yıkayın ve elektriklenme karşıtı sıvı saç spreylerinden yardım alın. Saçınızı soğuk ya da sıcak su ile yıkarsanız kurutma sırasında ani ısı değişikliği olacaktır ve bu da elektriklenmeye neden olur.

3-Doğal nem maskelerini düzenli olarak kullanın. Elektriklenmenin en büyük nedenlerinden biri kuru saçlardır. Kuru saçı hızla onarmak için nem maskelerinden destek alabilirsiniz.

The Body Shop Tarak 69,90 TL

 

Aveda Brillant Sprey-on shine 189 TL

 

Kerastase Nem Maskesi 245 TL

Hacimsiz Saçlar

Genellikle ince telli ve düz saçların yaşadığı sorundur hacimsizlik. Saçı sürekli aynı yöne ayırmak da bu soruna neden olabilir.

2022’ye Damga Vuracak Saç Modası Ve Tüyoları!

Hacimsiz saçlara sahipseniz sizin için 3 ipucu

1-Duştan sonra saç diplerinize sıvı hacim spreyi kullanın. Özellikle sıvı formdaki hacim spreylerini saç dibinize uygulayıp ardından saçınızı kurutursanız en mükemmel sonucu alabilirsiniz.

2-Saçlarınızı öne eğip kurutun. Saçlara hacim verme konusundaki en kolay yöntemlerden biridir. Duştan sonra saçınızı öne eğip saçınızın tamamını kurutursanız, aradığınız hacim etkisine ulaşabilirsiniz.

3-Saç kremi kullanmayın. Mümkünse saçınızı saç kremlerine alıştırmayın. Eğer boyalı ve yıpranmış saçlara sahipseniz, saç kremi kullanmak zorundaysanız, kreminizin doğal içerikli olmasına özen gösterin ve saçınızı şampuanlamadan önce kremleyin. Sıralamayı değiştirmeniz saçınıza iyi gelecektir.

Urban Care Dolgunlaştırıcı Sprey

 

Dyson Saç Kurutma Makinesi 3500 TL

 

Urban Care Dolgunlaştırıcı Saç Bakım Kremi

Dökülen Saçlar

Saç dökülmelerinin bir çok nedeni olabilir. Stres, beslenme alışkanlıkları, kuru saç derisi, kırık saçlar, vitamin ve mineral eksikliği, hormonal sorunlar başlıca nedenleridir. Günde 50 – 100 adet arası saç dökülmesi normal bir orandır ve her saç teli yaklaşık 4-6 yıl yaşar, sonra dinlenir ve dökülür. Saçların da bir yaşam siklusu vardır.

Saçlarınız çok dökülüyorsa sizin için 3 ipucu

1-B3 vitamini eksikliğini giderin. Vücuttaki B3 vitamini eksikliği nedeniyle saçlar güçsüzleşir, incelir, kırılıp daha hızlı dökülür. Saçınıza derma roller ile masaj yapıp, ardından sıvı formda alacağınız B3 vitaminini saç diplerinize uygulayabilirsiniz. Bütün bunların yanında beslenme şeklinizi de düzene sokmanız gerektiğini bilmelisiniz.

2-Sarımsak özlü şampuanlar kullanabilirsiniz. Bu şampuanlar saçınızı güçlendirir ve dökülmeyi azaltır.

3-Saçınızı kuruyken taramayın. Gerekirse saç açıcı spreylerle saçınızı ıslatıp sonra tarayın.

Tito B3 Vitamin 33 TL

 

Farması Dr.C.Tuna Sarımsaklı Şampuan 36 TL

 

Morfuse Dolaşık Açıcı Sprey 30 TL

Kepeklenen Saçlar

Saç derisindeki yağlanma, mikroplar ve hassas saç derisi kepeklenme sorununu başlatan nedenler arasındadır. Tüm bunlara ek olarak, saçı sıcak su ile yıkayıp ardından fön makinesinin soğuk kısmıyla kurutmak da ani ısı değişikliği sebebiyle kepek oluşumunu tetikleyebilir.

Saçlardaki kepek sorunu için 3 ipucu

1-Arındırıcı saç serumlarını rutinleriniz arasına sokun. Haftada en az 1 kez arındırıcı serum kullanarak saç diplerinizdeki yağlanmayı dengeleyebilir, saç derinizi temiz tutabilirsiniz. Özellikle duştan önce besleyici saç yağları ile saç diplerinize masaj yaparak nemlendirin.

2-Kepeklenme karşıtı şampuanları kullanın. Bu şampuanların doğal içerikli olmasına özen gösterin. Sürekli aynı ürünü kullanmayın, bu durum şampuanın etkisini azaltacak ve saç kuruluğu yapacaktır. Bu sebeple kontrollü ve belirli periyotlarda kullanmanızı tavsiye ederim.

3-Arındırıcı maskeler kullanın. Arındırıcı saç maskeleri ile saç diplerinizdeki yağlanmayı kontrol altına alabilirsiniz.

Insight Anti-Dandruff Purifying Kepek Arındırıcı Serum 169,5 TL

 

Head Shoulders şampuan

 

Yves Rocher Arındırıcı Saç Maskesi 66 TL

Uzamayan Saçlar

Protein ve vitamin eksiklikleri, alkol, sigara, uykusuzluk, uzun süreli diyet programları ve genetik faktörler saçların uzamasını yavaşlatan nedenlerdir.

Saçlardaki uzama sorunu için 3 ipucu

1-Hint yağı kullanın. Hint yağını şampuanınızın içine karıştırabilir ya da hint yağı içeren doğal ürünleri kullanabilirsiniz.

2-Saçınızdaki kırıkları düzenli olarak kestirip, doğal keratin maskelerinden yardım alabilirsiniz. Keratin maskeleri saçlarınızda koruyucu kalkan görevinde olur ve beslenen saçlar daha hızlı uzar.

3-Güçlendirici bakım maskeleri kullanın. Bu maskelerle saçlarınızı besleyebilir ve uzamasını hızlandırabilirsiniz.

Arifoğlu Hint Yağı 20 TL

 

Kuaf Keratin Saç Maskesi 28 TL

 

Aveda – Botanical Repair Yogun Guçlendirici maske 269 TL

Saç bakım önerileri

She and Girls Nisan 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024