Güzelliğin En Güzel Hali; Marilyn Monroe

Işıltısını sadece güzelliğinden değil zekasından da alan bir kadın. Marilyn Monroe stili

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

1950’li yılların Amerikan sinema yıldızı, sarışın bomba. Marilyn, güzelliği kalbinin derinliklerinden gelen bir kadındı, hiç hatırımdan çıkmayan şu hikayesini sizinle paylaşmak isterim. O zamanlar Amerika’da hala Afrika kökenli siyahiler ikinci sınıf görülüyorlardı ve her ne kadar yetenekli olsa da bir kişi siyahi ise bir çok imkandan uzak tutulabiliyordu.

Ella Fitzgerald- Marilyn Monroe

1/4

Bunlardan biri ki bence yeryüzünün gelmiş geçmiş en muhteşem sesi, caz vokalisti, sesiyle trompet çalabilen üstün yetenek Ella Fitzgerald. Marilyn, onun büyük hayranı ve duyuyor ki o dönemin en iyi sahnesi onu siyahi olduğu için kabul etmiyor, hemen o meşhur sahnenin menajerini arıyor ve eğer sahnenize Elle Fitzgerald çıkarsa her akşam gelir ve onu en ön sıradan izlerim diyor.

Marilyn o kadar popüler ki attığı her adım takip ediliyor ve nereye girse, nerede otursa ve tabii ki ne giyse moda oluyor. Bunun üzerine Ella Fitzgerald hakettiği sahnede yerini alıyor. Ella, onun için şu sözleri dile getirmiş; ‘’Onun sayesinde bir daha küçük sahnelerde yer almak zorunda kalmadım.

O, olağan dışı bir kadındı, zamanının ötesinde bir ruhtu ve sanırım o bunun farkında değildi…’’ işte karşınızda gerçek bir ruh ve hakiki bir activist. İkinizi de gözlerinizden öper ruhlarınıza selam ederim.

Bazıları Sıcak Sever

2/4

Marilyn Monroe filmografisinde en başarılı işi sayılan, 1959 yapımı, Billy Wilder yönetmenliğindeki ‘’Some Like It Hot’’ Türkçeye Bazıları Sıcak Sever olarak bu muhteşem film oldu. Bu filmden sonra artık bir süper star olarak görülüyordu.

Birçok küçük kısa roller, parasızlık sıkıntılarından sonra nihayet A sınıfı oyuncular arasına adını yazdırdı. Onun hikayesi zorluklarla başlayanlardan; yetimhanede ve çeşitli akrabalarının yanında yaşaması, maddi zorluklar onu yıldırmadı ve o isteğinin peşinden koştu.

Marilyn Monroe

3/4

Hafızamıza kazınan bence en önemli iki görsel beyaz elbiseli meşhur pozu ve Andy Warhol’un muhteşem popart resimlerindeki portresi, öyle ki 20. Yüzyılın Mona Lisa’sı olarak anılır.

Marilyn Monroe

4/4

Beyaz elbisesi pozdan ziyade aslında Seven Year Itch filminde yer alan bir sahnedir. Kostüm tasarımcısı William Travilla’nın tasarımı olan beyaz elbise, açık artırmada dünyanın en yüksek fiyata satılan kostümü olarak tarihe geçer.

Marilyn Monroe stili

She and Girls Haziran 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM