Kalıcı bronzluğun formülü!

Çikolata gibi bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Kalıcı bronzluk nasıl sağlanır?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Tatil öncesi birtakım araştırmalar sonucu, cildimize uygun en iyi bronzlaşma kitimizi oluşturur, şezlonglarda mesailer harcar ve istediğimiz çikolata tene kavuşuruz.

Peki bu çikolata tenle neden erken vedalaşıyoruz? O kadar emek neden birkaç haftada yok oluyor? Gelin bu bronzluğu bir sonraki yaza taşıyalım.

Cildi İçeriden Besle

Her şeyin başında olduğu gibi kalıcı bronzluk için de düzenli ve yeterli miktarda su tüketimi çok önemli. Su cildin en büyük besin ihtiyacıdır ve güneşe maruz kaldığımız cilt her geçen dakika çölde kurumaya bırakılmış bir ağaç gibidir. Bol su içerek cildi içeriden desteklemek vücudumuzun nemli kalmasını sağlayan en önemli etkendir.

Duş Jellerine Veda Partisi Düzenle

Yoğun köpük yapan, bol kokulu duş jelleri bizi her ne kadar motive etse de artık onlarla vedalaşma partisi yapmanın zamanı geldi. Bu tür ürünlerin yerine duşta kullanılan doğal vücut yağlarından oluşan temizleyici jelleri tercih edebilirsiniz.

YVES ROCHER Hindistan Cevizli Duş Jeli

 

YVES ROCHER Zeytin Turunç Duş Jeli

Nem Bombası

Gün boyu cildimiz güneş ışınlarına maruz kaldıkça kurudu ve çatladı. Deniz sonrası duşumuzu aldıktan hemen sonra hatta daha cildimiz ıslakken doğal nemlendirici ya da vücut yağlarından destek almalıyız.

Şu bir gerçek ki cilt nemlendiriciyi en iyi ıslakken emer. Nemlendiricinizin argan ya da hindistan cevizi yağlarını içermesine özen gösterebilirsiniz.

Vücut yağı hakkınızı ise bebek yağı, aroma terapi yağları, havuç, kakao ve hatta zeytin yağından yana kullanabilirsiniz.

NATURALS BY WATSONS Argan Vücut Losyonu
NUXE Huile Prodigieuse Floral

Fırçala

Her ne kadar kulağa garip gelse de en iyi yöntemlerden biri, kuruyan cildi harekete geçirip canlandırmak için kuru fırçalama tekniğidir.

Bu yöntemi hassaslaşan bölgelerinizi ayrı tutarak dairesel hareketlerle yapabilirsiniz. Hassas bölgeleriniz için aleo vera jellerini tercih edebilirsiniz.

THE BODY SHOP At Kılı Fırçası

Yağlarla Efekt Ver

Evden çıkmadan vücudumuzun ön planda olan ya da kemik çıkıntısı olan bölgelerine ışıltılı vücut yağlarından kullanırsanız hem vücut hatlarınıza hem de bronzluğunuza efekt vermiş olursunuz. Böylece o herkesin özenerek bahsettiği bronz ve parlak cilde sahip olabilirsiniz.

Tüm bunları açık renkli ve beyaz konbinler ile desteklerseniz işin illüzyonunu arttırmış olursunuz.

YVES ROCHER Monoi
LOCCITANE Almond Supple Skin Oil

Kalıcı bronzluk nasıl sağlanır?

She and Girls Eylül 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde