Hem Dünyaya, Hem Sağlığa Dost Güzellik Trendi: Doğal Yağlarla Cilt Bakımı

Dünya’nın en büyük pazarlarından biri olan güzellik endüstrisinin olmazsa olmazı kozmetik ürünler, son yıllarda hem formülleri hem de içerdikleri yüksek oranda mikro plastik ve atığa dönüşen ambalajları ile tartışmaların odağında yer alıyor. Doğal yağlarla cilt bakımı önerileri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Hollywood yıldızlarının günlük bakım rutinlerinde doğal yağları kullandıklarını açıklamalarıyla kısa sürede güzellik tutkunlarının odağına yerleşen doğal yağlar, pek çok açıdan avantajlı konumda yer alıyor.

Bitkilerde yer alan vitamin ve mineralleri konsantre şekilde içermesinin yanı sıra kıymetli yağ asitlerince de oldukça zengin olan soğuk sıkım doğal yağlar, türlerine göre farklılık gösteren etken maddelerinin desteğiyle pek çok farklı cilt endişesi üzerinde etki gösteriyor.

Zade Vital Susam Yağı

Ayrıca SLS, paraben, mineral yağ, petrol türevi ve parfüm gibi insan sağlığı için tehlike oluşturan ve çoğu kozmetik üründe yer alan içerikleri formülünde bulundurmuyor.

Doğanın şifasının en saf hali olarak soğuk sıkım yağlar antiinflamatuar ve antioksidan etki gibi pek çok işlevle cilt bakım rutinlerine dahil oluyor.

Balı Sadece Besin Olarak Düşünmeyin. Cilt Sağlığına Olan Etkilerine İnanamayacaksınız!

Atıksız Güzellik

Çoğunlukla geri dönüştürülebilir cam ambalajlarda piyasaya sürülen doğal yağlar, plâstik atık üretiminin önlenmesini de destekliyor.

Yetkili eczanelerden güvenle satın alınabilen doğal yağlar sayesinde lojistik kaynaklı karbon ayak izi üretiminin de önüne geçiliyor.

Zade Vital Yeşil Kahve Çekirdeği Yağı

Ayrıca denizleri kirleterek deniz canlılarının zarar görmesine yol açan kimyasal içerikler bulundurmamaları da doğal dengenin korunmasına katkı sağlıyor.

“Doğru Kullanıldığında Bir Damla Doğal Yağ Temel Cilt Bakımı İçin Yeterli”

Zade Vital Medikal Müdürü Dr. Burçak Deniz Dedeoğlu, farklı cilt tipi ve ihtiyaçlar için doğru yağı doğru miktarda kullanmanın önemine değinerek soğuk sıkım yağların oldukça konsantre formüllere sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Zade Vital Nar Çekirdeği Yağı

Her bir bitkisel yağ içeriğinin kendisine özgü fitokimyasallar barındırdığını ve uygun kullanımla cilt bakımında, onarımında, epitelizasyonunda etki edebileceğini belirten Dedeoğlu, özellikle antiinflamatuar ve antioksidan etkilerden cildin fayda sağlayabileceğini belirtiyor.

Doğal yağlarla cilt bakımı önerileri

She and Girls Ekim 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!