Coca Cola içecekleri Nisan ayından itibaren reklamlarını durdurma kararı aldı!

Coca Cola Türkiye Covid 19.
Coca Cola Türkiye Covid 19.

Coca Cola Türkiye, Coca Cola Türkiye Nisan Reklam, Coca Cola Türkiye Covid 19, Coca Cola Türkiye Korona Virüs, Coca Cola Türkiye Evde Kal.

Coca Cola içecekleri Nisan ayından itibaren reklamlarını durdurma kararı aldı. Coca Cola Türkiye Covid 19.

Youtube Kanalımız

Coca Cola içecekleri Nisan ayından itibaren reklamlarını durdurma kararı aldı. Coca Cola Türkiye Covid 19. Coca Cola Türkiye tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi: ”

Coca-Cola ve tüm markalarımızın reklamlarına Nisan ayından itibaren bir süre ara veriyoruz. Bu süreçte önceliğimiz, çalışanlarımızın ve toplumların güvende ve iyi durumda olduklarından emin olmak. Birlikte mücadele edersek, gerçekten de bir fark yaratabileceğimize inanıyoruz.

Coca-Cola Türkiye olarak bu süreçte en büyük önceliğimiz; sağlığınız ve güvenliğiniz. Bugün birbirimizden uzakta olmak, tekrar bir araya gelmenin en iyi yolu. Önleyici kurallara uyarak ve sosyal mesafeyi koruyarak bu zorlu sürecin üstesinden geleceğimize eminiz.”

Koronafobi oluşumu nasıl engellenebilir?

Gerçek dışı bir korku, kaygı ve panik hali ile işlevselliğin bozulduğu durum “koronafobi” olarak adlandırılırken, kimseye güvenmeme, gerçek bilginin saklandığına inanma, herkes ve her şeye hastalığı kapmaya yönelik şüpheci bir bakış açısıyla yaklaşma, izolasyonun yarattığı duygu durumu, aşırı şüpheci bir bakış açısıyla her haberi değerlendirme gibi paranoyak düşüncelerin gelişmesi ‘koronoyak’ olarak tabir edilmeye başlandı.

COVID-19 pandemisinin insanları içinde bilinmezlik barındıran ve bu bilinmezlikten dolayı sevilmeyen gri alana soktuğunu belirten Acıbadem Fulya Hastanesi Uzman Psikolog Sena Sivri “Hastalığın özellikleri dışında sürekli okuduğumuz haberler, sosyal medya, iletişim kanallarında maruz kaldığımız yanlış ve korkutucu bilgiler de bu kaotik duygu durumunu artırıyor.

Tüm bu süreçte virüsü kapmasa bile birçok bireyde psikolojik ve fizyolojik başka sorunların ortaya çıktığını gözlemlemeye başladık. Bu tip durumlarda sağlık kaygısının tetiklediği psikolojik ve fizyolojik birçok belirti olabilmekte” diyor. Uzman Psikolog Sena Sivri, koronafobinin vücudumuzda yol açtığı 7 önemli sorunu anlatırken, koronafobi ile baş etmenin de püf noktalarını açıkladı.

[irp posts=”11803″ name=”She and Girls Mart 2020 Sayısı Çıktı! Mart Sayısını Nerelerde Okuyabilirsiniz?”]

Coca Cola içecekleri Nisan ayından itibaren reklamlarını durdurma kararı aldı.

SHE AND GIRLS BAHAR 2024