Hangi allık size göre?

Nemlendirici veya bakım serumu satın alırken cilt tipimize özel seçim yapıyoruz. Peki ya makyaj malzemelerimizi neye göre belirliyoruz? Cilt tipine göre allık seçimi

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Cilt tipimiz ve buna bağlı olan ihtiyaçlarımız bakım rutinimizi şekillendirir, yağlı bir cilde sahipsek salisilik asit içeren ürünlere yönelir, kuru ciltliysek yoğun nemlendirici serileri tercih ederiz.

Makyaj yaparken buna dikkat etmeyip sadece renk ve dokuya odaklansak da, pürüzsüz ve doğal görünen bir makyajın sırrı da elbette doğru ürünleri kullanmaktan geçer.

Sağlıklı görünümün olmazsa olmazı allıklarınızı alırken cilt tipinizi göz önünde bulunduruyor musunuz? Cevap hayırsa, artık bir rehberiniz var.

Kuru Cilt-Krem Allık
Makyajın pul pul dökülerek veya çatlayarak cilt üzerinden kusmasına meyilli olan kuru ciltler için krem formda allıklar en uygun seçimdir.

Cilt üzerinde eriyerek nemli bir görünüm sağlayan krem allıkları kuru cildinize daha iyi adapte etmek isterseniz biraz cilt bakım yağınızla karıştırabilirsiniz.

Karma Cilt-Tint Allık

Ne kuru, ne yağlı, ne normal. Karma cilt aslında kontrol altında tutulması en zor cilt tiplerinden biridir çünkü farklı problemleri ve dolayısıyla farklı ihtiyaçları aynı anda duyar.

Tint allıklar, sıvı formda olup cildi kurutmazken anında sabitlenip yağlı bölgelerden dahi kolay kolay silinmeyerek karma ciltlerin baş tacı olacaktır.

Normal Cilt-Likit Allık
Normal bir cilt tipiniz varsa ve doğal pembe yanaklardan hoşlanıyorsanız likit allıklar hem uygulama kolaylığı, hem doğal görüntü açısından sizi anında tazeleyecek.

Likit allıkları dilerseniz fırçanızla, dilerseniz parmaklarınızla kolayca uygulayabilirsiniz.

Yağlı Cilt-Toz Allık
Yağlı bir cilde sahipseniz pudra ürünlerle aranız oldukça iyi demektir.

Hem cildi ekstra yağlandırmayacağı hem de ten makyajında genellikle tercih edilen sabitleme pudrasının üzerinde kolayca dağılacağı için kompakt yani toz pudralar, yağlı ciltlilerin makyaj çantalarının olmazsa olmazı.

Ürünler;

Anastasia Beverly Hills Blush Trio 299 TL

 

Benefit Benetint 6 ml 199 TL

 

Fenty Beauty Cheeks Out Freestyle Cream Blush 199 TL

 

Nars Orgasm Liquid Blush 320 TL

Hüma Kaya

Cilt tipine göre allık seçimi

She and Girls Ocak 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde