Merhaba yeni Fiat Egea! Fiat Egea’nın ne zaman yenileneceği resmi olarak açıklandı!

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak
2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak

Merhaba yeni Egea! Fiat Egea’nın ne zaman yenileneceği açıklandı! Bildiklerinizi unutun, başka oluyor! 2025 Fiat Egea nasıl olacak? Fiat Tipo Egea ne zaman yenilenecek? Fiat Egea 2025 yılında nasıl değişecek? Elektrikli Fiat Egea gelecek mi? Fiat Egea ismi devam edecek mi? 2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?

Instagram Hesabımız

Fiat Başkanı Olivier François Auto Express’e yaptığı açıklamada: “Tipo’yu değiştirmemiz gerekiyor. Onu 2025’te göreceksiniz. Biraz SUV benzeri olacak ama bunu yenilikçi bir şekilde yapacak” dedi.

Bu modelde neler olmasını bekliyorum?

Öncelikle Stellantis Grubu’nun diğer markalarında karşımıza çıkmaya başlayan yeni kimliğin bu araçta da olacağı kesin gibi. Yani Peugeot 408 ya da Citroen C4X karakterinde bir araç göreceğiz. Bunun yanında Fiat markasının Güney Amerika pazarında sattığı modellerin tasarımları da sevilmiş görünüyor. Fiat markası global olma yolunda 2025 yılından itibaren tüm bölgelerde satılan modellerini benzer bir kimliğe büründürecek.

Bursa’daki Tofaş Fabrikası’nda üretilen Fiat Egea hepimizin bildiği gibi yurt dışında Fiat Tipo ismiyle satılıyor. Fiat markasının patronunun bu açıklamasının ardından merak edilen konulardan birisi Egea isminin devam edip etmeyeceği oldu.

Sanırım Fiat Egea ismi için yolun sonu 2025 yılında gelecek ve 2025 model  araç Fiat Tipo ismini alarak bizim buralarda da boy gösterecek. Bu arada merak edilen bir diğer konu Fiat Egea Sedan modelinin ne olacağı. Sanırım yolun sonu onun için de geliyor.

Bizde SUV olarak satılan Fiat Tipo, Avrupa pazarlarında HB olarak satılıyor. Marka 2025 yılı itibariyle bu modeli bir SUV modele çevirmeye karar verdi. Durum böyle olursa, yani gövde tamamen değişirse Fiat Egea Sedan üretimi de bu modelin çıkmasıyla birlikte sona erecek. Tofaş Fabrikası’nda Fiat Tipo ismiyle yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenen bu yeni model üretilecek ve satılacak.

450 bin adetlik kapasitesi olan Tofaş Fabrikası işte bu yeni modellerle tam kapasiteye çıkacak. Tofaş 2022 yılında Türkiye’de 263.747 adet sıfır kilometre Fiat üretti. Bu araçların 121.477 adeti ihraç edildi.

Stellantis Grubu’nun diğer markalarından bildiğimiz 1.2 turbo benzinli ve 1.5 litre turbo dizel motorların 2025 Fiat Tipo’da kullanılması kesin gibi görünüyor. Bu değişim sırasında Fiat için en büyük artılardan birisi sevilen ve adı sorunsuzlar arasında anılan EAT8 otomatik şanzımanı kullanmaya başlaması olacak. Elektrikli Fiat Egea yani Fiat Tipo modeli de 2025 yılında bu değişimle birlikte ortaya çıkacak. Tofaş Fabrikası’nda üretilecek bu model Türkiye’nin elektrikli üretime dönüşü konusunda da büyük bir rol oynayacak.

Şimdi merak edilen asıl konu 2025 yılında çıkacak olan bu modelin sadece Fiat gövdesiyle mi satılacağı! Bunun yerine Stellantis Grubu’nun diğer markalarında da olacak bir model olmasını bekliyorum. Yani onu Peugeot, Opel ve Citroen logolu olarak görebiliriz.

Su diyetini su orucu ile karıştırmayın!

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak

2025 Fiat Tipo Egea nasıl olacak?

SHE AND GIRLS BAHAR 2024