Sosyetenin gözde ismi Melisa Özmen’den çok özel açıklamalar!

Magazinci Aslan Sayım’a gündeme dair açıklamalarda bulunan Melisa Özmen önemli bir cemiyet dergisinde moda editörlüğü yapıyor. Her ay ünlü modacılar ile röportaj yapan sosyetik güzel Melisa Özmen aynı zamanda aile işi Otelcilik için Nişantaşı Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde okuyor. Annesi Tülay Özmen’in kurmuş olduğu Bir Umut ve Gül Derneği Gençlik Kolları Başkanlığınıda yürütmektedir. Türkiye’de en tarz ve stil sahibi olarak annesi Tülay Özmeni ve Eda Taşpınarı beğeniyor. Melisa Özmen röportajı sizlerle!

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

O sosyetenin en gözde isimlerinden biri! Giydiği, söylediği, tarzı ve tavrıyla her zaman ilgi odağı olan Özmen’lerin varisi Melisa Özmen ile çok özel röportaj sizlerle…

Biz Seni Cemiyet dergilerinden zaten tanıyoruz ama Melisa Özmen kimdir? Bizlere anlatırmısın?
Melisa Özmen: Melisa Özmen daha 20’li yaşlarına bile basmamış bir genç kız, Doğa Kolejinden mezun olduktan sonra belli bir süre yurt dışında hem yabancı dilimi daha da çok ilerletmek hem de aile mesleğimiz olan Turizm Otelcilik konusundaki bilgilerimi geliştirmek için İngiltere’de yaşadım aynı zamanda hızlandırılmış bir eğitim aldım.

İş hayatım ve düzenim buraya endeksli olduğu için üniversite hayatımı yurt dışında tercih etmedim.. Halen sık sık gelgitlerim oluyor tabii tamamen kopmuş değilim. Daha sonra Türkiye’ye geldiğimde ise Nişantaşı Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümünde eğitim hayatıma devam etmeye başladım.

Bir yandan aile şirketimizin yönetim kurulu üyesiyim, eş zamanlı olarak yoğun bir iş tempom var haliyle… Çok ünlü bir cemiyet dergisinde moda üzerine köşe yazarı olduğumu da biliyorsun. Annemle birlikte kurduğumuz bir dernek olan Birumder’de gençlik kolları başkanlığı görevimi yönetiyorum aynı zamanda…

Melisa Özmen röportaj

Röportajımıza ilk olarak sosyal medya hesabın ile başlayalım. İnternette çok fanın ve takipçin var bu başarının sırrı ne?
Melisa Özmen: Sosyal medya hesabım benim için çok değerli kendime vakit ayırabildiğim zamanlar içerisinde en çok aktif olduğum mecra Instagram hesabım. Kendime özel ve sadece kendi dünyama yer veriyorum, kendi tarzımı stilimi ve yaşamımı sevenlerime yansıtabildiğim en şeffaf platform olarak görüyorum.

Moda, seyahat, eğlence ve lüks hayat seven herkes Melisa Özmen’i de seviyor bütün takipçilerim ve fanlarım benim için çok değerli. Şu anda 500 bine yakın takipçim var ve 100’e yakın fan sayfasına sahibim… Hepsine buradan kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum.

Geleceğe dair kariyer planlamalarında neler olacak? Hedeflerin neler?
Melisa Özmen: Aslında şu anda kariyer ve iş olarak yeterince güzel bir noktada olduğuma inanıyorum. Yani olmak istediğim noktadayım. O yüzden geleceğe dair eğitim hayatımı bitirmek sonrasında tamamen şirketimize ve otelimize konsantre olmak istiyorum.

Moda editörlüğü de benim için çok güzel bir deneyim ve tecrübe tabii… Zaten zevk alıp ilgi duyduğum bir alanı hobi olarak yapıyorum. Her ay çok ünlü ve işinde son derece başarılı modacılarla olan söyleşilerimi sevgili okurlarımla paylaşıyorum.. Moda benim hayatımın en büyük ve vazgeçilmez tutkularından bir tanesi diyebilirim.

Kıyafetlerin çok tarz ve iddalı giyiniyorsun. Styling yardımı alıyor musun?
Melisa Özmen: Teşekkür ederim. Dediğim gibi moda benim hayatımın neredeyse en büyük tutkusu çocukluğumdan beri en son trendleri yakından takip edip ona göre giyim tarzımı belirlerdim. Styling yardımı bu zamana kadar hiçbir zaman alma gereksinimi hissetmedim açıkcası…

İddialı ve zor bulunan ender parçalar her zaman favorimdir. Pişti olmayı seven birisi değilim. Buna çok dikkat ettiğim için hiç başıma gelmiyor… Bir giydiğini bir daha giymeme klişesine katılmayanlardanım. Çünkü tercih ettiğim kombinler bir daha giyilmeyecek kadar değersiz ve sıradan değil benim için…. Giyim tarzım ve dış görünümüm yakın çevrem ve genelde herkes tarafından Paris Hilton’la çok benzetilir… Kendisini beğenirim.

Türkiye’de en tarz bulduğun kadın kim desem? Hem cemiyetten hem ünlü isimlerden bize örnek verir misin?
Melisa Özmen: Bana göre Türkiye’de en tarz bulduğum kadın annem Tülay Özmen’dir. Cemiyetteki bir çok isimin giyim tarzını beğeniyorum, zaten hepsi de stil sahibi insanlar. Cemiyetten Ender Mermerci, Eda Taşpınar, Süreyya Yalçın… Ünlülerden ise kimsenin giymeye cesaret edemediği parçaları, kusursuz bir şekilde taşıyan Ajda Pekkan.. Yıllara meydan okuyan ve zevkli giyim tarzı, güzelliğiyle takdir ettiğim Nebahat Çehre.

Melisa Özmen

Seni hep şık ve lüks restoranlarda görüyoruz. Çok iyi gurmesin peki Melisa Özmen yemek yapıyor mu?
Melisa Özmen: Evet yapıyor tabii ki… Hem de dünya mutfağı. Evde kendim yapıp yediğim zaman bana verdiği keyif dışarıda yediğim şık ve lüks olan restoranlarla kıyaslanamaz. Bunun için çeşitli yemek kurslarına gittim yapmaktan en keyif aldıklarım ise hiç tartışmasız yerli lezzetlerimizden sonra Çin ve İtalyan yemekleri olduğunu söyleyebilirim.

Bir Umut ve Gül Derneği Gençlik Kolları Başkanısın, bu derneği bizlere anlatır mısın? Bu dernek kimler için hizmet veriyor? Kurucusu ve yöneticisi kim?
Melisa Özmen: Evet yaklaşık 6 yıldır gençlik kolları başkanlığı görevimi yürütüyorum. Derneğimiz yetiştirme yurdundaki kimsesiz genç kızlarımıza yardım için kurulan bir dernek. Üyelerimiz şeffaf bir şekilde direkt olarak yurda yardımlarını yapıyorlar. Kurucusu ve başkanı annem Tülay Özmen, yönetimini de aynı şekilde gençlik kolları başkanı olarak ben ve üyelerimiz yapıyoruz… Biz bir aile sayılırız.

Bonne Vie Dergisi’nde, “Melisa’nın Moda Dünyası” isimli aylık çıkan köşe yazılarını yayınlıyorsun, bizlere biraz bu köşenden bahseder misin ? Eleştirdiğin isimler oluyor mu? Köşende nelere yer veriyorsun?
Melisa Özmen: Bu köşemde modaya olan bakış açımı, elbise, ayakkabı ve çantalardan tutun makyaj malzemesi parfüm ve mücevherlere kadar trendleri kaleme alıyorum. Her ay değişik ve farklı bir markada çekim gerçekleştiriyorum, giyim, mücevher ve makyaj üzerine…

Olmazsa olmazımız her ay farklı isimlerle, en eski ve duayen modacılarımızla yapmış olduğum moda sohbetlerine yer vermem… Eleştirdiğim isimler olmuyor daha çok kendi stilimi ve genel olarak tam anlamıyla modanın kalbini yansıtıyorum… İsminden de anlaşıldığı gibi benim moda dünyamı yani…

Melisa Özmen röportaj

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM