Gülçin Ergül’den çok özel açıklamalar: Aşka Aşık Bir Kadınım

Hepsi grubundan ayrıldıktan sonra solo çalışmalarıyla müzik dünyasında başarı grafiğini yükselten Gülçin Ergül, “Birçok kişi tarafından yanlış tanınıyorum. Kendi halimde, içe dönük, sanatımla kendimi ifade etmeyi tercih eden, herkese merhametle yaklaşmaya önem veren biriyim ve aşka aşık bir kadınım” diyerek, editörümüz Dilara Kırmıt’a samimi açıklamalarda bulundu. Gülçin Ergül Röportaj

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Gülçin Ergül kendinden bahsetse bize neler söyler?

Birçok kişi tarafından yanlış tanındığımı düşünüyorum. Bazı konulara taraflı bakılıyor. Her şey bir etkileşim işi, hiçbir şey tek taraflı değil. Ben kendi halinde, içe dönük, kendini sanatın dallarıyla ifade etmeyi tercih eden, herkesi saygıyla ve olduğu gibi kabullenmeye merhametle yaklaşmaya önem veren biriyim.

Türkiye’nin müzik tarzını nasıl buluyorsun? Kendini buraya hiç yabancı hissettin mi?

Evet, piyasada kendimi farklı hissediyorum bu da güzel bir şey bence. Türkiye’de daha çok arabesk ve arabesk içerikli pop müzik dinleniyor. Bu nedenle benim yanlış ülkede olduğumu söyleyenler oluyor. Ama ben köklerimi salmış buradayım.

Şarkılarınızı kendiniz yazıyorsunuz. İlk şarkınızı ne zaman yazdınız? Şarkı sözü yazmak için uyguladığınız bir motivasyonunuz var mı?

2009’da ilk ciddi bestemi “Yastıklara Sarılıp Yatar Mıydın?” isimli şarkı ile yaptım. Akustik hali daha çok seviliyor. Senelerce şarkı sözü yazdım ama bestelemiyordum, ta ki o zamana dek. Daha geriye gidecek olursak aslında ilk bestem ilkokuldayken piyanoyla ablama yaptığım bestemdi, tatlı bir şarkıydı elbette 🙂

Sizde en çok iz bırakan eseriniz hangisiydi?

Benim en çok iz bıraktığım eser sanırım “Bir Tanecik Aşkım”. Bende en çok iz bırakan da herhalde yeni çıkacak olan şarkılarım olabilir. Şimdilik en çok son çıkan şarkım “Ferman” ı seviyorum.

Başarı yakaladığınız her şarkınızın ardından popülaritenizin arttığını düşünüyor musunuz?

Bazı şarkılar zamansızdır, mesela “Bir Tanecik Aşkım” hala izleniyor kendi kendine. Bu gibi şarkılar popülaritemi etkiler elbette ama her şarkının etkisinin aynı olmasını beklemek realist bir yaklaşım olamaz.

Aşka aşık bir kadın mısınız? Yoksa kör bir aşık mı? Şarkılarınızı yazarken acıdan besleniyor musunuz ?

Aşka aşık bir kadınım elbette… Kör aşık olduğum da oldum herkes gibi. Acılardan beslenmemek mümkün değil ama ben sevinçle pozitif şarkılar yapmayı da seviyorum.

Gülçin Ergül

Geriye dönüp baktığınızda sektörel olarak “keşke” bunu yapmasaydım dediğiniz bir proje, şarkı vs var mı?

Sadece arabesk albümümün daha sonra yapılabilecek arşivlik bir proje olduğunu düşünüyorum. Daha önce gelecek albümümü yapmış olmak isterdim ama pişman da değilim. Çünkü her şeyin zamanı var ve ben de demlenmişimdir bu dönemde.

Yıllardır saçlarınız ile ön planda oldunuz. Belirli bir bakım ritüeliniz var mı? Özel bir karışımınız varsa bizlerle paylaşır mısınız?

Keratin bakımı yapıyorum. Kuaförlerin uyguladığı büyük boy bir keratin bakımı aldım. Onu sık sık kendim uyguluyorum ve keratin maskelerim var. Nadiren de serum kullanıyorum. Davines ürünleri kullanıyorum.

Ferman isimli şarkınız çıktı, kimlerle çalıştınız? Şarkı nasıl ortaya çıktı?

Evlerimizde kalmayı sürdürerek yapım sürecini tamamladığımız bir proje oldu. Vokal kayıtlarımı ve videomu bile risk almamak adına kendim çektim. Bu da eminim evde kalmanın önemi konusunda güzel bir mesaj olacaktır. Şarkının düzenlemesini Emre Bayar yaptı.

Yönetmenimiz Gökhan Palas çektiğim görüntüleri profesyonel bir boyuta taşıdı. Elbette amacımız evde kalmak olduğu için minimal bir video çektik. Fotoğraflarım Safa Gülsoy tarafından, önceden çekilmişti.

Son olarak Modaya bakış açınızı bizlerle paylaşır mısınız?

Modayı takip eder, kendi zevkime göre benimserim ama moda diye de her şeyi giymem.

Gülçin Ergül Röportaj

She and Girls Yaz 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM