Saf yeteneğin rengi Amy Winehouse’un ikonik stili

Amy, benzersiz ve insanın içine işleyen müthiş sesiyle hayatımıza 2000’li yılların başında Frank isimli albümüyle girdi. AMY Winehouse stili

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Amy Winehouse

1/7

Bütün dünyanın ondan bahsetmeye başladığı albümü ise Black to Black oldu. Albümleri ve şarkılarıyla birçok ödül topladı. Çok kısa bir zaman içinde öyle meşhur oldu ki onu kovalayan magazincilere neden tepki gösterdiği sorulduğunda ‘’çünkü ünlü olmak istemiyorum, çok iyi olmak istiyorum’’ diyecek kadar saf bir yetenekti.

ZARA

2/7

Onun gibi yeteneklerin yeryüzüne yüzyıllarda bir geldiğine inananlardanım. Keza izleyip görüyoruz hepimiz. Üstün sesinin yanı sıra şarkı sözlerini ve bestelerini de kendisi yazan Amy, mizacı ve üslubuyla Karl Legerfield gibi birçok büyük moda tasarımcısına ilham kaynağı oldu.

HM

3/7

Öyle bir ikona dönüşmüştü ki ‘o sadece olduğu gibiydi hep’ belki de bu sebeple moda devlerinin ilgi odağı olmuştu. Amy’nin başarı ve dram dolu hikayesini genç yaştaki ölümünün hemen ardından hazırlanan bu güzel ve iç burkucu belgeselinde izleyebilirsiniz.

GOODSTUFF

4/7

Pür yeteneğin hakikati insanı yüreklendiriyor ve çarpıyor. Amy’nin stiline gelirsek, onun şıklık anlayışı gerçek bir özgünlük barındırdı hep. Her ne giydiyse hep kendi olmayı başardı. Ben onun üzerinde kendini aşan geride bırakan bir parça hiç görmedim, ki kendisi oldukça iddialı parçalar seçmesine rağmen.

MANGO

5/7

İşte hep anlatmaya çalıştığım şey ‘ruh’ katmak, bu konuda Amy’yi tek geçerim. O nesnenin ruhunu dahi hissedebilen ve bunu taktığı tek bir küpede bile bize aktarabilen bir star. Bu sebeple ondan alacak sonsuz ilhamlarımız var. Amy’nin sahne görüntülerini izlemek beni hep çok coşkulandırıyor.

MANGO

6/7

Bu sahne kıyafetini bildiğim kadarıyla bir Dolce Gabbana tasarımı. Hiç şaşırtmadı elbette. Müthiş bir ortak iş çıkartmamışlar mı sizce de! Serseri ve seksi bu bütünlüklü görünümde kitch bir tavır da var elbette.

ZARA

7/7

Dozu çok iyi ayarlanmış tabii. Ben bu tavrı Amy’den aldığım ilhamla biraz daha kış mevsimine uyarlamak istedim ve biraz daha romantik bir etki katmak istedim. Bakalım siz ne düşüneceksiniz…

Hatice Kübra Erişir

AMY Winehouse stili

She and Girls Yaz 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

 

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM