Soğukkanlılığınızı Korumanın 6 Yolu

İşlerin kontrolden çıktığını hissettiğiniz zaman sakinliğinizi korumakta zaman zaman zorlanmanız oldukça olasıdır. Soğukkanlılık nasıl korunabilir?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Ancak sizin için derlediğimiz 6 yöntemden birini kullanarak bununla kolaylıkla baş edebilirsiniz.

Zaman zaman olaylar veya süreçler karşısında soğukkanlılığımızı kaybeder, paniğe kapılır ve sakin kalmakta zorlanırız.

Bizi endişe ve paniğe sevk eden sebepleri tespit etmek için psikolojik danışmanlık yardımı almak çözüme odaklanmak adına en doğru karardır, ancak bazen sebebi ve çözümü bildiğimiz halde kendimize hâkim olamaz ve duygularımızı kontrol altında tutamayız.

Bunun için nefes egzersizinden refleksoloji seansına kadar farklı rahatlama yöntemlerini hayata dahil edip iç huzurunuza yeniden kavuşabilirsiniz.

Bilinçli nefesler alın

Çok yaygın bir meditasyon yöntemi olarak nefesinize odaklanmak gerginliğinizin hızla azalmasına yardımcı olur. Bunun için göğsünüze ve karnınıza derin bir nefes alın ve nefesinizi yavaşça verin.

Nefesinizi farkında olarak ve odaklanarak sorunlarınızdan uzaklaşırsınız. Vücudunuzda daha fazla oksijen dolaşması bu rahatlamayı pekiştirecektir.

Vücudunuza kulak verin

Kendinizi zor bir durumda hissettiğinizde vücuduna odaklanın ve nasıl hissettiğinizin farkında olun. Vücudunuzun neresinde gerginlik seziyorsunuz? Çenenizde, boynunuzda, omuzlarınızda veya karnınızda mı?

Vücudunuzun hangi bölgesinde, nasıl hissettiğinize odaklanın. Gergin bölgelere dikkat edin ve rahatlayabilmeniz için kaslarınızı gevşetmeye, vücudunuzu serbest bırakmaya bedeninizdeki ağırlıklardan kurtulmaya çalışın.

Yaratıcı olun

Bir sanat aktivitesinde bulunmayı deneyin. Bu resim yapmak da olabilir, duygularınızı kâğıda dökmek, örgü örmek veya seramikle ilgilenmek de siz hangisinden zevk alıyorsanız.

Yaratıcılık gerektiren bir aktivitedeyken zihnen tamamen çalıştığınız işe konsantre olur ve sizi endişeye sürükleyen düşüncelerden kurtulur, kendinizi özgür bırakırsınız. Bu yöntemi daha da derinleştirmek isterseniz sanat terapisi atölyelerini araştırabilirsiniz.

Yoga veya Tai Chi’yi deneyin

Tai Chi ve yoga gibi kadim medite yöntemler, bilinçli farkındalık ve iyi yaşamı teşvik eder.

Duruş, teknik, nefes ve harekete odaklanmanız zihin-beden-ruh bütünlüğü ile daha uyumlu hale gelmenizi sağlayabilir, gerginliğinizin vücudunuzun neresinde hissedildiğini farkına varabilir, fiziksel rahatlamanın yanında zihnen özgürleşebilir ve rahatlayabilirsiniz.

Doğayla kucaklaşın

Kuşların cıvıltısını dinlemek, yemyeşil bir parkta dinlenmek veya masmavi denizdeki dalgaları izlerken sahilde yürümek dinginleşmenin en keyifli yollarındandır.

Doğayla iç içe olmanın yatıştırıcı etkisi uzun zamandır bilinen bir gerçek. Kendinizi daha iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda doğa ananın kollarına koşmanın rahatlatıcı etkisini fark edeceksiniz.

Bu iyileştirici ilişkiyi yaşam alanınıza taşımak isterseniz bitki yetiştirmek ve toprakla uğraşmak gibi hobiler edinebilirsiniz.

Refleksolojiden ilham alın

Birer saatlik düzenli refleksoloji seanslarıyla kendinizi şımartın. Örneğin tatlı badem yağı, lavanta yağı ve papatya esansiyel yağından oluşan bir karışımla ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

Enerjik olarak baş ve boyun bölgesini temsil eden ayak başparmağınıza masaj yaparak gevşeyebilir, farklı yöntemler öğrenmek için arama motorunuzu kullanabilir veya refleksoloji atölyelerine katılabilirsiniz.

Soğukkanlılık nasıl korunabilir?

She and Girls Kasım 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde