Vitamin deposu Boza

Karemiş Boza’nın geliştirdiği ve 2009 yılından bu yana ürettiği Karadutlu Boza, çocuklara bozayı sevdirdi. Sağlıklı Anne ve Çocuklar için Karadutlu Boza

Yoğun meyve aromasıyla dolgun tatları ön plana çıkaran Karadutlu Boza, bozanın ve Karadut meyvesinin besin değerlerini birleştirmesi bakımından oldukça nitelikli. Bozanın içinde B grubu vitaminleri, A ve E vitaminleri, kalsiyum, demir, fosfor mineralleri bulunuyor.

Karadut meyvesinde ise B1,B2,C,K vitaminleri ile kalsiyum ve demir bulunuyor. Tabi bu değerlerin yanında bozanın doğal probiyotik özeliğini de saymak gerekir.Metabolizmayı güçlendiren boza, özellikle hastalıklara karşı kalkan oluşturuyor. Peki ya tadı? Boza tazelikten sonra kademe kademe ekşimeye geçer, çünkü mayalanma süreci devam etmektedir. Ekşi sevenler de var elbette, ama siz daha tatlı ve yumuşak seviyorsanız tazeyken tüketmeyi tercih edin. Bir de buna Karadut’un harika aroması eklenince damak zevkiniz doruğa çıkabilir.

Yapılan araştırmalarla, zengin vitamin ve enerji içeriği olan bozanın kemik yapısını güçlendirdiği ve vücudu desteklediği bilinmektedir. Bozanın içende yoğun olarak bulunan darı, hamilelerde anne sütünü arttırmaktadır.Emziren annelerde, bozada yüksek oranda bulunan kalsiyum ile süt miktarı artmaktadır ve prolaktin salgısı desteklenmektedir.

Büyüme çağındaki çocuklarda boza enerji değerleri, besleyici yönleri ve kemik gelişimini destekleyen mineralleriyle zengin bir besin kaynağıdır.

Sağlıklı Anne ve Çocuklar için Karadutlu Boza

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM